ویژگی های دریل گیربکسی چیست؟

31 اسفند 1400

 

یکی از دریل های کاربردی در صنعت، دریل گیربکسی بوده که از ساختار متفاوتی نسبت به سایر دریل ها ساخته شده است. همراه ما باشید تا در مورد ویژگی های دریل گیربکسی صحبت نماییم.

معرفی دریل گیربکسی

دریل گیربکسی مصارف صنعتی داشته و معمولاً برای باز و بسته کردن پیچ و مهره، سنباده کاری و سوراخ کردن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی دریل گیربکسی کمی متفاوت از دریل چکشی و یا سایر دریل ها بوده و از مزایای آن می توانیم به تمرکز و تنظیم سرعت اشاره نماییم. در ادامه به صورت مفصل در مورد کاربرد های دریل چکشی و گیربکسی صحبت خواهیم کرد.

انواع دریل برای مصارف خانگی و صنعتی

دریل ها به صورت ثابت یا متحرک بوده که می توانیم به دریل های چکشی، ستونی، دریل گیربکسی، دریل شارژی، پیچ گوشتی شارژی، دریل بتن کن و غیره اشاره نماییم. معمولاً از دریل های ستونی به صورت ثابت استفاده می شود و استفاده صنعتی و کارگاهی دارد. شرکت پیشرو یکی از معروف ترین شرکت های تولید دریل های ستونی و صنعتی است که با گارانتی مادام العمر تجهیزات صنعتی خود را ارائه می‌کند.

انواع دریل ستونی تک فاز و سه فاز گیربکسی

دریل های چکشی و گیربکسی ستونی معمولاً با برف تک فاز یا سه فاز فعالیت می ‌کند که بر حسب نوع برق کارگاه و کارخانه مد نظر می توانید از دستگاه دریل ستونی گیربکسی تک فاز یا سه فاز سفارش و خریداری نمایید. اگر دسترسی به برق سه فاز دارید، از نوع سه فاز  دریل گیربکسی خریداری نمایید.

مته دریل گیربکسی

مته دریل گیربکسی تفاوتی با دریل چکشی نداشته و می توانید از انواع سایز های مته برای دستگاه خود استفاده نمایید. مته های دریل گیربکسی در انواع سایز ها و اندازه ها بر حسب نیاز کاربران تولید می ‌شود که با نصب مته می توانید از آن بهره مند شوید. در صورت نیاز برای فعالیت ‌های مختلف استفاده نمایید. سعی کنید از مته مناسب در فعالیت خود استفاده نمایید که باعث شکسته شدن مته در هنگام کار نشود.

 

مته دریل گیربکسی

 

تفاوت های عمده دریل گیربکسی

در داخل دریل گیربکسی در کنار موتور دستگاه، از گیربکس برای تنظیم سرعت و قدرت دریل استفاده شده است. می ‌توانید به وسیله دکمه گیربکس دریل سرعت و قدرت دستگاه را برای باز و بسته کردن پیچ قلاویز کاری و سوراخکاری افزایش یا کاهش دهید. تنظیم سرعت یکی از بزرگ ترین ویژگی های این دستگاه می باشد. برای سوراخکاری انواع فلزات، چوب، بتن و غیره بر حسب مته مدنظر مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع حالت های دریل ستونی گیربکسی

می توانید از دریل گیربکسی ستونی به دو حالت اتوماتیک و دستی استفاده کرده و برای کارکرد بهتر دستگاه دارای پمپ آب و صابون می باشد. محلول مد نظر را باید در مخزن دستگاه قرار دهید. برای سوراخکاری فلزات با عمق بالا و قدرت بالا، دریل گیربکسی ستونی مناسب بوده و می توانید برای قلاویز نیز از این این نوع از دریل استفاده نمایید.

ویژگی های دریل ستونی پیشرو دریل

دریل ستونی پیشرو دریل به صورت ثابت بوده و می توانید در انواع کارگاه های صنایع چوبی و فلزی مورد استفاده قرار دهید. حداکثر قطر سوراخکاری دریل گیربکسی ستونی ۴۰ میلیمتر بوده و با تغییر سرعت گیربکس می توانیم تمرکز بالایی برای سوراخکاری داشته باشید. دستگاه ۱۲ درجه تنظیم سرعت دارد.

می توانید تا زاویه ۴۵ درجه از دستگاه استفاده نمایید. قدرت موتور دستگاه حدود ۲۲۰۰ وات بود و می توانید در ارتفاع ۲۳۰۰ میلی متری از دستگاه استفاده نمایید. با توجه به اینکه وزن دریل گیربکسی پیشرو ۵۰۰ کیلوگرم است، باید در در مکان ثابت و محکمی نصب و استفاده نمایید.

نکات مهم در زمان خرید دریل گیربکسی 

سعی کنید دریلی را خریداری نمایید که مناسب با نیاز کاربری خود بوده و قیمت مناسب بر حسب نیاز شما داشته باشد. حتماً به نوع مصرف برق دستگاه توجه نمایید که در دو نوع تک فاز و سه فاز ساخته شده است. توجه نمایید که دریل های ستونی به دلیل وزن زیاد آن قابل جابجایی نبوده و برای کارگاه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. وجود گیربکس باعث تنظیم سرعت و دقت انجام کار می شود که می توانید به صورت اتوماتیک و دستی از دریل استفاده نمایید.

سخن آخر

شرکت پیشرو دریل سابقه بلند بالایی در ساخت و طراحی دریل های صنعتی دارد. اگر قصد خرید دریل گیربکسی را دارید، به سایت پیشرو دریل مراجعه کرده یا با کارشناسان فروش سایت در ارتباط باشید. بحث امروز ما در مورد ویژگی های دریل گیربکسی بود. امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.