انواع مته دریل و سوراخکاری

31 اسفند 1400

مته برای کاربرد های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که می توانیم به عنوان مثال به سوراخکاری اجسام مختلفی اشاره نماییم. همراه ما باشید تا در مورد انواع مته دریل و سوراخکاری اشاره نماییم.


 
جنس مته دریل و سوراخکاری


مته دریل با توجه به نوع فعالیت شما از آلیاژ فلزات مختلفی استفاده می ‌شود که سطح مقاومت و قدرت مته افزایش یابد. مته فولادی جزء پر استفاده ترین و پرکاربرد ترین مته های ساخته شده است که می توانید به دو صورت مته فولادی کم کربن و مته فولادی با کربن زیاد خریداری نمایید. مته های فولادی کم کربن از ۱۵ تا صد کربن ساخته می شود و مته های فولادی با کربن زیاد دارای ۵۰ درصد کربن است. علاوه بر دو نوع اشاره شده، می توانیم به مته های فولادی با آلیاژ کبالت نیز اشاره نماییم که در ادامه بررسی می کنیم.


•    مته فلزات


یکی از انواع مته دریل و سوراخکاری، مته آهن و فلزات بوده که عموما برای سوراخکاری انواع فلزات سخت و نرم به کار می رود. مته آهن را از متریال‌های سخت می سازند که بتواند توانایی و قدرت کافی برای سوراخکاری را داشته باشد. می توانید مته فلزات را در رنگ های سفید، مشکی و طلایی مشاهده نمایید. 
از مته برای برش فلزات نرم مانند آلومینیوم نیز می توانید مورد استفاده قرار دهید. انواع مته را می توانید در دستگاه دریل ستونی نصب کرده و با توجه به ابعاد آن مورد استفاده قرار دهید. برای اطلاع از انواع مته مناسب برای دریل ستونی و خرید آن به شرکت پیشرو دریل مراجعه نمایید.


    مته چوب و پلاستیک


برای سوراخکاری انواع مختلف چوب، الوار و قطعه های پلاستیکی می توانید از مته آهن و فلزات استفاده نمایید. برخی از مته ها دارای آلیاژ های مختلفی بوده که برای سوراخکاری تخصصی مناسب است. سعی کنید مناسب ترین نوع مته بر حسب فعالیت خود را تهیه نمایید. با مشاوره از فروشگاه های فروش تجهیزات صنعتی، بهترین نوع مته با توجه به سوراخکاری مورد نظر را خریداری نمایید.


•    مته خزینه


یکی دیگر از انواع مته دریل و سوراخکاری، مته خزینه بوده که برای ایجاد سوراخ محل بسته شدن پیچ مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل اینکه پیچ پس از بسته شدن به حالت برآمده نباشد، می‌ توانید از مته خزینه برای سوراخکاری استفاده نمایید. بیشتر مته های خزینه برای سوراخکاری انواع چوب مورد استفاده قرار می گیرد. اگر به کارگاه های چوب بری، کمد و کابینت سازی مراجعه نمایید، با انواع مته خزینه آشنا می شوید.

 

 

 

•    مته الماسه


مته الماسه یکی از انواع مته دریل و سوراخکاری از نوع مته مارپیچی بوده به اینکه برای سوراخکاری انواع بتن و دیوار های سخت استفاده می شود. الماسه مته فوق العاده قوی است از نوک الماس برای سخت شدن مته مورد استفاده قرار می گیرد. مته های الماس با سختی و آبکاری مختلفی می سازند که برای برش انواع بتن، سرامیک، کاشی، گرانیت و سوراخ کاری تمام سطوح سخت مورد استفاده قرار می گیرد.


•    مته با آلیاژ کبالت


برخی از مته ها را از روکش آلیاژ مخلوط کبالت استفاده می کنند که پس از مدتی استفاده روکش آن ها از بین می رود. قیمت مته های کبالت بیشتر از مته های ساده بوده ولی کیفیت برابری دارد. مته ها را می توانید در سایز های مختلف با توجه به دریل ستونی خود و ابعاد سه نظام دریل ستونی خریداری نمایید.


ابعاد مته


با توجه به کاربرد مشخص خود می ‌توانید از مته مناسب استفاده کنید. مته ها با توجه به کاربرد خود، در ابعاد، اندازه ها و اشکال مختلفی طراحی می شوند که هر کدام دارای کاربرد مشخصی است. به عنوان مثال برای خرید مته استاندارد می توانید قطر یک الی شانزده میلی متری را انتخاب نمایید.

 

 

ابعاد مته

 


خرید دریل ستونی


اگر قصد خرید دریل ستونی مناسب را دارید، می توانید با توجه به نوع فعالیت و صنعت خود به شرکت پیشرو دریل مراجعه کرده و با توجه به ابعاد مورد نظر دریل مناسب را انتخاب نمایید. دریل های ستونی پیشرو دریل به دو صورت برقی تک فاز و برقی سه فاز بوده که اگر کارگاه شما دسترسی به برق سه فاز را دارد، می توانید نوع سه فاز آن را خریداری نمایید. 


برای خرید انواع محصولات مورد نیاز برای دریل ستونی، مانند دریل گیربکسی پیشرو ، میز صلیبی ، فنر دریل پیشرو، مولتی اسپیندل و سنباده نواری به شرکت پیشرو در این مراجعه نمایید. در نتیجه با محصولات بادوام شرکت آشنا شوید.