خرید دریل گیربکسی پیشرو

08 دی 1400

ممکن است شما هم اصطلاحات دریل گیربکسی پیشرو و دریل معمولی را در ابزار آلات مختلف شنیده باشید. ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص دریل گیربکسی پیشرو و دریل های معمولی توضیحاتی را شرح دهیم، تا شما بتوانید کاربرد و نحوه کار دریل های گیربکسی را بهتر درک کنید‌.

همینطور میتوانید از دیگر بخش های سایت ما که شامل پشتیبانی دریل پیشرو میشود نیز استفاده کنید.

دریل معمولی

در واقع دریل های معمولی نیز داراز جعبه دنده یا همان گیربکس می باشند، اما این تفاوت در آن ها وجود دارد که تنها دارای یک دنده هستند و با یک سرعت و قدرت کار خواهند کرد‌. این دستگاه درست همانند خودرویی کار خواهد کرد که دارای یک دنده باشد. بنابراین می‌ توان گفت دستگاه های دریل معمولی نیز جز دریل هایی گیربکسی به حساب می آیند که فقط یک دنده دارند.

دریل گیربکسی پیشرو

ساخت و تولید دریل گیربکسی از زمانی شروع شد که در هنگامی که به سرعت پایین و اما نیرو چرخشی بسیار بالایی لازم بود  جهت بهبود یافتن عملکرد دریل ها، جعبه دنده ای جهت بالا رفتن گشتاور، به دستگاه های دریل عادی افزوده شد.
در حقیقت دریل گیربکسی پیشرو می تواند در سرعت پایین حرکت چرخشی بیش تری داشته باشد. در موتورهای عادی، جهت کاهش سرعت، توان موتور بایستی کاهش پیدا کند. اما در موتورهای گیربکسی در سرعت های پایین، به هیچ وجه از توان موتور کاییده نمی شود. به همین ترتیب توسط نیروی ثابتی، دریل گیربکسی پیشرو در سرعتی کم، در مقایسه با دستگاه دریل معمولی، حرکت چرخشی بیش تری را می تواند از خود تولید کند. این موضوع دقیقا شبیه به خودروهایی است که در سر بالایی با دنده یک و دو، با قدرت بیش تری در حال حرکت هستند‌
دریل های گیربکسی به طور معمول دو دنده که یکی برای حالات قدرتی و یکی برای حالات سرعتی هستند، دارند. دنده سرعتی قدرت کم تری داشته اما سرعت بالاتری دارد. اما دنده قدرتی سرعت پایینی داشته اما بسیار قدرتمند است. می توان از حالت دنده قدرتی جهت سوراخ کردن سطوح سخت هماننو بتن که برای سوراخ شدن به قدرت بیش تری نیاز دارند، استفاده گردد. از جمله کاربرد اساسی دریل گیربکسی پیشرو، قلاویز کاری، بستن و با باز نمودن پیچ در متریال های سخت و سفت است.

بیشتر بخوانید:خرید قلاویززن کلاچی

نحوه خرید دریل های گیربکسی پیشرو

جهت خرید دریل گیربکسی پیشرو  باید به یک سری از فاکتورها، توجه ویژه ای داشت‌ تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید. همانند سایر دستگاه های برقی، موتور دریل نیز اهمیت بسزایی دارد. در واقع هر چه قدر میزان توان موتور دریل گیربکسی بیش تر باشد، طبیعتاً قدرت آن نیز افزایش پیدا می کند و می توان به منظور انجام کارهای سنگین تر از آن استفاده نمود.
وزن 
با افزودن جعبه گیربکس به دریل های پیشرو، این دستگاه ها دارای کارایی بهتری شدند. اما از سوی دیگر وجود جعبه دنده در این دریل ها سبب سنگین شدن وزن آن ها می گردد. شما باید در هنگام خرید دریل گیربکسی پیشرو، حتما به وزن آن توجه نمایید.
گیربکس در دریل های گیربکسی در بخش جلویی این دستگاه قرار گرفته است. در زمان کار‌ با دریل گیربکسی، به دلیل وارد شدن نیروی بسیار زیاد، ممکن است بخش جلوی دستگاه که گیربکس در آن جا قرار دارد، داغ بشود. به خاطر معمولا قسمت جلویی دریل دارای پوششی از جنس آلومنیوم می باشد تا حرارت در زمان کار به خارج انتقال پیدا نکند.

قابلیت تنظیم سرعت

زمانی که در دستگاه دریل گیربکسی پیشرو یک دیمر یا همان قابلیت تنظیم سرعت وجود داشته باشد، این امکان برای کاربران فراهم‌ شده تا براساس سطوح و متریالی که در حال کار با آن هستند  بتوانند میزان چرخش مته دریل را تنظیم کنند. مشخصه دیگری که باید به آن توجه داشت، ظرفیت سه نظام دریل می باشد. به این معنا که چه اندازه مته هایی را می‌توان به دریل متصل کرد. به عنوان مثال سه نظام دریل با مته ۱۶ می تواند مته هایی را که قطر کم‌ تر از ۱۶ را دارند، در خود جا بدهند.

قیمت دریل گیربکسی پیشرو

همانند تمامی دستگاه ها، قیمت دریل گیربکسی نیز به توان قدرت موتور، برند سازنده، کیفیت و فناوری هایی که در آن وجود دارد، مشخص می شود. هرچه قدر امکانات دستگاه بیش تر بوده و قدرتمند تر باشد، بدون شک قیمت دریل پیشرو نیز افزایش پیدا می کند. شما باید جهت خرید این محصول، با اطلاعات کافی اقدام کنید تا متحمل پرداخت هزینه بالا نشوید.