انواع مختلف سنباده نواری

23 اسفند 1401

سنباده نواری گونه ای از سنباده های پر کاربرد می باشد که موارد استفاده زیادی دارند. در این مقاله از گروه پیشرو دریل قصد داریم در این مورد توضیحاتی را ارائه دهیم. در کارخانه پیشرو می توانید بهترین ابزار و وسایل صنعتی را با کیفیت بسیار عالی دریافت دارید. شرکت دریل ساخت پیشرو این افتخار را دارد که با کادر مجرب و کار بلد نیاز مشتریان عزیز را برطرف می نماید.

آشنایی با سنباده

قبل از این که درباره سنباده نواری صحبت کنیم و انواع مختلف آن را بشناسیم، توضیحاتی کلی درباره سنباده ارائه خواهیم داد. برای تولید سنباده ها از ذرات ساینده، چسب، پارچه یا کاغذ استفاده می شود. سنباده کاربرد زیادی دارد و مهم ترین آن‌ ها پلیسه گیری و پرداخت کردن قطعات فلزی و غیر فلزی می باشد. موادی که در تولید سنباده ها به کار می روند همانند یک عضو برش دهنده سطح مورد نظر را صیقل داده و برش می دهند. در واقع با این سنباده ها می توان لایه برداری، خش گیری های عمیق و سایر کارهای شبیه را انجام داد. ریز و درشت بودن ذرلت ساینده موجود در سنباده ها درجه بندی آن‌ها را مشخص می سازد. در ادامه با انواع مختلف این سنباده ها آشنا خواهیم شد.

درباره سنباده نواری بدانیم.

انواع سنباده نواری یا abrasive belt نوعی از سنباده هستند که موارد استفاده زیادی دارند. این سنباده ها می توانند کار پلیسه گیری و پرداخت فلزات را با سرعت بیشتری انجام دهند. در صنایع مختلف و مخصوصا در قطعه سازی به میزان زیادی از این سنباده استفاده می شود. در واقع باید گفت که تقریبا در تمام صنایع این ابزار را به کار می برند. در صنعت خودرو سازی، تولید شیر آلات بهداشتی، ساخت دستگیره و یراق آلات، تولید قطعات آلومینیومی و سایر صنایع کاربرد این سنباده ها بسیار زیاد می باشد. این سنباده ها از نظر ظاهری شبیه به کمربند می باشد. سنباده نواری از ذرات اکسید آلومینیوم، سیلیکون کارباید، زیرکونیوم و سرامیک تولید می شود. پارچه هایی که برای تولید این سنباده به کار می رود از پارچه های بسیار منعطف، پارچه های کتان و پلی استر می باشد.

 

درباره سنباده نواری بدانیم.

چه نوع سنباده نواری را باید مورد استفاده قرار داد؟

هنگامی که تصمیم می گیرید برای کارهای خود از سنباده نواری استفاده نمایید باید بدانید چه نوع از آن ها را باید تهیه نمایید. برای این کار و‌ تصمیم گیری صحیح باید جنس قطعه کار مورد نظر را بدانیم. مثلا قطعه از جنس استیل، استنلس استیل، فولاد سخت کاری شده، آلومینیوم، برنج، سرب، تیتانیوم، چوب و شیشه باشد، باید سنباده مناسب را مورد استفاده قرار دهید. باید دقت کنیم و میزان زبری سطح کار را در نظر بگیریم و مناسب با آن سنباده را انتخاب نمایید.

آشنایی با انواع سنباده نواری

در این قسمت با انواع سنباده نواری آشنا می شویم. برای تولید این سنباده ها از پارچه های مختلف استفاده خواهد شد. در ادامه این نمونه ها را توضیح می دهیم.

سنباده نواری با پارچه منعطف (JF)

این مدل سنباده نواری بسیار منعطف است. از این سنباده نواری برای قطعات فرم دار و یا قطعات شیار دار استفاده خواهد شد.

سنباده با پارچه منعطف (J)

می توان گفت که این مدل سنباده پر کاربرد ترین نمونه می باشد.

سنباده نواری با پارچه (X)

از سنباده نواری با پارچه X در مواقع خاص استفاده خواهد شد. به طور مثال اگر سنباده ای که با پارچه J را مورد استفاده قرار داده اید و پاره شده است، می توان این مدل را جایگزین آن نمود.

پارچه (Y) برای تولید سنباده نواری

این پارچه ها بسیار مستحکم و ضد آب بوده و غیر قابل انعطاف می باشند. قابل ذکر است که این پارچه ها قیمت بیشتری نسبت به نمونه های دیگر دارند‌. موارد استفاده این پارچه ها بیشتر برای برلده برداری های خشن و پلیسه گیری کاربرد دارد.

مراحل ساخت تسمه سنباده

برای تولید سنباده نواری باید مراحلی را طی نمود. قبل از هر کاری باید طول مورد نظر مشتری را برش داد. لبه های کار را باید با دستگاه های ساب زن درست نمود. پس از این کار با استفاده از چسب دو جزئی روی لبه ها اسپری می کنند. سپس با استفاده از نوار pvc لبه ها را در کنار هم قرار می گیرند و بعد از آن با پرس پنوماتیک تحت فشار قرار می دهند. بعد از این مرحله عرضی که مورد نظر مشتری می باشد را برش می زنند. و در آخرین مرحله باید سنباده نواری را بسته بندی کرد.

سخن پایانی

این دانشنامه برای آشنایی شما با سنباده نواری و شناخت انواع آن به نگارش در آمده است. گروه پیشرو دریل با کادر متخصص در کارخانه پیشرو بهترین ابزار مثل میز صلیبی، دریل ستونی و غیره  را در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد. برای مشاوره با کارشناسان شرکت دریل ساخت پیشرو می توانید وارد سایت شده و پیام خود را بگذارید. مشاوران ما در اسرع وقت سوالات شما را پاسخگو می شوند.