مزایای دریل ستونی کلاچ دار چیست؟

15 اسفند 1401

دریل ستونی کلاچ دار از ابزارهای پر کاربرد است که در کارگاه های صنعتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه تک فاز بوده و باید در مکان هایی به کار برده شود که برق تک فاز دارند‌. گروه پیشرو دریل با تولید دریل ستونی کیفیت را به کارگاه های شما می‌آورد. دریل ایستاده پیشرو از ابزارهای بسیار با کیفیت این مجموعه می باشد. متخصصین و کارشناسان‌ ما در ارتباط با ابزارهای تولیدی همه سوالات شما را پاسخگو هستند.

اطلاعات درباره دریل ستونی

دریل ستونی پیشرو از محصولات و ابزار تولید شده در این گروه می باشد. این دریل بیشترین کاربرد را در صنعت دارد و در صنایع مختلف از آن استفاده خواهد شد. این دریل با داشتن یک پایه محکم قادر است فرایند سوراخ کاری ‌را با دقت زیاد و قدرت فراوان به انجام برساند. می توان گفت که کارکرد این دریل نسبت به نمونه های معمولی بسیار فراتر رفته ‌و کار را برای کاربران و صنعتگران راحت ساخته است. در این دریل و در قسمت بالا یک کله گی وجود دارد که تسمه و فلکه را در خود جای داده است. نکته مهمی که باید درباره دریل های ستونی بدانید این است که دارای دو فلکه هستند. یکی از این فلکه ها روی الکترو موتور نصب شده است. فلکه دوم‌ به محور دریل متصل شده است. تسمه می تواند این دو فلکه را به هم متصل کند و تسمه این توانایی را دارد که حرکت را از الکترو موتور به محور محرک ماشین انتقال دهد. دریل ستونی کلاچ دار از ابزارهای مهمی است که در ادامه آن را بیشتر معرفی خواهیم کرد.

بررسی تخصصی تر دریل ستونی کلاچ دار

آشنایی با دریل ستونی کلاچ دار کمک زیادی به شما خواهد کرد چرا که از ابزارهای بسیار کاربردی در کارگاه های تولیدی و انواع صنایع به شمار می رود. نمونه قلاویز زن این دریل قادر است از قلاویز یک تا هشت را بر روی سطوح استیل و قلاویز دوازده را بر روی سطوح چدتی مورد استفاده قرار دهد. وجود کلاچ داخلی در این دستگاه این قابلیت را می دهد که دور برگشت به وجود بیاید. به این طریق دور موتور به وسیله این کلاچ ها جا به جا خواهد شد. این دستگاه قادر است به وسیله کلاچ های خود تسمه را در سه دور مختلف جا به جا نماید‌.

 

بررسی تخصصی تر دریل ستونی کلاچ دار

 

موتور این دستگاه همان گونه که قبلا نیز ذکر شد، تک‌ فاز می باشد. قدرت این ابزار حدود ۰.۵۵ کیلو‌ وات می باشد. دریل از نوع بلند می باشد و وزن آن حدود ۴۵ کیلو گرم است. ارتفاع کارگیر آن تقریبا ۲۰ میلی متر بوده و ارتفاع خود دستگاه حدود ۷۰ سانتی متر می باشد. این ابزار را می توان برای قلاویز های ته بسته و با عمق کمتر از دو سانت استفاده نمود. قدرت این دستگاه بسیار مناسب بوده و به دلیل عدم نوسان میزان استهلاک در آن به میزان بسیار کمی می باشد.

طریقه کار با دریل ستونی کلاچ دار

در این قسمت از مقاله نگارش شده توسط گروه پیشرو دریل درباره طریقه کار کردن با دریل ستونی کلاچ دار توضیح خواهیم داد. در این دستگاه قلاویز زن دور دینام اصلا چپ و راست نخواهد شد. طریق کار به این گونه است که دور اسپیندل توسط کلاچ تعبیه شده در دستگاه خیلی سریع چپ و راست می شود. سایز این دستگاه تا دوازده می باشد. این نکته را هنگام کار به یاد داشته باشید که می توانید این دستگاه را به گونه ای تنظیم‌ نمایید که به محض رسیدن‌ به انتهای کار چپ شود. این دریل را می توانید برای هر نوع دنده قلاویز و حدیده و کارهای ته بسته و حتی برای عمق های بسیار کم به کار ببرید.

کنکاش بیشتر درباره دریل ستونی کلاچ دار

درست است که استفاده از دریل های معمولی پروژه ها و کارها را به میزان زیادی راحت ساخته است، اما دریل ستونی دقت و قدرت بیشتری را در کارها از خود نشان می دهد و نتیجه بسیار مطلوب تر می باشد. برای کار با فلزات استفاده از دریل ستونی کلاچ دار گزینه ای بسیار مناسب به حساب می آید. مته می تواند با دقت زیاد به سمت قطعه کار پایین بیاد و با فرو‌ رفتن در سطح کار، سوراخ بسیار دقیقی را به وجود بیاورد.‌ در این دستگاه می توان سرعت را به آسانی تغییر داد.

سخن پایانی

در گروه پیشرو دریل با اعضای متخصص و کارآمد بهترین ابزار تولید و‌ عرضه خواهند شد. از این محصولات می توان دریل ستونی کلاچ دار را نام برد. دریل ایستاده پیشرو دریل ابزاری بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف به شمار می رود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دریل ستونی و کاربردهای آن می توانید با کارشناسان متخصص ما صحبت نمایید.