دستگاه قلاویز زن کلاچی چیست؟

06 اسفند 1401

دستگاه قلاویز زن کلاچی از جمله محصولات و ابزار آلات وارداتی به  شرکت پیشرو دریل می باشد. این دریل قلاویز زن پیشرو با داشتن کلاچ داخلی قادر است دور برگشت را انجام دهد. انواع دریل ساخت پیشرو، عملکردها و کاربردهای خاص خود را دارند و همگی با پیشرفت های روز دنیا ساخته شده اند. درباره قلاویز زن کلاچی هر سوالی را می توانید بیان کنید و در اسرع وقت پاسخ را دریافت دارید‌.

مروری بر قلاویز زن کلاچی

همان گونه که در قسمت قبل اشاره شد کلاچ تعبیه شده در این دریل قلاویز زن باعث برگشت دور در این ابزار می شود. از این رو باید گفت که دور موتور از طریق کلاچ های این دستگاه جا به جا می شود‌. این دستگاه دارای سه دور مختلف با قابلیت جا به جایی تسمه می باشد. گفتنی است که موتور این دستگاه تک‌ فاز بوده و قدرت بسیار مناسبی دارد. در واقع قدرت آن حدود ۰.۵۵ کیلو وات است.

دستگاه قلاویز زن کلاچی برای قلاویز های ته بسته که عمق کم دارند بسیار مناسب است. به عنوان مثال می توان عمق حدود کمتر از دو سانت را برای این کار در نظر گرفت. در این دستگاه نوسان وجود ندارد و قدرت مناسبی نیز دارد از این رو میزان استهلاک ابزار بسیار پایین است. از آن جایی که این دستگاه دارای موتور تک فاز است باید در کارگاه های استفاده شود که دارای برق تک‌ فاز هستند.

 

توضیحاتی در مورد کار کردن با دستگاه قلاویز زن کلاچی

امروزه از دستگاه  قلاویز زن کلاچی استفاده های زیادی می شود. آشنایی با این ابزار می تواند کار با آن را برای کاربران راحت تر سازد. باید گفت که کار کردن با این دریل به گونه ای است که دور دینام به صورت چپ و راست نمی شود. بلکه در این دستگاه دور اسپیندل به وسیله کلاچ تعبیه شده در آن به سرعت چپ و راست می شود‌. سایز این دریل تا ۱۲ می باشد. نکته ای که باید بیان شود این است که کاربرد قلاویز زن کلاچی برای هر نوع قلاویز و حدیده و کارهای ته بسته و حتی برای عمق های بسیار کم مناسب می باشد.

 

با مشخصات فنی دستگاه قلاویز زن کلاچی آشنا شویم

در این دستگاه می توان تا قلاویز ۱۲ چدن و قلاویز ۸ استیل را به کار برد. ارتفاع کارگیر آن حدود ۲۰ میلی متر می باشد. این دستگاه با برق تک فاز کار می کند‌ و قدرت موتور آن حدود ۰.۵۵ کیلو وات است. ارتفاع این قلاویز زن کلاچی تقریبا هفتاد سانت و وزن آن حدود ۴۵ کیلو گرم می باشد.

نکات مهم دیگر درباره این قلاویز زن

درباره قلاویز زن کلاچی باید گفت که قادر است رزوه بیشتری را تولید کند. از این ابزار در صنایع خودرو سازی و ساخت و سازهای صنعتی استفاده خواهد شد‌. کاربردهای این دستگاه بسیار زیاد است و به همین دلیل در بازار تقاضای زیادی برای آن دیده می شود. دستگاه قلاویز زن کلاچی دارای دو بازوی ساده و گیربکس های خورشیدی یا گیربکس حلزونی می باشد. چرخ دنده های این دستگاه اندازه های متفاوت دارد و برای کشش انواع ورق ها مورد استفاده می باشد.

با این دستگاه می توان به راحتی پیچ ها را باز و بسته نمود. همچنین می توان با فشار دادن یک دکمه و یا یک ضربه یا چرخش اهرم قلاویز و ایجاد شیار عمل برش را انجام داد. نکته دیگر این است که در بازار می توان مدل های ساده، اتوماتیک و شیار دار را یافت که هر کدام کارایی و عملکرد های خاص خود را دارند. ختیدز صنایع کشاورزی نیز از این دستگاه استفاده خواهد شد. عملیات برش و شیار زنی را می توان به راحتی با این ابزار انجام داد.

 

نکات مهم دیگر درباره این قلاویز زن

 

آشنایی با انواع مدل قلاویز زن کلاچی

باید گفت که امروزه بیشتر از دستگاه های اتوماتیک در صنایع مختلف استفاده خواهد شد. با این وجود قلاویز زن کلاچی کاربردهای زیادی دارد و در بسیاری از صنایع به کار می رود. قلاویز زن کلاچی مدل FH-200 یکی از مدل های این قلاویز زن ها می باشد. سرعت آن حدود ۲۵ میلی متر بر دقیقه می باشد و می تواند تا حداکثر صفر تا ۲۳ میلیمتر قطر را برش دهد. البته باید گفت که این دستگا قادزر است انواع قلاویز را با قطرها و عمق های مختلف تولید کند. این دستگاه برای سرعت های زیاد بسیار مناسب است.

 

سخن پایانی

قلاویز زن کلاچی ابزاری بسیار کاربردی بوده که در صنایع مختلف به کار گرفته می شود. در گروه پیشرو دریل می توانید دریل قلاویز زن پیشرو را با بهترین کیفیت دریافت دارید. در واقع انواع دریل ساخت پیشرو دارای کیفیت برتر بوده و به فکر رضایت مشتری های خود هستند. هنگام خرید این ابزار می توانید با مشاوره با کارشناسان ما بهره بیشتری از این دستگاه ببرید. با کارکرد اصولی کیفیت بسیار خوبی به شما ارائه خواهد شد.