مزیت استفاده از دریل پیشرو

12 دی 1400

بدون شک شما با دستگاه دریل آشنایی دارید، به طور معمول این دستگاه به منظور انجام فرایند سوراخکاری متریال های مختلف استفاده می گردد. در برخی موارد برای ایجاد سوراخ به دقت بالایی در کار نیاز است، اما این کار به وسیله دریل های معمولی کمی دشوار به نظر می رسد، چرا که این دستگاه به قدرت دست زیاد اپراتور نیاز داشته تا بتواند سوراخ های دقیق را ایجاد کند. اما اگر کاربر از قدرت دست کافی برخوردار نبود، برای کارهایی که به حساسیت بالا نیاز است چه باید کرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که جای نگرانی نیست. یکی از بهترین ابزارهای سوراخکاری که می توان برای ایجاد سوراخ های دقیق از آن استفاده کرد، دریل پیشرو می باشد. این دریل به دریل ستونی هم معروف بوده و یکی از بهترین ابزارهایی است که توسط کارخانه پیشرو تولید شده است. در ادامه به بررسی مزایا دریل پیشرو می پردازیم.
شما می توانید از دریل ستونی پیشرو برای سوراخ کاری انواع مواد استفاده نمایید، همچنین این نوع دریل به عنوان یک دستگاه قلاویز زن نیز به شمار رفته و می توان روزه کاری را در سطوح مختلفی انجام دهد. دلر پیشرو در انواع قدرت موتور و گیره های گوناگونی به تولید می رسد، اما به طور کلی، میزان قدرت دستگاه کاملا به مواد مورد استفاده بستگی دارد. دریل های پیشرو با چندین مته در اندازه های متنوع به بازار عرضه می شود.

همینطور میتوانید از دیگر بخش های سایت ما که شامل دریل گیربکسی پیشرو میشود نیز استفاده کنید.

مهم ترین ویژگی های دریل پیشرو

در صورتی که قصد خرید دریل پیشرو را دارید، بایستی با ویژگی های این دستگاه کاربردی به خوبی آشنا شوید. بنابراین در ادامه مطلب همراه ما باشید.
انواع دریل های ستونی پیشرو
همان طور که گفته شد، دلر‌ پیشرو در مدل های گوناگونی تولید شده و به بازار عرضه می شوند اما به طور کلی این دستگاه ها به دو نوع تقسیم می شوند که عبارتند از:
•    دریل پیشرو رومیزی 
این نوع از دریل های ستونی اندازه کوچک تر و وزن سبک تری داشته و برای کارگاه های کوچک بیش تر مورد استفاده قرار می گیرد.
•    دریل ستونی زمینی 
این نوع دریل معمولا سنگین تر بوده و به دلیل اندازه ای که دارد، فضای بیش تری را اشغال می کند.
ویژگی های دریل پیشرو عبارتند از:
قدرت

در واقع موتور دستگاه تعیین کننده قدرت دستگاه است طبیعتاً هر چقدر دریل ستونی دارای موتوری با قدرت بالاتر باشد قیمت تریل پیشرو افزایش پیدا خواهد کرد لازم به ذکر است که تولید کنندگان دریل ستونی موتور های گوناگونی را در قدرت های متفاوت در این دوره ها به کار می رود هرچقدر موتور دار پیشرو از قدرت بیش تری بهره مند باشد، می توان با استفاده از آن با متریال های سخت تری کار کرد و عمیلیات سوراخکاری و قلاویز‌کاری‌ را روی آن ها انجام داد.

مزیت خرید دریل پیشرو چیست؟

همان طور که گفته شد استفاده از دریل های پیشرو دارای مزایایی است. در ادامه مزیت خرید دریل ستونی یا همان پیشرو را مورد بررسی قرار می دهیم.

دقت بالا در قلاویز کاری و سوراخکاری

به دلیل این که دریل به صورت ثابت و متسحکم روی زمین قرار می گیرد و قطعه کار نیز روی میز دریل توسط گیره ثابت می ماند، بنابراین دقت کار در این نوع از دریل های بسیاربالا می باشد.

بیشتر بخوانید:ویژگی های دریل پیشرو

موتور بزرگ و قدرت مند

موتور دریل های پیشرو نسبت به مدل های دیگر دستگاه دریل بزرگ تر و قدرت مند می باشد، که این موضوع موجب افزایش کیفیت دریل قلاویززن پیشرو می گردد

صفحه ای محکم و بزرگ

دریل های ستونی از یک صفحه بسیار بزرگ و محکم برخوردار هستند، ‌که این ویژگی باعث شده که در زمان انجام کار قطعه مورد نظر تکان نخورده و منحرف نشود. که این امر در افزایش دقت کار تاثیر بسزایی دارد.
مواردی که باید در زمان خرید دریل ستونی پیشرو به آن توجه داشته باشید
در زمان خرید قلاویززن پیشرو نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کنید تا بتوانید انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید.

توان دریل

هر چه میزان توان دریل پیشرو بالاتر باشد، می توان مته های بیش تری روی آن نصب کرد و سوراخکاری در مواد سخت تری انجام داد.

ظرفیت سوراخ کاری

ظرفیت سوراخ کاری دستگاه نیز از جمله مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت.

ظرفیت سه نظام

قسمتی که مته دریل روی آن نصب می‌شود که نظام گفته می شود. هرچه چقدر ظرفیت سنزام بیشتر باشد طبیعتا می‌توان از دریل های متنوعی برای انجام عملیات سوراخکاری استفاده کرد.