مزایای اره آلومینیوم بر

24 اسفند 1401

اره آلومینیوم بر یکی از ابزارهای بسیار مهم در صنعت برش کاری محسوب می شود. این ابزار را برای برش دادن انواع پروفیل های آلومینیومی به کار می برند. گروه پیشرو دریل با تولید و عرضه این ابزار بسیار کاربردی کار را برای صنایع مختلف بسیار آسان می سازد. شرکت پیشرو دریل با کادر متخصص و مجرب سعی دارد که بهترین کیفیت را ارائه دهد. در صورتی که تمایل دارید با  انواع مختلف محصولات آن ها مثل دریل قلاویززن پیشرو، قلاویززن کلاچی و دریل گیربکسی پیشرو آشنا شوید، می توانید با واحد فروش تماس بگیرید.

مطالب مهم درباره اره آلومینیوم بر

این ابزار بسیار مهم و کاربردی در تمام صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل این امر استحکام و مقاومت آن می باشد. در صنایعی مثل خودرو سازی و هوا فضا به وفور از این اره استفاده می شود. برای عملکرد بهتر باید این دستگاه وزن سبک داشته باشد و از شتاب و قدرت بالایی برخوردار باشد. در این صورت است که این دستگاه می تواند در برش کاری نهایت دقت و نظم را داشته باشد.

درباره فلز آلومینیوم بیشتر بدانیم.

برای کار با فلز آلومینیوم باید با ویژگی های آن آشنا شوید. این فلز کاربردهای ویژه ای دارد. یکی از ویژگی های مهم این فلز پر کاربرد چگالی و وزن کم آن است که باعث می شود به راحتی بتوان آن را جا به جا نمود و همچنین به راحتی قابل برش دادن است. از دیگر ویژگی های این فلز این است که از مصرف بیشتر سوخت در اتومبیل ها جلوگیری می کند و این امر به دلیل خواص فیزیکی آن است. هنگام برش دادن فلز آلومینیوم امکان دارد بین این فلز و تیغه چسبندگی به وجود بیاید و این شاید مهم ترین چالشی باشد که شخص را در بر می گیرد. از این رو باید هنگام استفاده از اره آلومینیوم بر نهایت دقت خود را به کار ببرید.

با انواع اره آلومینیوم بر آشنا شویم

شکل های مختلفی از اره آلومینیوم بر وجود دارد که دلیل این تنوع کاربردهای متفاوت آن ها می باشد. از انواع این اره می توان اره رومیزی یا ایستاده، اره رومیزی قابل حمل و اره رومیزی ترکیبی را نام برد. ویژگی اره آلومینیوم بر رومیزی ایستاده‌ یا پایه دار به گونه ای طراحی شده است که باید به صورت ثابت بماند و قابلیت جا به جا ندارد. برای این که این دستگاه استحکام داشته باشد از میز چدنی سنگین استفاده خواهد شد. نمونه های دیگر را می توان حمل و جا به جا نمود.

 

با انواع اره آلومینیوم بر آشنا شویم

 

ویژگی های اره آلومینیوم بر

از آن جایی که تیغه بخش مهم اره آلومینیوم بر را تشکیل می دهد. باید هنگام خرید جنس تیغه را حتما در نظر بگیرید. زوایای تیغه و گام اره نیز اهمیت زیادی دارد. از جمله مواردی که باید با دقت بررسی شود فاصله برش و دندانه در تیغه و شکل و ابعاد آن است. باید روی تیغه دقت زیادی شوذ و به متریال و ضخامت دستگاه اهمیت داده شود. این اره ها در گذشته به روش مکانیکی ساخته می شده است. برای کار کردن با این دستگاه در گذشته، حتما باید از نیروی انسانی استفاده می  کردند. اما امروزه این دستگاه ها به صورت الکتریکی ساخته خواهد شد. این دستگاه ها با برق ۲۲۰ ولت شهری قابل استفاده می باشد.

اطلاعات مهم درباره تیغه اره آلومینیوم بر

تیغه اره آلومینیوم بر به صورت کاملا نرم و سبک کار برش را انجام می دهد‌. هنگام کار بهتر است با ترکیب آب و صابون به فرایند برش کاری بهبود ببخشید. در این دستگاه از تیغه های دیسکی یا الماسی استفاده خواهد شد که با داشتن پوشش محافظ ایمنی زیادی را برای کاربران ایجاد می کنند. برای استفاده از آب و صابون مخزنی تعبیه شده است که قبل از شروع کار باید محلول را در آن ریخت‌.

سخن پایانی

مقاله ای که مورد مطالعه قرار دادید، مطالب مهمی درباره اره آلومینیوم بر را در خود جای داده است. گروه پیشرو دریل برای بهبود کیفیت کار مشتریان خود در شرکت پیشرو دریل با گروه متخصص و مجرب کیفیت را سر لوحه کار خود قرار داده و محصولات خود را روانه بازار می کنند‌. اگر قصد خرید دارید، برای اطلاع از قیمت دریل پیشرو و تمام محصولات می تواند وارد سایت شده و قسمت فروش را مشاهده نمایید. کارشناسان ما نیز همیشه آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.