مقایسه دریل ستونی برندهای رونیکس ، توسن و دریل پیشرو

30 اردیبهشت 1403

مقایسه دریل ستونی برندهای رونیکس، توسن و پیشرو دریل،  محوریت اصلی این صفحه است که کمک می‌کند صاحبان مشاغل صنعتی با آگاهی از مشخصات فنی و نوع عملکرد آنها بهترین و قدرتمندترین دریل را با قیمت متعادل برای سوراخکاری، سری کاری و خزینه زدن سطوح مختلف  انتخاب کنند. دریل‌ها از جمله ابزارآلات قابل حملی هستند که در کارگاه‌های صنعتی، تولیدی و مشاغل فنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مقایسه دریل ستونی

دریل ایستاده یا همان دریل ستونی در برندهای مختلف مانند رونیکس و توسن وجه تمایز متفاوتی با مدل‌های معمولی دارند. به دلیل وزن و حجم بالا و عدم قابلیت جابجایی، معمولاً به شکل عمود با کمک پایه‌های فلزی بر روی زمین یا میز ثابت می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. وجه تفاوت دریل‌های ستونی و دریل ساخت پیشرو در میزان حجم، جرم و عدم قابلیت حمل نبوده و به دلیل برخورداری از پایه‌های فلزی و ثابت شدن بر روی زمین به شکل کاملاً استوار بدون لغزش توانایی بالا در سوراخ کاری در عمق زیاد با کمترین نقص و لرزش را دارد. برعکس دریل‌های معمولی که نیاز به اعمال قدرت برای عمق بخشیدن به سوراخ است، دریل‌های ستونی نیازی به سختی و اعمال فشار نداشته و به شکل کاملاً دقیق، ریز و عمیق عملیات لازم را انجام می‌دهند.

بهترین دریل های ستونی

دریل ستونی پیشرو

دریل ستونی تولیدی شرکت پیشرو دارای مدل‌های مختلف با قدرت موتور با توان متفاوت است که به دلیل برخورداری از سیستم تسمه پولی امکان تنظیم سرعت‌های مختلف را ایجاد می‌کند. این نوع دریل‌ها دارای سه نظام آچاری با قابلیت تنظیم و پشتیبانی بوده و همچنین میزان عمق نیز بسته به نیاز کاربر برای سوراخ کاری قابلیت تنظیم دارد و به شکل دستی می‌توان حرکت میز به همراه دنده را تنظیم کرد. 

به دلیل ثابت بودن بر روی پایه، قدرت سوراخکاری بالایی داشته و دقت بالای اسپیندل آن در سرعت و عدم لرزش دریل بسیار تاثیرگذار است. این ابزار قابلیت سوراخ کاری بر روی فلز تا عمق ۱۳ میلی‌متر، بر روی چوب تا ۱۶ میلی‌متر و بر روی پلاستیک را تا ۲۰ میلی‌متر دارد. با کمک این دریل‌ها می‌توان پخ کاری، سوراخ کاری و خزینه زنی را با سرعت و راحتی بیشتری انجام داد. دریل قلاویز زن پیشرو بسیار قدرتمند و  دارای سرعت گردش بسیار بالایی است که می‌تواند تا ۴۰۰۰ دور در دقیقه هم برسد. 

مقایسه دریل ستونی

دریل ستونی رونیکس

از جمله تولیداتی است که جزو برندهای بین المللی شناخته و در چندین کشور مختلف نیز تولید می‌شود. دارای سه نظام با ظرفیت ۳ تا ۱۶ میلی‌متر است که می‌توان انواع مته‌ها را بر روی آن نصب کرد. قابلیت تنظیم برای تغییر زاویه و ارتفاع میز تا ۴۵ درجه به دو طرف را داشته، سوئیچ اضطراری و قابلیت تنظیم سرعت در ۱۶ دور مختلف را نیز دارد. این برند دریل در مدل‌ها و توان‌های مختلف تولید شده و هر کدام با توجه به جثه و توان موتور قدرت متفاوتی دارند. دارای تسمه پولی قابل تنظیم و سه نظام آچاری قابل تنظیم است.

