خرید قلاویززن کلاچی

28 آذر 1400

از جمله ابزاری که برای قلاویز کاری و سوراخکاری سطوح گوناگون استفاده می‌شود، قلاویز زن پیشرو یا همان دریل ستونی می باشد. قلاویززن به دو شکل رومیزی و یا زمینی طراحی و تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد. قلاویز زن پیشرو دارای انواع مختلفی است، یکی از انواع آن قلاویززن کلاچی است. ما در این مقاله قصد داریم‌ در ابتدا شما عزیزان را با کاربرد قلاویز زن پیشرو آشنا کرده، سپس به معرفی قلاویز زن کلاچی بپردازیم.
براساس گزارشات موجود هدف ساخت دریل ستونی و یا همان قلاویز زن پیشرو، قلاویز کاری و سوراخکاری سطح هایی همانند چوب، فلز و یا پلاستیک در قطرهای متفاوت است. در واقع بر روی این دستگاه مته هایی با اندازه های متفاوت نصب می شوند و توسط این مته ها می توان عملیات سوراخکاری را به راحتی انجام داد.

همینطور میتوانید از قیمت دریل پیشرو نیز مطلع باشید.

آشنایی با قلاویز زن پیشرو

با وجود این که خرید قلاویززن می تواند خرید مناسبی بوده و کاربردهای زیادی دارد، اما این دستگاه اندازه بزرگی داشته و فضای زیادی را اشغال می کند. بنابراین می توان گفت که خرید قلاویززن کلاچی و سایر قلاویززن ها برای همه افراد توصیه نمی گردد. در واقع این دستگاه برای کسانی به طور مدوام با فلز، چوب و قلاویز کاری سر و کار دارند گزینه مناسبی است. در صورتی که برای کارهای کوچک و جزئی به یک ابزار برای سوراخکاری و روزه کاری نیاز دارید، خرید دریل های معمولی می تواند برای شما مناسب تر باشد.
قلاویز‌زن کلاچی پیشرو بیش تر برای کارهایی مناسب است که به حساسیت و دقت بالایی نیاز دارند. این دستگاه نسبت به قلاویززن های معمولی قیمت بالاتری دارد. همچنین به دلیل ابعاد بزرگ و وزن سنگین این وسیله امکان جا به جایی آن محدود می باشد. 

معرفی قلاویززن کلاچی پیشرو

قلاویززن کلاچی پیشرو از جمله محصولات وارداتی است که تولید کارخانه پیشرو می باشد. این محصول از قابلیت قلاویزکاری به به صورت کلاچی از قلاویز ۱ تا قلاویز ۸ را روس سطوح چدنی و سایر فلزات برخوردار است‌.
این نوع قلاویززن یک کلاچ داخلی دارد که برای برگشت دور در این دستگاه تعبیه شده است. به همین علت است که دور موتور توسط کلاچ هایی که داخل دستگاه قرار دارد، جا به جا می گردد. این محصول دارای قابلیت جا به جایی تسمه بوده و سه دور گوناگون نیز دارد. 

بیشتر بخوانید:قلاویززن چیست؟

نحوه کارکرد قلاویززن کلاچی

موتور قلاویززن کلاچی تک فاز است و با قدرت موتور حدود۰.۵۵ کیلو وات قدرت نسبتاً خوبی دارد. این دستگاه اغلب یرای قلاویزکاری عمق کم که عمق آن ها کم تر از دو متر است و یا قلاویززکاری های ته بسته گزینه مناسبی است‌. به دلیل این که در این دستگاه قدرت یکسان بوده و به هیچ وجه دچاد نوسان نمی شود، مقدار استهلاک ابزارهایی که در این قلاویززن به کار می رود، بسیار کم است.
همانطور که گفته شد دریل قلاویززن کلاچی به شکل تک فاز کار کرده و جهت استفاده در کارگاه ها و کارخانه های صنعتی که برق در آن جا تک فاز است، استفاده می گردد.
نحوه کار کردن با این قلاویززن به این شکل است که دیگر بر دور دینام راست و یا چپ نمی شود، در واقع در این دستگاه قطعه ای به نام اسپیندل وجود دارد که این قطعه به وسیله کلاچ به شکل بسیار سریع چپ و راست می گردد.
معمولا سایز دریل قلاویز زن کلاچی تا ۱۲ بوده و شما می توانید آن را به گونه ای تنظیم کنید که زمانی که به آخر کار رسید چپ گردد. این محصول برای سوراخکاری، هرگونه دنده قلاویز، حدیده و کارهایی که به شکل ته بسته هستند و یا عمق کم دارند، انتخاب مناسبی خواهد بود.

قیمت قلاویز زن کلاچی

در واقع نمی توان به طور دقیق قیمتی را برای این دستگاه تعیین کرد، چرا که قیمت قلاویززن کلاچی به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما می توانید برای اطلاع از لیست قیمت قلاویز‌ زن پیشرو به سایت کارخانه پیشرو مراجعه کنید. این دستگاه نیز همانند سایر دستگاه های برقی طبق عوامل معتددی قیمت گذاری می گردد. به عنوان مثال هرچه قدر میزان توان و کیفیت قلاویززن کلاچ دار بالاتر باشد، طبیعتا شما باید هزینه بیش تری را برای خرید آن پرداخت کنید که این موضوع نیز بستگی به نیاز شما خواهد داشت.
به طور کلی عوامل تاثیرگذار روی قیمت قلاویززن پیشرو عبارتند از:

•توان دستگاه
•سایز قلاویززن 
•سرعت دستگاه قلاویززن