دریل ستونی از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

31 اسفند 1400

دریل ستونی از چه بخش هایی تشکیل شده است؟ از ابزارآلات تخصصی در نجاری و کارگاه که به طور معمول برای سوراخکاری انواع سطوح چوبی استفاده می شود. با تعویض مته دریل می توانید برای انواع فلز و پلاستیک نیز مورد استفاده قرار دهید. در ادامه به صورت تخصصی در مورد بخش های مختلف دریل ستونی صحبت می کنیم.

دریل ستونی چیست

دریل ستونی به طور معمول در مکان ثابت ای مورد استفاده قرار گرفته و امکان جابجایی آن وجود ندارد. با توجه به این که میز دریل قابل تنظیم بوده، می توانید در ارتفاع های مختلفی مورد استفاده قرار دهید. با تنظیم دریل می توانید از انواع مته برای کاربرد های مختلفی استفاده نمایید. با توجه به اینکه برای سوراخکاری نیازی به فشار دست وجود ندارد، قطعه مورد نظر را با دقت بالایی سوراخ می‌ نماید. دقت و قدرت بالا از ویژگی های منحصر به فرد این دریل به شمار می رود.

 

 

 

 

قیمت دریل ستونی

با توجه به اینکه دریل ستونی در مکان ثابتی مورد استفاده قرار می گیرد، از قدرت و سرعت بیشتری نسبت به دریل های متحرک برخوردار است و قیمت گران تری نیز برای شما دارد. عموما این دریل ها در فضای کارگاهی یا کارخانه مورد استفاده قرار گرفته و برای کاربرد های خانگی کاربرد ندارد. برای مصارف خانگی بهتر است از دریل های متحرک استفاده نمایید و در نهایت بدون هیچ گونه لرزش دست هنگام کار می توانید سطح مورد نظر را سوراخ کاری یا خزینه زنی نمایید.

اگر قصد خرید دریل ستونی را دارید برای مشاهده نمونه های مختلف به سایت پیشرو دریل مراجعه نمایید.

بخش های مختلف دریل ستونی

دریل ستونی دارای اجزای مختلفی بوده که هر کدام وظایف مشخصی در کارکرد صحیح دستگاه دارد. در ادامه به اجزای دریل ستونی اشاره کرده و توضیحات کوتاهی نیز در مورد اجزای دریل ستونه خواهیم داد. موتور الکتریکی، ستون، اهرم، تنظیم موقعیت میز، اهرم دستگیره باردهی، ابزار سه نظام، میز کار محافظ دستگاه، اهرم تنظیم شیب میز، اهرم پایه تنظیم موقعیت میز نسبت به ستون