دریل ستونی توسن

توسن نیز یکی دیگر از برندهای موجود در بازار است که ساخت داخل بوده و جزو ابزارهای پرکاربرد در کارگاه‌های صنعتی است که می‌تواند به صورت قائم و ۹۰ درجه و دقت بالا عملیات سوراخکاری را انجام دهد. این نوع دریل نیز مانند دریل ایستاده پیشرو قابلیت تنظیم سرعت، ارتفاع و عمق را دارد و  می‌توان به دلیل برخورداری از سه نظام انواع مته را بر روی آن نصب کرد.

دریل ستونی چیست؟

دریل‌های ستونی از جمله ابزارآلات پیشرفته و قدرتمندی هستند که با کمک مته‌های مختلف می‌توانند در ابعاد و اندازه‌های متفاوت سوراخ‌هایی را در سطح کار ایجاد کنند. در مقایسه دریل ستونی با دریل های معمولی میتوان دریافت که این نوع دریل‌ها به دلیل قدرت و توان بالا و همچنین ثابت شدن بر روی میز یا زمین عمق سوراخکاری بالایی با دقت بالا دارند و هرچه سه نظام آن از سایز بالاتری برخوردار باشد قدرت موتور آن نیز افزایش پیدا می‌کند. این ابزارآلات در مشاغلی مانند نجاری، سری کاری، تراشکاری و کارگاه‌های صنعتی بسیار پرکاربرد هستند.
 مجهز به دو فلکه و موتور گیربکسی است که فلکه اول روی الکترو موتور و فلکه دوم به محور دریل متصل می‌شود و با کمک تسمه این دو فلکه با هم در ارتباط هستند. دریل‌ ستونی پیشرو توسط قفل اسپیندل بسته می‌شود و می‌توان انواع مته برگی، چوب بری، گازور و آهن‌بر را بر روی آن نصب کرد.

مقایسه دریل ستونی و  برندهای برتر

اجزای دریل ستونی

اگر مشتاق هستید که بدانید روش کار دریل ستونی با کمک چه ابزارهایی پیش می‌رود تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

  1. اسپیندل: یکی از اصلی‌ترین اجزای این نوع دریل اسپیندل است که به صورت چرخشی عملکرد داشته و معمولاً نصب مته‌ها بر روی آن انجام می‌شود و قابلیت تنظیم دارد. سرعت آن در هر دقیقه می‌تواند از ۲۰ تا ۴۰۰۰ دور متفاوت باشد.
  2. کله گی: به بخش بالایی دریل اطلاق می‌شود که تسمه و دو فلکه بر روی آن وجود دارد که یکی از فلکه‌ها به الکتروموتور و فلکه دیگر به دریل متصل است. 
  3. اهرم ها: اهرم‌ها برای گردش هرچه آسان‌تر قطعه کار بر روی میز مورد استفاده قرار می‌گیرند و قدرت کار را بیشتر می‌کنند.
  4. تسمه: از جمله ابزارهایی است که باعث اتصال دو فلکه شده و انتقال حرکت را بر عهده دارد.
  5. عمق سنج: برای بررسی عمق سوراخ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  6. سه نظام: مته‌ها برای قرارگیری بر روی دستگاه به سه نظام متصل هستند که به عنوان رابط بین مته و دریل شناخته می‌شوند و قسمت انتهایی مته درون سه نظام قرار گرفته و از لغزش آن پیشگیری می‌شود.
  7. میز کار: میز کار نیاز با توجه به نوع نیاز کاربر می‌تواند دارای ارتفاع متفاوتی بوده و به دو صورت گردشی و ثابت تولید می‌شود.

مقایسه دریل ستونی

نتیجه گیری

در این نوشتار مقایسه دریل ستونی ساخت پیشرو با دریل‌های  برند رونیکس و توسن انجام و بر قدرت و کیفیت قابل رقابت آن اشاره کردیم. تولیدات شرکت پیشرو جزو ابزارهای فوق العاده قدرتمند و پیشرفته و قابل رقابتی هستند که توانایی بالایی در سوراخ کاری انواع سطوح دارند. این نوع دریل‌ها در مدل‌های ،۱۳ ۱۶ ،۲۰ و ۳۲ تولید می‌شود و دارای طراحی‌ها، قدرت موتور و توان متفاوتی هستند. شما عزیزان می‌توانید برای کارگاه‌های صنعتی و مشاغل مرتبط از دریل‌های توانمند و  قدرتی شرکت معتبر پیشرو با گارانتی معتبر و قیمت بسیار ایده‌آل بهره‌مند شوید.