دریل ستونی تک فاز چیست؟

31 اسفند 1400

دریل ستونی تک فاز چیست؟ دریل های ستونی تک فاز برای کاربرد های خاص به صورت ثابت مورد استفاده قرار می گیرد. برای معرفی دریل ستونی تک فاز ادامه مطالب را بررسی نمایید. دریل ستونی در واقع همان دریل ایستاده یا دریل پایه ای بوده که دارای موتور مجهز و قوی نسبت به دریل های متحرک است. در این دریل از مته های ثابت استفاده می شود و دقت سوراخ کاری بسیار بالایی دارد.

مزیت دریل ستونی

دریل ستونی تک فاز  به شکلی طراحی شده که امکان سوراخ های تکی یا چند تایی را ایجاد کرده و دارای میز برای دقت سوراخکاری است. بر حسب اندازه قطعه می توانید از دریل و مته های مناسبی استفاده نمایید. ارتفاع دریل قابل تنظیم است. با استفاده از دریل ستونی خطای سوراخ کاری به کمترین میزان خود رسیده و دیگر قطعه مورد نظر دچار لرزش و ارتعاشات نمی شود.

انواع دریل ستونی تک فاز

دریل ستونی تک فاز در انواع مختلفی طراحی شده و بر حسب قدرت موتور می توانید خریداری نمایید. با توجه به تجهیزات دستگاه می توانید برای انواع سوراخ کاری و فلزکاری های مختلف مورد استفاده قرار دهید. یکی از نمونه های دریل ستونی مدل ۳۲ است. با توجه به جعبه گیربکس می توانید قدرت و سرعت دستگاه را برای کف تراشی تنظیم نمایید. این دریل بدون صدا و لرزش بوده و می توانید به صورت دستی، عمق و زاویه برش کاری را تنظیم نمایید.

 وزن دستگاه با تجهیزات همراه خود ۴۰۰ کیلوگرم بوده که می توانید با یک سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش محصول خریداری و استفاده نمایید.

نکات فنی در زمان کار با دریل ستونی

با توجه به اینکه دستگاه دریل ستونی تک فاز، برقی بوده، قبل از استفاده تمام تجهیزات و کابل رابط دستگاه را مورد بررسی قرار دهید که اتصالی در دستگاه وجود نداشته باشد. دریل ستونی به صورت ثابت مورد استفاده قرار می گیرد. به همین خاطر سعی کنید در محیط خشک و مسطح نگهداری کرده و استفاده نمایید که دچار اتصالات برقی نشود. دستگاه دریل دارای محافظت دست بود که کمترین خطر را برای کاربر داشته باشد. استفاده از تهویه مناسب و نور کافی در زمان استفاده از دریل ضروری است. سعی کنید محیط را برای افزایش راندمان کار پاکیزه نگه دارید.

تفاوت اصلی دریل ستونی تک فاز و سه فاز

دریل های تک فاز شرکت پیشرو دریل برای محیط های خانگی و کارگاهی مناسب بوده و اگر دسترسی به برق سه فاز ندارید، استفاده از این محصول مناسب شما خواهد بود. در نظر داشته باشید که دریل های سه فاز از قدرت بالایی نسبت به دریل ستونی تک فاز برخوردار است. اگر به صورت دائمی از دریل استفاده می نمایید، نوع سه فاز آن مناسب خواهد بود.

 برای کنترل برق ورودی بهتر است از محافظ ولتاژ استفاده نمایید که آسیبی به موتور و قطعات اصلی دستگاه وارد نشود. جهت مشاهده محصولات مرتبط با دریل ستونی و انواع آن با سایت پیشرو دریل در ارتباط باشید.

تنظیمات قبلی دستگاه

برای دقت بیشتر در سوراخکاری می‌توانید عرض و عمق سوراخ خود را قبل از انجام کار مشخص کرده و زاویه سوراخکاری را تنظیم نمایید. پس از انجام این مراحل، سوراخکاری دقیق و منظم می خواهید داشت. دریل ستونی تک فاز پیشرو با دقت و ظرافت بالایی برای سوراخکاری اجسام سخت داشته و می‌توانید بدون از دست دادن تسلط و دقت خود سوراخکاری نمایید. با دریل های ستونی می توانید انواع اجسام مختلف چوبی، فلزی و غیره را بدون عیب و نقص و خطا سوراخ کاری یا فرزکاری نمایید.

خرید دریل ستونی تک فاز

با توجه به این که دریل های ستونی تک فاز از وزن و ابعاد بزرگتری برخوردار هستند، به صورت ثابت مورد استفاده قرار می‌ گیرند. به همین خاطر خرید دریل متناسب با فعالیت شما از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر اطلاعی از انواع دریل ندارید، می توانید با کارشناسان فروش پیشرو دریل در ارتباط بوده و سرانجام محصول مورد نظر را انتخاب نمایید.

سخن پایانی

پس دریلی را انتخاب کنید که به نحو احسن بتوانید فعالیت مورد نظر را انجام دهید. اگر برای اولین بار با دریل ستونی تک فاز استفاده می‌ نمایید، سعی کنید آموزش های لازم را قبل از انجام کار دریافت نمایید. بحث امروز ما در مورد دریل ستونی تک فاز بود. امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.