اره آلومینیوم بُر چیست

31 فروردین 1400

اره آلومینیوم بُر برای انواع برشکاری پروفیل های آلومینیومی درب و پنجره یا سایر موارد از این اره استفاده می شود. آلومینیوم یکی هست فلزات گران قیمت و پرکاربرد بوده و به دلیل خواص منحصر به فرد این فلز در انواع خودرو سازی، هواپیما سازی، تولید تجهیزات ساختمان، تولید درب و پنجره لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه بیشتر در مورد اره آلومینیوم بُر صحبت می کنیم.

اصلی ترین دلایل استفاده از فلز آلومینیوم

آلومینیوم از وزن بسیار سبک تری برخوردار بود که امکان جابجایی و برشکاری آسان را فراهم می کند. این فلز چگالی کمتری داشته و فرآیند برشکاری آلومینیوم نسبت به سایر فلز ها آسان است. در نظر داشته باشید برای برش این فلز از اره مخصوص آلومینیوم بر استفاده می ‌شود و برای افزایش کیفیت کار و کاهش درصد خطا می توانید از اره آلومینیوم بُر استفاده نمایید.

انواع اره آلومینیوم بُر

ااین دستگاه به دو دسته اصلی تقسیم می شود که می توانید به صورت دستی یا مکانیکی از دستگاه استفاده کرده یا نوع الکتریکی اره را تهیه نمایید. در زمان خرید اره الکتریکی به شکل تیغه ای که به صورت خطی یا دیسکی است توجه کرده و همچنین نوع برش و جنس تیغه نیز بسیار مهم است. برای فعالیت های خاص می توانید از انواع اره های الکتریکی برای افزایش سرعت کار استفاده نمایید.

ویژگی های اره آلومینیوم بُر

برای کنترل برشکاری می ‌توانید اهرم تیغه را به سمت بالا و پایین منتقل نمایید. برای افزایش دقت انجام کار از خط کش و اندازه گیری سریع برای برش کاری استفاده می شود. از این دستگاه می توانید برای برش های انواع چوب استفاده کرده و در زوایای مختلفی کاربرد دارد. آلومینیوم بر شرکت پیشرو دریل دقت بالایی در برشکاری انواع آلومینیوم داشته و با قدرت بیش از از یک و نیم اسب بخار برای مشتریان ارائه می شود.

برای مشاهده اره آلومینیوم بر و آشنا شدن با ویژگی های انحصاری این دستگاه به صفحه این محصول در سایت پیشرو دریل مراجعه کرده و بررسی نمایید.

تجهیزات اره پیشرو دریل

تمام تجهیزات داخلی دستگاه آلومینیوم بر از قطعات اورجینال استفاده شده که با طول عمر بالا همراه است. کلید دستگاه آلومینیوم بر سنسور حرارتی داشته و اگر دستگاه بیش از حد ممکن داغ شود خود به خود دستگاه خاموش می شود. همچنین به دلیل وجود نوسانات برق از آسیب به موتور دستگاه جلوگیری می شود. اره آلومینیوم بر به همراه کمد مخصوص برای کاربران ارائه می شود که می توانید از چهارپایه ساده برای تنظیم ارتفاع دستگاه نیز استفاده نمایید.

قیمت دستگاه آلومینیوم بُر

دستگاه اره توسط تیم مهندسی ایرانی تولید شده و در شرکت پیشرو دریل به فروش می رسد. برای آشنا شدن با قیمت دقیق دستگاه می توانید با کارشناسان فروش شرکت اطلاعات حاصل نمایید. همچنین مشاوران فروش شرکت پیشرو دریل می توانند شما را در انتخاب نوع دستگاه کمک نمایند.

سایر کاربرد های دستگاه اره آلومینیوم بُر

این دستگاه تنها برای برش آلومینیوم استفاده نشده و برای چوب بری نیز می توانید استفاده نمایید. این دستگاه قابل استفاده در انواع فعالیت های نجاری و کابینت سازی نیز بوده و برای خرید دستگاه اره آلومینیوم بُر سایز 25 الی 50 می توانید به سایت پیشرو دریل مراجعه نمایید. دستگاه ها به صورت موتور تکفاز و سه فاز ارائه می شود که از قدرت و سرعت بالایی برای فعالیت برخوردار است. امکان برش در زاویه های ۴۵ درجه و ۹۰ درجه وجود دارد.

نکات مهم در زمان خرید اره آلومینیوم بُر

سعی کنید در زمان خرید دستگاه آلومینیوم بُر به نوع دیسکی یا خطی اره ها دقت نمایید. همچنین زاویه های طولی و عرضی دستگاه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در ابتدا فعالیت خود در نظر گرفته و پروفیل برش داده شده را در نظر داشته باشید. وجود فاصله میان برش و دندانه تیغ باعث کاهش میزان اصطکاک دستگاه شده و استفاده از دستگاه را آسان می کند.

 سعی کنید به شکل استانداردی از دستگاه استفاده نمایید. قبل از استفاده سعی کنید از ویدیو های آموزشی استفاده از دستگاه را طی کرده یا به صورت حضوری آموز های لازم را بگذرانید. پس از آموزش می توانید از دستگاه استفاده نمایید. در زمان استفاده از اره آلومینیوم بر حتما موارد ایمنی را رعایت نمایید.

سخن پایانی

امروز در مورد دستگاه اره آلومینیوم بُر و کاربردهای آن صحبت کردیم. یکی از بهترین آن ها ساخت شرکت پیشرو دریل بوده که تجهیزات خود را برای افزایش راندمان تولید با دقت تولید می کند. با خرید این دستگاه کیفیت تجهیزات تولید شده شما افزایش می یابد. سعی کنید با مراجعه به سایت پیشرو دریل ،دستگاه های مناسب خود را خریداری نمایید.