راهنمای خرید دلر قلاویززن پیشرو

01 دی 1400

دلر قلاویززن پیشرو دستگاهی می باشد که جهت سوراخکاری مواد و سطوح گوناگونی استفاده می شود، این‌ نوع دریل توسط نیرویی که بر مته آن اعمال می شود و آن را به شکل دورانی حرکت می دهد، در سطوح و مواد مختلف نفوذ خواهد کرد و در آن ها سوراخ هایی با قطرهای متفاوت را ایجاد خواهد کرد.
دلر‌ قلاویززن پیشرو علاوه بر عملیات سوراخکاری برای قلاویز زنی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع دریل دستگاهی است که شکل عمودی روی سطح زمین و یا یک میز کار قرار می گیرد، به دلیل این که این نوع دریل ها سنگین بوده و فضای زیادی را نیز اشغال می کنند، جا به جایی آن به راحتی انجام نمی شود.

همینطور میتوانید در مورد دریل 16 پیشرو نیز بیشتر بدانید.

دلر قلاویززن پیشرو چیست؟

 این دستگاه نوعی وسیله ای موتور بوده که جهت قلاویزکاری و ایجاد سوراخ روی فلز، چوب و یا پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد. این دریل تقریبا شبیه به دستگاه دریل ها دستی به وسیله مته های گوناگون کار کرده و سوراخ هایی را در اندازه های متنوع ایجاد می نمایند.

کاربرد دلر قلاویززن پیشرو

خرید دلر قلاویززن پیشرو به شما کمک خواهد کرد که برای ساخت وسیله هایی همانند یک چوب لباسی بتوانید سوراخ هایی را به شکل بسیار دقیق ایجاد نمایید. همچنین می توانید برای نصب لولاهای بر روی درب کمد سوراخ های صحیح تر و اندازه تری را ایجاد نمایید.
علاوه بر این ها همانطور که گفته شد، این محصول یک دستگاه قلاویززن نیز به شمار می رود. زیرا می توان با استفاده از دریل قلاویززن پیشرو، روزه کاری و دنده کردن سطح داخلی و خارجی قطعات مختلف را انجام داد. دریل قلاویززن پیشرو دارای انواع گوناگونی است که برای شما این امکان را فراهم خواهند کرد تا بتوانید به صورت قدرتمند تر و پر سرعت تری کار خود را انجام دهید.
برای این که دستگاه دریل ستونی‌ شما بتواند عملکرد مطلوبی داشته باشد، بهتر است این دستگاه را توسط جاروبرقی و یا کمپرسور تمیز کنید و هر چند وقت یک بار تمامی قسمت های آن‌ را روغن کاری نمایید. این‌ کارها سبب شده تا طول عمر‌و‌ دوام دستگاه افزایش پیدا کرده و عملکرد بهتری داشته باشد.

بیشتر بخوانید:کاربرد ردیل ستونی

مزیت دریل قلاویززن پیشرو

خرید دلر قلاویززن پیشرو دارای مزایایی مختلفی بوده که در ادامه قصد داریم به بررسی آن بپردازیم.
1.    دقت بالا در انجام عملیات قلاویززنی و سوراخکاری
به دلیل این که این دستگاه در جایی ثابت قرار می گیرد و بی حرکت است، بنابراین عملیات سوراخکاری و قلاویز زنی به شکل بسیار دقیقی انجام می گردد.
2.    داشتن موتور بزرگ
دلر قلاویززن پیشرو نسبت به سایر دستگاه های دریل موتور بسیار بزرگ تری دارد، این موضوع طبیعتاً روی میزان قدرت و کیفیت دستگاه تاثیر گذار است.
3.    صفحه بزرگ و مستحکم
از‌ جمله ویژگی های دیگری که این دستگاه دارد، صفحه کار بزرگ و محکم است. که با وجود این صفحه انحراف در عملیات سوراخکاری و قلاویززنی رخ نمی دهد.
نکاتی که برای خرید دلر قلاویززن پیشرو باید به آن‌ توجه شود
برای خرید قلاویززن پیشرو، شما باید حتما به یک سری موارد مهم توجه داشته باشید تا بتوانید خرید مناسبی را انجام دهید. این موارد عبارتند از:

توان دستگاه دلر قلاویززن پیشرو

هرچه قدر میزان‌ توان دلر پیشرو بالاتر باشد، قابلیت نصب نمودن مته های بزرگ تری روی آن‌ سوراخکاری سطوح سفت و سخت تر وجود خواهد داشتید. اما در صورتی که شما برای سوراخکاری با مواد خیلی سخت سرو کار ندارید می‌ توانید برای خرید دریل پیشرو با توان کم تر‌اقدام‌ کنید.

میزان ظرفیت سوراخکاری

ظرفیت سوراخکاری دستگاه نیز همانند توان دستگاه از جمله مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت.

ظرفیت سه نظام قلاویززن پیشرو

به بخشی که مته های  دریل بر روی آن نصب می شود، سه نظام گفته می شود. میزان ظرفیت بخش سه نظام طبق مته هایی که قرار است با آن‌ ها کارکنید مشخص می گردد. لازم به ذکر است که اگر ظرفیت سه نظام خیلی بالا باشد نمی‌ توانید مته های خیلی نازک را روی دریل نصب نمایید.
نکات ایمنی برای استفاده از دریل قلاویززن 
•    پیش از شروع عملیات قلاویززنی و سوراخکاری محل مورد نظر را علامت گذاری کنید.
•    میزان عمق سوراخ را بر روی مته تعیین کنید.
•    از سفت بودن مته روی دستگاه مطمئن شوید.
•    هنگام استفاده از دلر قلاویززن پیشرو حتما از عینک و لباس کار استفاده نمایید.