دریل ستونی ۳ فاز چیست؟

31 اسفند 1400

دریل ستونی ۳ فاز چیست؟ یکی از تجهیزات مورد نیاز برای سوراخکاری و فرزکاری در صنعت دریل ستونی بوده که نوع سه فاز آن از قدرت و کارایی بهتری برخوردار است.

کاربرد دریل

دریل ستونی ۳ فاز دارای پایه برای افزایش قدرت و سرعت سوراخکاری بوده و از دقت بالاتری نسبت به سایر دریل های معمولی برخوردار است. با توجه به فعالیت های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد که برای استفاده از آن نیاز به برق سه فاز دارید. برای سوراخکاری و فرز کاری انواع فلزات، صنایع چوب و غیره کاربرد دارد.

 

برتری دریل سه فاز

همان طور که بررسی کردیم، در صنعت دریل های ستونی در دو نوع تک فاز و سه فاز ساخته می شود. دریل ستونی ۳ فاز قابلیت ‌های بیشتری نسبت به دریل تکفاز داشته و می توان برای سوراخکاری تا مته 31.5 را انجام دهید. اگر قصد استفاده دائمی از دریل ستونی در صنعت مورد نظر دارید، بهتر است نوع سه فاز آن برای کاهش مصرف انرژی و بهره وری دستگاه خریداری نمایید.

 دور موتور دستگاه دریل ستونی دارای مدل های مختلفی از جمله ۳۰۰۰ دور، ۱۴۰۰ دور و ۹۰۰ دور در دقیقه بوده و با توجه به نیاز کاربران خریداری و استفاده می شود. لازم به ذکر است که دریل ستونی کاربردهای دیگری نیز داشته که می ‌توانید از قابلیت قلاویز زنی، حدیده زنی و غیر استفاده نمایید

وزن دریل ستونی ۳ فاز

دریل ستونی ۳ فاز دارای وزن خالص ۱۵۰ کیلوگرم بوده و به صورت ثابت مورد استفاده قرار می گیرد. در نظر داشته باشید که دستگاه را زیر بارش باران یا مناطق رطوبتی قرار ندهید که باعث اتصالات داخلی دستگاه می شود. حتماً قبل از استفاده از موارد ایمنی لازم را رعایت نمایید. دستگاه را در قسمتی از کارگاه قرار دهید که دسترسی آسانی به دریل برای فعالیت خود داشته باشید.

ساخت دریل ستونی ۳ فاز

شرکت پیشرو دریل یکی از برترین شرکت های ایرانی در زمینه تولید تجهیزات صنعتی بوده و تمام محصولات را با گارانتی بدون قید و شرط ارسال می کند. تمام محصولات زیر نظر مهندسین ایرانی خبره تولید و پس از بررسی و تست سلامت دستگاه به دست مصرف کننده می رسد. اگر قصد خرید دریل ستونی 3 فاز یا تک فاز دا دارید، کافی است به یکی از نمایندگان این شرکت در تهران و سایر شهرستان های ایران مراجعه نمایید.

 

موتور دریل

موتور دریل ستونی ۳ فاز ، دارای قدرت بیش از یک نیم اسب بخار بوده و زیر نظر مهندسین پیشرو دریل ساخته و پیکربندی می شود. با توجه به قدرت و سرعت موتور دریل می توانید برای کاربرد های مختلفی در صنعت بدون آسیب به موتور دستگاه استفاده نمایید. موتور نوع ۱۴۰۰، توان و قدرت بالایی داشته و با توجه به قیمت دستگاه، قدرت سرعت و توان بالایی برخوردار است.

برای مشاهده تصاویر و کارکرده دریل های ستونی می توانید به سایت پیشرو در این مراجعه نمایید. همچنین امکان ثبت سفارش از طریق نمایندگی های مجاز این شرکت وجود دارد. برای مشاهده لیست نمایندگی های سطح شهر تهران و شهرستان ها می توانید به سایت مراجعه کرده و نزدیک ترین نمایندگی این شرکت را انتخاب نمایید.

طرز کار با دریل ستونی

اگر سابقه فعالیت و کار با دریل های دیگر را داشته باشید، استفاده از دریل ستونی ۳ فاز ، آسان تر از سایر دریل ها برای شما خواهد بود. قبل از استفاده از دریل حتما از اتصالات برق دستگاه اطلاع داشته باشید. سپس با تنظیم درجه دریل و جایگذاری مته در سه نظام می توانید دستگاه را روشن کرده و به سوراخ کاری یا فلز کاری مشغول شوید. با توجه به اینکه دریل ستونی از قدرت و دقت بالاتری برخوردار است، طرفدار بیشتری نسبت به دریل های متحرک دارد. در نظر داشته باشید که به خاطر اینکه کمی وزن سنگینی دارد باید به صورت ثابت در محیط استفاده شود.

جمع بندی

دریل ستونی ۳ فاز برای کاربرد های مختلفی طراحی شده و با توجه به ارتفاع دستگاه از سطح زمین که ۱۳۸ سانتی متر ارتفاع دارد، مناسب کار با انواع تجهیزات و اجسام مختلف است که کاربری دستگاه را افزایش می دهد. نوع سه نظام دستگاه به صورت استاندارد بی 18 طراحی شده و قابلیت جایگذاری انواع مته دارد. اگر قصد خرید دریل ستونی سه فاز یا دریل ستونی تک فاز را دارید، می توانید با کارشناسان فروش پیشرو دریل در ارتباط باشید.