کاربردهای دریل گیربکسی پیشرو

08 اسفند 1401

کاربردهای دریل گیربکسی پیشرو کدام است؟ دریل گیربکسی پیشرو از ابزارهای تخصصی تولید و عرضه شده توسط گروه تخصصی پیشرو دریل می باشد. از این دریل برای سوراخ کردن انواع متریال استفاده خواهد شد. با پیشرفت تکنولوژی و صنعت باید از ابزارهای پیشرفته نیز استفاده شود که سرعت و دقت در کار بالاتر برود. در کارخانه پیشرو دریل تمام ابزار مورد نیاز صنعتگران و کارگاه های تولیدی با بهترین کیفیت تولید و ارائه خواهد شد. در صورت تمایل برای اطلاع از قیمت دریل پیشرو در انواع مدل ها و سایزها می توانید با کارشناسان ما مشاوره نمایید. 


درباره کاربرد دریل گیربکسی پیشرو بیشتر بدانیم


این دریل را برای سوراخ نمودن اجسام با جنس های مختلف استفاده می نمایند. یکی دیگر از کاربردهای دریل گیربکسی پیشرو باز و بسته نمودن پیچ های بلند می باشد. در واقع باید گفت که در یک کلام می توان این دریل را جایگزین دریل های معمولی نمود. این را در نظر داشته باشید که دریل های معمولی با طراحی ساده ای که دارند برای سوراخ کردن سطوح سخت مناسب نیستند. این جاست که صنعتگران و تولید کنندگان به سمت دریل گیربکسی می روند. می توان در این دریل از مته ۶ استفاده نمود و با عملکرد چرخشی که دارند هیچ گونه فشاری به این مته وارد نخواهد شد. 

 

درباره دریل گیربکسی پیشرو بیشتر بدانیم

 


نکات کلیدی درباره دریل گیربکسی پیشرو 


گفتنی است که که در صنایع تولیدی و سایر کارها از جایی به بعد نمی توان انتظار زیادی از دریل های معمولی داشت و باید چاره ای اندیشید. در این مرحله از کار باید به سراغ دریل گیربکسی پیشرو رفت. چرا که دریل های معمولی توانایی سوراخ کردن اجسام سخت را ندارند. اما با طراحی ویژه دریل های گیربکسی در کنار سرعت پایین می توان گشتاور و نیروی چرخشی بالایی را انتظار داشت. از این رو دیگر اجسام سخت به راحتی سوراخ می شوند. افزایش عملکرد و کیفیت دریل گیربکسی پیشرو آن را محبوب ساخته است.

این دریل ها فعالیت چرخشی دارند و نیازی به استفاده از نیروی اضافه برای مته ها وجود ندارد. با این ابزار کاربردی می توان به راحتی انواع مهره و پیچ های بلند و بزرگ را باز و بسته نمود. این دریل های گیربکسی قادر هستند که میزان فشار بر مته را کنترل نموده و البته این کار توسط سه نظام انجام خواهد شد. برای این مدل دریل ها سرعت حدود ۲۸۰۰ دور بر دقیقه (rpm) می باشد و قطر مته کاری بستگی به نوع جنس کار دارد. به عنوان مثال برای فلز می توان قطر حدود ۱۳ میلیمتر را در نظر گرفت و برای بتن با عمق ۱۶ میلی متر و همچنین برای چوب تا ۳۰ میلی متر را نیز انجام داد. 


ویژگی خاص دریل گیربکسی پیشرو چیست؟


برای این دریل های تخصصی ویژگی خاص و منحصر به فردی تعریف شده است. در واقع دریل گیربکسی پیشرو را می توان در دو حالت تنظیم‌ نمود. برای تنظیم این دو حالت از شاسی تعبیه شده در قسمت جلویی موتور استفاده می شود. دو حالت سرعتی و قدرتی به گونه ای هستند که به کاربران این امکان را می دهد که به راحتی سرعت دستگاه را کاهش داده و قدرت آن را بالا ببرند. 

 

ویژگی خاص دریل گیربکسی پیشرو چیست؟


دریل گیربکسی پیشرو چه کاربردهایی دارد؟


 کاربرد دریل گیربکسی پیشرو زمانی خود را به خوبی نشان می دهد که هنگام کار به قطر زیاد و عمق بیشتر نیاز باشد. سطوحی سخت مثل فولاد و استیل در مقابل این دریل تسلیم می شوند و کار برای کاربر بسیار راحت می شود چرا که این قابلیت را دارند که قدرت آن ها افزایش  و سرعت کاهش یابد. پس می توان به راحتی برای باز و بسته نمودن پیچ های بلند و بزرگ روی آن ها حساب نمود. قدرت این دستگاه به طرز شگفت انگیزی از پیچ گوشتی بیشتر است. همچنین می توان برای سوراخ کاری و قلاویز کاری نیز روی آن ها حساب ویژه باز کرد. 


یادآوری نکات ایمنی 


هنگام کار با هر گونه ابزار ازجمله دریل گیربکسی پیشرو باید نکات ایمنی را حتما رعایت نمود. البته این را باید یادآور شد که در مورد این دریل ها وجود گیربکس خطرات احتمالی بسیار کاهش یافته و به کمترین میزان خود رسیده است. اما باز هم باید یک سری نکات را رعایت کرد. قبل از این که اقدام‌ به استفاده از این دریل ها کنید باید با دقت دفترچه راهنما را مطالعه نمایید. این نکته را فراموش نکنید که حتما از مته شماره شش استفاده نمایید. حتما از مته هایی با جنس مرغوب استفاده کنید که هم متناسب با سطح و جنس کار شما باشد و هم مته دچار شکستگی و سوختگی نشود.

مته های نامرغوب به راحتی دستگاه را خراب نموده و عمر آن را کاهش می دهند. هنگام اقدام به تمیز کاری حتما دستگاه را خاموش نمایید و آن را از برق جدا کنید. دقت کنید که مته داغ نباشد و بهتر است پس از کار کمی صبر کنید. همچنین هنگام کار از عینک‌ های محافظ استفاده نمایید. نیاز نیست که هنگام کار کردن با این دستگاه از نیرو و فشار زیاد استفاده نمایید.


سخن پایانی


آشنایی با دریل گیربکسی پیشرو باعث می شود که ابزار مناسب و بهتری را برای کارهای خود خریداری نمایید. این دریل ها در کارخانه پیشرو دریل تولید و عرضه خواهد شد. قیمت دریل پیشرو‌ را می توانید از واحد فروش استعلام بگیرید.