دریل ستونی مناسب نجاری کدام است؟

31 اسفند 1400

دریل های ستونی برای کاربرد های خاص و عمومی طراحی شده که مزایای بسیاری نسبت به دریل های سیار دارد. اگر در صنعت نجاری فعالیت می کنید، دریل ستونی مناسب نجاری را بررسی
می کنیم.

دریل ستونی چیست؟

یکی از ابزار آلات صنعتی که با برق ۲۲۰ ولت شهری یا به حالت سه فاز می توان از آن استفاده کرد، دریل ستونی است. این دریل عموما به حالت ثابت مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل ضریب خطا کمتر و دقت بیشتر مورد توجه صنعتگران و نجار آن قرار گرفته است. بیشترین کاربرد دریل ستونی در صنایع نجاری کابینت سازی است. در اکثر کارگاه های صنعتی چوب بری می‌توانید دریل ستونی را مشاهده نمایید. یکی از لوازم ضروری در صنایع نجاری دریل بوده که برای انواع سوراخ کاری، باز و بسته کردن پیچ و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

اجزای اصلی دریل ستونی

دریل های صنعتی یا خانگی کاربرد های یکسانی داشته اما برای برش و یا سوراخکاری متریال های مختلف از انواع دریل استفاده می شود. قلب تپنده دریل ستونی، موتور دستگاه بوده که پس از جایگیری مته مناسب در سه نظام دستگاه، باعث سوراخکاری اجسام می شود. برخی دریل ها دارای سرعت متفاوتی بوده و می توان در سرعت ‌های مختلف دریل را تنظیم نمایید تا دقت سوراخ کاری شما بیشتر شود.

 

میز دریل ستونی

میز دریل ستونی از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار بوده که سبب به سوراخکاری بی عیب و نقص شما می شود. با توجه به تحرک دریل معمولی، سوراخ کاری با دقتی انتظار نداشته و اگر اگر می خواهید به صورت منظم بدون هیچگونه درصد خطای سوراخکاری نمایید، دریل ستونی مناسب شما خواهد بود. دریل گشتاور، توان و قیمت های مختلفی داشته که در صنایع نجاری و سوراخ کاری ام دی اف بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. برای مشاهده نمونه های دریل ستونی تک فاز و سه فاز می توانید به سایت پیشرو دریل مراجعه نمایید.

 

دریل ستونی مناسب نجاری

در صنعت نجاری دریل های مختلفی از جمله دریل ستونی، دریل گیربکسی، دریل بتن کن و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. هر کدام دارای کاربرد های مختلفی برای کاربران است. دریل های نامبرده هر کدام دارای قدرت و سرعت متفاوتی بوده و می توانید ابزارآلات مورد نیاز خود را از شرکت پیشرو دریل که یکی از شرکت‌های ایرانی در تولید ابزار آلات صنعتی با گارانتی مادام العمر است خریداری و استفاده نمایید.

اگر دسترسی به برق سه فاز دارید، پیشنهاد می کنیم از دریل های سه فاز که قدرت و سرعت بالاتری دارد، استفاده نمایید. در صورت عدم دسترسی به برق سه فاز می توانید از دریل های تکفاز ۲۲۰ ولت خریداری نمایید.

 

مزیت خرید دریل ستونی

دریل ستونی دستگاه کاملاً حرفه ای در کارگاه های نجاری و کارخانجات تولیدی ماشین ابزار بوده و در صنایع چوب بری، آلومینیوم سازی و غیره کاربرد دارد. برای اینکه سوراخ کاری منظمی داشته باشید می توانید قطعه مورد نظر را بر روی میز صلیبی اندازه گیری کرده و در راستای نیاز خود سوراخکاری نمایید.

 

 

مسائل ایمنی دریل ستونی مناسب نجاری

در زمان استفاده از دریل ستونی مناسب نجاری رعایت برخی از مسائل ایمنی ضروری بوده و سعی کنید از روش های صحیح و ایمنی که در ادامه اشاره می کنیم استفاده نمایید. استفاده از لباس کار صنعتی ضروری بوده و در هنگام برش کاری یا سوراخ کاری از عینک مخصوص صنعتی استفاده نمایید. سعی کنید مته شما دارای محافظ بوده و کفشی را خریداری و استفاده نمایید که دچار آسیب نشود. همچنین برای افزایش سرعت و دقت کار می توانید از گیره مناسب در هنگام برش کاری استفاده کنید. استفاده از میز صلیبی باعث افزایش ایمنی و دقت برش شما می شود.

 

سخن پایانی

برای خرید دریل ستونی مناسب نجاری می ‌توانید به یکی از نمایندگی ‌های مجاز پیشرو دریل در سراسر ایران مراجعه کرده و دریل مناسب با فعالیت خود را خریداری نمایید. برای مشاهده آسان تر دریل می توانید به سایت این شرکت مراجعه کرده و مشخصات دریل های ستونی مختلف را مشاهده کنید. بحث امروز ما در مورد دریل ستونی مناسب نجاری بود. می توانید نظرات خود را درباره محصولات شرکت پیشرو دریل  با ما در میان بگذارید. امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.