میز صلیبی چیست و کاربرد آن چگونه است

31 اسفند 1400

میز صلیبی چیست و کاربرد آن چگونه است

میز صلیبی چیست و کاربرد آن چگونه است؟ یکی از ابزارهای کاربردی در صنعت نجاری و سایر صنایع مربوطه، میز سریع بوده که در اندازه های مختلف با توجه به استانداردهای جهانی و نیاز کاربران ساخته و طراحی می شود. در ادامه به صورت متمرکز تر به کاربرد و مزایای میز صلیبی می پردازیم.

میز صلیبی

کاربرد میز صلیبی

اگر نیاز به فرز کاری یا برشکاری با دقت بسیار بالا دارید، این میز برای شما مناسب خواهد بود. می توانید طبق دستورالعمل ها از دریل های پایه دار برای دریل کاری استفاده نمایید. میز به شکلی طراحی شده که می تواند به عنوان پایه دستگاه فرز نیز مورد استفاده قرار گیرد. همراه دستگاه، کلامپ نگهدارنده قطعات روی میز به شما ارائه می شود تا شما بتوانید ظریف کاری با دقتی داشته باشید. میز صلیبی برای سوراخکاری و ظریف کاری بسیاری از قطعات پلاستیکی و چوبی استفاده نمایید. می توانید طبق اندازه دلخواه محصول مورد نظر را سفارش دهید.

ساخت و جنس میز صلیبی

جنس میز از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده و با تکنولوژی های جدید آکسترود ساخته و آبکاری می شود که دوام بالاترین برای کاربران داشته باشد. این میز به طور معمول جنس مرغوبی داشته ولی در زمان استفاده تمام موارد ایمنی جهت افزایش عمر میز و اپراتور دستگاه را در نظر داشته باشید.

 

انواع میز صلیبی

  • میز تک جهته یا دو جهته

میزهای تک جهت یا دو جهت برای کاربردهای عمومی در مورد استفاده قرار می گیرد و معمولاً برای برش با دستگاه فرز یا دستگاه دریل های ستونی از این نوع میز استفاده می شود. میز صلیبی تک جهته با توجه به قیمت و نوع آن، کاربرد های بسیاری در صنعت برای کاربران دارد.

  • میز سینوسی یا زاویه دار

میز صلیبی سینوسی گران‌تر از نوع ساده تک جهت یا دو جهت بوده و امکان تغییر جهت و موقعیت قطعه در جهت های افقی یا عمودی وجود دارد. این میز مجهز به صفحه سینوسی زاویه دار بوده و در جهت ها و زاویه مناسب می‌توانید برشکاری یا ظریف کاری نمایید. پیشنهاد می‌کنیم اگر دقت انجام کار برای شما اهمیت بیشتری دارد، میز صلیبی زاویه دار یا سینوسی را انتخاب نمایید.

 

میز صلیبی

مزایا میز 

  • کاهش ارتعاشات قطعه

با توجه به اینکه دریل و فرز با سرعت بسیاری در حال چرخش است، امکان تغییر درجه و اندازه قطعه مورد نظر وجود دارد. می‌توان با استفاده از میز صلیبی دقت و سرعت انجام کار برای انواع برشکاری و یا فرزکاری را افزایش داد.

  • امکان جا به جایی قطعه

پس از نصب قطعه مورد نظر می توانید به صورت چرخشی یا جهت دار قطعه را چرخانده و اعمال مورد نظر را انجام دهید. با توجه به نوع میز صلیبی، می توانید به صورت طولی و عرضی با دقت بالا یا بصورت دورانی و چرخشی قطعه مورد نظر را بچرخانید.

بدنه و قدرت دستگاه

میز های صلیبی با توجه به کاربرد آن بسیار مستحکم ساخته شده و با توجه به گیره ها و شیارهای دستگاه، برای نصب قطعه مورد نظر بر روی میز کمک می نماید. در نتیجه تسلط، دقت و سرعت اپراتور برای انجام کار را افزایش می دهد.

میز صلیبی

 

ابعاد میز صلیبی

این میز ها در اندازه های استاندارد با توجه به نیاز کاربران ساخته و عرضه می شود. معمولاً امکان گردش ۳۶۰ درجه هوریزنتال را برای کاربران فراهم می ‌کند. همچنین امکان گردش ۴۵درجه ورتیکال نیز در تمام محصولات امکان پذیر استم میز های صلیبی با توجه به انواع و اندازه های دستگاه، دارای وزن ۵ الی ۲۵ کیلوگرم بوده و دقت درجه فوق العاده بالایی برای کاربران دارد. امکان تنظیم و رگلاژ دستگاه در جهت های افقی و عمودی نیز فراهم شده است.

نکات تکمیلی

در نظر داشته باشید که در ابعاد و اندازه های کوچک کارگاهی و خانگی و بزرگ صنعتی فروخته می‌شود. برخی میز ها دارای سیستم قفل کن برای تمرکز بیشتر دستگاه است. حتماً میز متناسب با نیاز خود را خریداری نمایید که بتوانید انواع فرزکاری و برشکاری مناسبی داشته باشید.

 برای مشاهده انواع میز صلیبی و خرید دستگاه می توانید به سایت پیشرو دریل مراجعه نمایید که تولید کننده انواع دریل های ستونی، ایستاده، گلاوی زن پیشرو، دریل گیربکسی ایستاده و سایر تجهیزات مرتبط است.

بحث امروز  توضیحاتی در مورد " میز صلیبی چیست و کاربرد آن چگونه است" بود. امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. برای خرید سایر محصولات مرتبط با صنعت با سایت پیشرو دریل همراه باشید.