بهترین مدل قلاویززن کدام است؟

16 فروردین 1402

بهترین مدل قلاویززن در این مقاله به شما عزیزان معرفی خواهد شد. گروه پیشرو دریل با تولید قلاویززن کلاچی ‌و دریل ستونی قلاویززن و سایر ابزار کاربردی در این زمینه پیشتاز بوده است. دریل قلاویززن پیشرو با کیفیت بالا در کارخانه پیشرو دریل تولید و عرضه خواهد شد. در مورد خرید و ثبت سفارش خود می توانید با واحد فروش صخبت نموده و مشورت کنید.

قلاویززن چیست؟

یکی از ابزار آلات مهم در صنایع مختلف از جمله خودرو سازی، ساخت و سازهای صنعتی و سایر صنایع قلاویز زن می باشد. در این مقاله درباره این ابزار توضیحاتی ارائه داده شده و بهترین مدل قلاویز زن به شما معرفی خواهد شد. رشد و پیشرفت در صنعت و فناوری باعث می شود که روزانه تولیدات افزایش یابد و محصولات مهم و کاربردی در دسترس مردم قرار می گیرد. استفاده از این ابزارها کیفیت کار را افزایش می دهد و به همین دلیل کارفرمایان و تولید کنندگان می توانند با به کار گیری این ابزار و وسایل کیفیت محصولات خود را افزایش دهند.گفتنی است که قدرت قلاویززن ها بسیار بیشتر از دریل ها می باشد. با قلاویززن ها می توان رزوه را ایجاد نمود.‌

 در فرایند تولید و برای افزایش کیفیت از فولاد کربنی در طراحی استفاده خواهد شد. نیاز به سوراخ کاری در فرایند تولید بسیاری از قطعات، امری اجتناب ناپذیر می باشد. از این رو برای راحتی کار این ابزار را مورد استفاده قرار می دهند. این نکنه را به یاد داشته باشید که برای فرایند قلاویز زنی حتما باید در شرایط ایزوله انجام شود. در غیر این صورت چالش بزرگی به وجود می آید و رزوه های تولید شده اصلا کیفیت و دقت دلخواه را نخواهند داشت. همچنین امکان آسیب دیدگی قلاویز زن نیز وجود دارد. درکل باید گفت که قلاویز کاری امری بسیار پیچیده است. اما استفاده از این ابزار برای زمانی بسیار کاربردی است که قرار باشد تولیدات تیراژ بالایی داشته باشند. دستگاه قلاویز زن به دو مدل دستی و برقی در بازار یافت می شود. استفاده از ابزارهای دستی نمی تواند کیفیت محصولات را بالا ببرد.

 

قلاویززن چیست؟

 

آشنایی با انواع قلاویززن

برای این که بهترین مدل قلاویززن را به شما معرفی کنیم، در این قسمت با انواع قلاویززن موجود در بازار آشنا می شویم.

قلاویز زن مدل پنوماتیک

این نمونه از قلاویز زن در فرایند قلاویز کاری در قطعات سری، قطعات مهم و قالب ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این دستگاه اسپیندل قلاویز زن، بازو، واحد مراقبت، پایه سوار شونده و هد قلاویز گیر کلاچ دار تعبیه شده است. اما باید گفت که در این دستکاه نیروی محرک از طریق کمپرسور تامین خواهد شد.

قلاویز زن پنوماتیک یا بادی در صنعت زیاد کاربرد دارد. چون قلاویز کاری با دست یا دریل ستونی زمان زیادی لازم دارد و در حین کار امکان دارد قلاویز بشکند. اما قلاویز زن های پنوماتیک یا بادی زمان و هزینه را تحت کنترل در آورده و در واقع در این دو مورد صرفه جویی انجام خواهد شد. قابلیت نصب شدن این دستکاه بر روی میز و جا به جایی راحت از ویژگی های مهم آن می باشد. نکته مهم دیگر این است که امکان دارد هم زمان با فرایند قلاویز کاری امکان دارد این ابزار بشکند. به همین دلیل هد های کلاج دار روی این ابزار تعبیه شده که حتیپز صورت فشار زیاد هم این حوادث رخ نمی دهد.

دستگاه قلاویز زن هیدرولیکی

در راستای آشنایی یا بهترین قلاویززن مدل قلاویززن هیدرولیکی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. در صنایع مختلف مهندسی می توان از این ابزار استفاده نمود. به عنوان مثال در صنایع تولید آسیاب غلتکی، پاور پرس، کاغذ  آسیاب، تولید قطعات خودرو و تولید اکسترودر و موارد دیگر را نام برد.

آشنایی با قلاویز زن الکتریکی

این دستگاه دارای مدل های گوناگون است‌. هر کدام از این مدل ها ویژگی های خاص خود را دارند. به عنوان مثال می توان سرعت چرخش را بر اساس قطر تغییر داد. حداقل سر و صدا توسط این دستگاه ایجاد شده و در مصرف برق صرفه جویی خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله توضیحات کاملی درباره بهترین مدل قلاویز زن داده شد. قلاویز زن کلاچی و دریل ستونی قلاویز زن از محصولات گروه پیشرو دریل می باشد. دریل قلاویز زن پیشرو‌ با بهترین کیفیت و کارایی می تواند با مدل های دیگر کاملا رقابت کند. گفتنی است که کارشناسان ما در طول شبانه روز آمادگی لازم برای پاسخگویی به سوالات شما را دارند.