بهترین مدل های مولتی اسپیندل

14 اسفند 1401

مولتی اسپیندل ابزاری است که در امر سوراخ کاری و قلاویز کاری کاربرد بسیار زیادی دارد. از این رو می توان این ابزار را از پرکاربردترین و رایج ترین ابزارها در صنعت دانست. کارخانه پیشرو با تولید ابزار خاص، کیفیت را به مشتریان خود هدیه می دهد. استفاده از انواع دریل پیشرو می تواند بتعث پیشرفت در صنعت شود‌. گروه پیشرو دریل با نگارش این مقاله قصد دارد شما را با این ابزار خاص آشنا سازد و امیدواریم که مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد. 


مولتی اسپیندل را بهتر بشناسیم


درباره مولتی اسپیندل همین بس که بگوییم با استفاده از آن می توان فعالیت چند نفر را به طور هم زمان انجام داد. کاربردهای زیادی را می توان از این ابزار به شمار آورد. در کارگاه ها و کارخانه های قطعه سازی از این مولتی اسپیندل ها استفاده های زیادی خواهد شد. به عنوان مثال برای انواع سوراخ کاری و قلاویز زنی و همچنین باز و بسته نمودن انواع پیچ از این ابزار استفاده می شود. به کار بردن این ابزار برای باز و بسته نمودن پیچ ها این اطمینان را به شما می دهد که پیچ‌ ها به خوبی و خیلی محکم بسته شده باشند‌‌. بسته شده پیچ ها توسط شخص این اطمینان را به شما نخواهد داد. در صنایع مختلف از جمله خودرو سازی این ابزار کاربرد بسیار زیادی خواهد داشت. 


انواع مدل های مولتی اسپیندل را بشناسیم


مدل های مولتی اسپیندل ها به طور کلی به دو دسته تقسیم خواهند شد. این دو نوع را به صورت ثابت و متغیر می شناسیم که هر کدام مزایا و کاربردهای خاص خود را دارند. کاربرد و نوع مصرف، مولتی اسپیندل ها را مشخص می‌سازد. این نکته را نیز یادآور شویم که این ابزار را می توان برای انواع دریل ستونی، دستگاه های فرز و‌ انواع دستگاه های دیگر مورد استفاده قرار داد. 

 

 انواع مدل های مولتی اسپیندل را بشناسیم


آشنایی با مزیت های دستگاه اسپیندل


درباره مولتی اسپیندل ها و مزیت های آن همین بس که بگوییم استفاده از آن باعث کاهش مصرف انرژی و همچنین کاهش نیروی انسانی خواهد شد. در نتیجه این امر باعث کاهش تولید ضایعات خواهد شد. نکته مهم دیگر درباره این ابزار افزایش دقت در فعالیت های سوراخ کاری و سایر کارها می باشد. همین امر افزایش اطمینان در امور تولیدی و صنعتی را به دنبال خواهد داشت. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که سرعت کار به نوع اسپیندل و فعالیت انجام شده بستگی دارد. اما با این وجود به کار بردن این ابزار می تواند در یک محور سوراخ کاری را با قدرت و سرعت به انجام برساند. 


آشنایی با معایب مولتی اسپیندل ها


در کنار تمام کاربردها و ویژگیهای عنوان شده از دستگاه های مولتی اسپیندل، این ابزار نیز همانند سایر دستگاه ها معایبی نیز دارد. هنگامی که قرار است با این دستگاه کار کنید باید تمام نکات فنی را رعایت نمایید. عدم این کار عمر دستگاه را کوتاه خواهد کرد. اگر دستگاه به هر دلیل خراب شود یا آسیب ببیند، کلیه خط تولید متوقف خواهد شد. این امر زیان زیادی به کار خواهد زد. از سوی دیگر این دستگاه ها گران هستند و نمی توان دوباره هزینه کرد. 


بهترین مدل های مولتی اسپیندل


به عنوان بهترین مولتی اسپیندل می توان مدل متغیر را نام برد. با این دستگاه شما می توانید با توجه به سایز قطعه مورد نظر فعالیت های سوراخ کاری و قلاویز کاری و همچنین باز و بسته نمودن پیچ‌ ها را انجام دهید. در این ابزار می توان سرعت کار را تغییر داد. فاصله محور ها بسیار مطابق با استاندارد است و همچنین می توان این فاصله ها را کم و زیاد نمود. اما در نمونه ثابت محورها ثابت هستند اما دقت، قدرت و سرعت بیشتری دارد. 

بهترین مدل های مولتی اسپیندل


سخن پایانی


آشنایی با دستگاه مولتی اسپیندل برای صنعتگران و تولید کنندگان قطعات اهمیت بسیار زیادی دارد. گروه پیشرو دریل به همین دلیل این مقاله را ترتیب داده است. تمامی این ابزارها در کارخانه پیشرو تولید خواهد شد و این اطمینان را داشته باشید که بهترین کیفیت در اختیار شما قرار می گیرد. انواع دریل پیشرو با کاربردهای مختلف را می توانید از گروه تخصصی پیشرو دریل بخواهید. کارشناسان ما در تمام زمینه ها به کمک شما می‌آیند و راهنمایی های خود را در اختیار شما قرار می دهند. برای اطلاع از قیمت می توانید به واحد فروش مراجعه نمایید.