امکانات مهم دریل پیشرو

18 اسفند 1400

چند سالی است که دریل های ستونی پیشرو در صنایع فلز و چوب گام بزرگی را برداشته و تا حد بسیار زیادی توانسته است این صنایع را متحول سازند، چرا که با خرید دریل پیشرو می توان سرعت سوراخ کاری و ساخت محصولات مختلف چوبی، پلاستیکیژ فلزی و.... را تا حد بسیار زیادی افزایش داد. علاوه بر این استفاده از این دستگاه های دریل موجب می شود که کیفیت نتیجه کار شما به بهترین شکل ممکن بوده و شما از آن رضایت کافی داشته باشید. در این مطلب از سایت شرکت دریل ساخت پیشرو قصد داریم به بررسی موارد کاربردی دریل پیشرو بپردازیم. در صورتی که قصد خرید دریل ستونی را دارید، جهت این که متوجه شوید این دستگاه تا چه حدی می تواند به کار شما آمده و نیازهای شما را برطرف کند، توصیه می شود که حتما در ادامه مطلب ما را همراهی کنید‌.

دریل ستونی از جمله بهترین ابزار سوراخ کاری برای نجاری و یا کار با فلزات به شمار می رود که موارد کاربردی بسیار زیادی دارد. تمامی دریل هایی که در شرکت دریل سازان پیشرو به فروش می رسد، دارای یک میز کار بوده که به آن میز صلیبی گفته می شود. ارتفاع این میز به راحتی قابل تنظیم بوده و می توان آن را در هر اندازه ای تنظیم کرد. برای استفاده از این دستگاه سوراخ کاری می توان همانند دریل های معمولی هر مته ای را با اندازه و قطری به آن وصل کرده و عمل سوراخ کاری و قلاویز کاری را به بهترین نحو ممکن انجام داد. در ادامه به بررسی موارد کاربردی دریل پیشرو می پردازیم.

همینطور برای خرید دریل قلاویززن پیشرو میتوانید بر روی آن کلیک کنید.

آشنایی با بخش های مختلف دلر پیشرو

پیش از این که موارد کاربردی دریل پیشرو را بیان کنیم، لازم است که با هریک بخش های آن آشنایی پیدا کنید تا بتوانید با نحوه عملکرد آن نیز بهتر آشنا شوید. در ادامه به معرفی قسمت های دریل ستونی پیشرو خواهیم پرداخت.

اسپیندل در دریل ستونی

از بخش های بسیار مهم و اساسی هر دریل ستونی چه ایستاده و یا رومیزی می توان به اسپیندل اشاره کرد. این بخش یکی از اجزای چرخنده دریل بوده که می توان میزان سرعت آن را به راحتی تنظیم کرد. در واقع اسپیندل دریل پیشرو محل نصب شدن مته ها به دستگاه است. میزان سرعت این قسمت به نوع مته ای که از آن استفاده می کنید بستکی داشته و می توان از بیست دو تا چهار هزار دور تغییر کند.

کله گی‌ دلر پیشرو

کله گی‌ در بخش بالایی دستگاه قرار می گیرد که تشکیل شده از دو  فلکه و یک عددتسمه می باشد. در این قسمت یکی از تسمه به الکتروموتور اتصال دارد و دیگری نه به محور دستگاه متصل کند.

اهرم

اهرم عضوی در دریل ستونی است که می توان به وسیله آن قطعه کار را روی میز صلیبی به راحتی حرکت داده و با چرخاند. همچنین مزایا وجود اهرم در دریل قلاویز زن پیشرو این است که می توان قدرت دریل را نیز تا حد بسیار چشم گیری اقزایش داد.

وجود عمق سنج

یکی از مزایا خرید دریل پیشرو این است که شما می توانید سوراخکاری و قلاویز کاری را در هر عمقی که می خواهید انجام بدهید که این کار به وسیله عمق سنجی که در این دستگاه تعبیه شده است، انجام می شود

سه نظام

تمام مته های که شما در کار از آن استفاده می کنید، در قسمت سه نظام دریل پیشرو قرار خواهد گرفت. این قسمت می توان برای اساس مته های که مورد استفاده قرار می دهید، تغییر داد.

بیشتر بخوانید:نگه داری تراز دریل ستونی به چه صورت است؟

میز کار دریل ستونی

در بیش تر دریل های ستونی پیشرو یک میز کار وجود دارد که قطعه مورد نظر خود را می توانید به وسیله دو گیره آهنی با این میز متصل کرده و نقطه مورد نظر خود را سوراخ کنید. البته به این قسمت میز صلیبی نیز گفته می شود؛ شما می توانید برای خرید میز صلیبی به صورت جداگانه به شرکت دریل ساخت پیشرو مراجعه کنید.

موارد کاربردی دریل پیشرو

همان طور که در ابتدای متن گفته شد، تولید دریل های ستونی باعث شد که صنعت چوب و فلز دچار تحولات زیادی شود. به همین دلیل می توان گفت که این دستگاه کاربرد بسیار زیادی در چنین صنایعی دارد. کاربرد دریل پیشرو عبارتند از:

  • قلایز کاری
  • پخ زنی
  • روزه کاری
  • ایجاد سوراخ روی قطعات مختلف