دریل گیربکسی از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

31 اسفند 1400

دریل گیربکسی از چه بخش هایی تشکیل شده است؟ دریل گیربکسی از چه بخش هایی تشکیل شده است؟ امروز می خواهیم به ساختار دریل گیر بکسی اشاره نماییم و قبل از بررسی بخش های دریل، توضیحات کوتاهی در مورد دریل گیربکسی پیشرو ارائه می کنیم.

دریل گیربکسی یا به عبارتی گیربکس دار مورد توجه صاحبان مشاغل بود و به دلیل وجود جعبه دنده یا گیربکس در صنایع و کاربرد های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع دریل اندازه های مختلفی داشته که با پیچ تنظیم سرعت آن می توان سرعت چرخش دریل را تنظیم کرده و قابل استفاده برای باز و بسته کردن هر نوع پیچ و سوراخ کاری دیوار است.

 

اصلی ترین مزیت دریل گیربکسی

در سایر دریل ها آرمیچر دستگاه باعث چرخش دریل شده و نیروی آن به سه نظام و مته منتقل می ‌شود. دریل  گیربکسی دارای گیربکس است و آرمیچر دستگاه مستقیماً به گیربکس دریل متصل شده و سرعت و قدرت دستگاه قابل تنظیم است. با کاهش سرعت می توان برای کار های مختلف مانند باز کردن پیچ های زنگ زده زده و سفت به کار رود. برای مشاهده انواع دریل گیربکسی یا گیربکس دار به سایت پیشرو دریل مراجعه نمایید.

 

کارایی دریل گیربکسی

همانطور که بررسی کردیم دریل گیربکسی برای سوراخکاری اجسام مختلفی استفاده می ‌شود و برای دریل کاری اجسام سخت مانند فولاد و استیل نیز می توانید از این دریل استفاده نمایید. دریل گیربکسی سرعت و تمرکز بیشتری نسبت به دریل های معمولی داشته و در بسیاری از کارگاه های صنعتی از این محصول استفاده می شود. گیربکس دریل در واقع همان جعبه‌دنده بوده که می ‌توان با تنظیم سرعت آن از دریل استفاده نمایید.

 

 

بخش های اصلی دریل گیربکسی پیشرو

 

  • سه نظام و کاربرد آن در مته

یکی از مهم ترین بخش ‌های دریل، سه نظام دستگاه بود که از قطعات فولادی ساخته شده است و با توجه به نوع آن برای قرار گیری انواع مته و سوراخکاری استفاده می شود. در واقع سه نظام وظیفه تثبیت موقعیت مته را داشته و برای انواع اجسام فلزی، سیمانی و چوبی مورد استفاده قرار می گیرد.

در نظر داشته باشید که سه نظام ها به دو صورت اتوماتیک و آچاری بوده و برای باز و بسته کردن سه نظام آچاری به آچار نیاز داشته و استفاده از سه نظام های اتوماتیک آسان است و دیگر نیازی به آچار برای باز و بسته کردن نیست. در زمان خرید سه نظام حتماً به کیفیت ساخت دستگاه دقت نمایید که طول عمر بالا و مقاومت بیشتری داشته باشد تا از هرگونه لقی و انحراف جلوگیری نماید.

 

  • گیبربکس و اجزای داخلی دریل

موتور دستگاه جزء اجزای داخلی و اصلی دریل گیربکسی پیشرو بوده و عمدتاً از موتور هانی قابل تعمیر و بادوامی در ساخت دریل استفاده می شود. داشتن وزن کم، سرعت زیاد و همچنین قدرت آن از مهم ترین مزیت های موتور دستگاه به شمار می رود. با انتقال نیرو از موتور دستگاه به گیربکس آن چرخ دنده ها را فعال کرده و شما با تنظیم سرعت چرخ دنده می توانید از دستگاه استفاده نمایید. گیربکس دستگاه قابل تنظیم برای سرعت های مختلفی بوده و می توانید با تمرکز بیشتری فعالیت خود را انجام دهید.

 

  • سایر قسمت های دریل

دریل گیربکسی پیشرو دارای بخش های مختلفی بوده که برای کاربران طراحی شده است. سیم پیچ آرمیچر، قاب بیرونی، جاروبک، کلید، سیم رابط و چرخ دنده از قسمت های اصلی دریل به شمار می رود. در زمان خرید دریل گیربکسی پیشرو حتماً جنس بدنه و موتور دستگاه دقت نمایید. دستگاهی را خریداری نمایید که ابعاد متناسب با کار شما داشته و حتی المقدور وزن مناسبی داشته باشد که موجب خستگی شما نشود.

 

رعایت نکات ایمنی در زمان کار با دریل

استفاده از دستکش های صنعتی و عینک مخصوص برای جلوگیری از پرتاب ضایعات چوب یا فلز برای شما ضروری است. می ‌توانید برای امنیت بیشتر خود لباس مخصوص به تن کرده و از هرگونه آسیب های بدنی جلوگیری نمایید.

 

سخن پایانی

برای مشاهده انواع دریل ستونی، قلاویز زن، میز صلیبی، دریل ایستاده، دریل گلاویز زن پیشرو و قیمت دریل های پیشرو به سایت پیشرو دریل  مراجعه کنید. برای مشاهده و خرید حضوری می توانید به فروشگاه ها و نمایندگی ‌های پیشرو دریل در سراسر ایران مراجعه نمایید. بحث امروز ما در مورد بخش های دریل گیربکسی پیشرو بود. امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.