تاریخچه میز صلیبی

02 فروردین 1401

 

در این مقاله تاریخچه میز صلیبی را مورد بررسی قرار داده و شما را بیشتر با این ابزار آشنا می کنیم. میز صلیبی در صنعت نجاری و صنایع مربوطه دیگر بسیار کاربرد دارد. در کارخانه های پیشرو دریل تحت نظارت گروه متخصص و باتجربه میز صلیبی پیشرو با کیفیتی عالی تولید و در بازار فروش عرضه خواهد شد. کلیه سوالات شما توسط کارشناسان مجرب این گروه پاسخ داده خواهد شد.

میز صلیبی چیست؟

در رابطه با تاریخچه میز صلیبی باید گفت که این ابزار در صنایع مختلف و همچنین در نجاری کاربرد زیادی دارد و دریچه تازه ای را برای کاربران خود گشوده است. این میز را در اندازه های مختلف و طبق استانداردهای جهانی طراحی کرده و به تولید می رسانند. اصولا در کارهایی مثل برش کاری یا فرز کاری شخص نیاز زیادی به دقت بالا دارد. در این مواقع میزهای صلیبی به کمک کاربران می آید و کار را برای آن ها بسیار راحت، با سرعت بیشتر و با دقت زیاد به انجام می رساند.

با به کار گیری این میزها و استفاده از دستورالعمل های مربوطه می توان از دریل های پایه دار برای کار استفاده نمود‌. طراحی این میز به گونه ای می باشد که به عنوان پایه در دستگاه های فرز نیز کاربرد دارد. گفتنی است که برای بالا بردن دقت در کار هنگام خرید این میزها یک قطعه کلامپ نگهدارنده به شما تحویل داده می شود. اگر قصد سوراخ نمودن سطوحی مثل قطعات پلاستیکی و چوبی دارید، این میز می تواند به کمک شما بیاید و کار را برای شما با دقت بیشتری انجام دهد.

درباره جنس میز صلیبی بدانیم

میزهای صلیبی باید استحکام زیادی داشته باشند چرا که قرار است دستگاه های متعددی را نگه دارند و دقت کار را بالا ببرند. به همین دلیل در ادامه گفتگو درباره تاریخچه میز صلیبی، درباره جنس این ابزار صحبت می کنیم. این میزهای خاص را از آلیاژ آلومینیوم می سازند. برای بالا بردن دوام آن با تکنولوژی های جدید آکسترود ساخته و آب کاری می شود. در کل باید گفت که این میزها جنس بسیار مرغوبی دارند. هنگام به کار گیری این میزها باید دقت لازم را به کار ببرید و‌ تمام موارد ایمنی را در نظر بگیرید. با این کار به افزایش عمر میز بسیار کمک خواهید کرد و همچنین اپراتور نیز با امنیت بیشتری کار می کند.

 

درباره جنس میز صلیبی بدانیم

 

آشنایی با تاریخچه میز صلیبی در انواع مختلف

میزهای صلیبی در دو نوع تولید خواهند شد. در ادامه با میزهای تک جهته و دو جهته آشنا می شویم.

میز صلیبی تک جهته و دو جهته

برای آگاهی بیشتر درباره تاریخچه میز صلیبی بهتر است با کارکرد انواع آن آشنا شویم. در این بخش میز صلیبی تک جهته و دو جهته را مورد بررسی قرار خواهیم داد. این میزها اصولا کاربردهای عمومی دارند و برای کارهای برش با دستگاه فرز یا دستگاه دریل های ستونی مورد استفاده قرار می گیرند. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که میزهای صلیبی تک‌ جهته قیمت بهتری دارد و به همین دلیل در صنعت کاربرد زیادی دارد.

تاریخچه میز صلیبی سینوسی یا زاویه دار

میزهای صلیبی سینوسی قیمت بیشتری دارند و فرقی ندارد در هر دو مدل تک‌ جهته و دو جهته وجود دارند‌. با استفاده از این میزها می توان قطعه های کار را در جهت های افقی یا عمودی تغییر جهت داد. پس این امکان وجود دارد که موقعیت و جهت قطعات را تغییر داد. از نکات مهم درباره این نمونه از میزهای صلیبی وجود صفحه سینوسی زاویه دار است. از این رو می توان برش کاری و ظریف کاری را در جهت ها و زاویه های مناسب به انجام رساند. گفتنی است که در صورتی که در کار شما دقت اهمیت ویژه ای دارد، حتما از میزهای صلیبی زاویه دار یا سبنوسی استفاده نمایید.

مزایای به کار گرفتن میز صلیبی

حال که درباره تاریخچه میز صلیبی صحبت نمودیم در نظر داریم که مزایای این ابزار کاربردی را بیان نماییم. با استفاده از این میزهای صلیبی ارتعاشات قطعه مورد نظر هنگام کار بسیار کاهش پیدا می کند. همه می دانید که دریل و فرز هنگام کار سرعت بسیار بالایی دارند. با استفاده از میزهای صلیبی این امکان به وجود می آید که حتی در حال کار نیز بتوان درجه و اندازه قطعه را تغییر داد. با این کار مطمئنا دقت و سرعت در کار بسیا. افزایش می یابد و برش کاری و فرزکاری با کیفیت بسیار بالایی انجام می شود. باید گفت که امکان جا به جایی قطعه کار هنگام فعالیت وجود دارد. جهت چرخش قطعات به صورت طولی و عرضی و با دقت زیاد بستگی به نوع این میزها دارد. بدنه این ابزار بسیار مستحکم بوده و وجود گیره ها و شیارهای دستگاه کمک می کند که قطعه به راحتی در این میز جا بگیرد.

ابعاد میز های صلیبی

همان گونه که در ابتدای تاریخچه میز صلیبی گفته شد این ابزار در اندازه های استاندارد تولید می شود. در ساخت این میزها نیاز کاربران در نظر گرفته می شود‌. اصولا برای کاربران این امکان وجود دارد که از چرخش ۳۶۰ درجه میزها بهره ببرند. وزن این دستگاه ها بین پنج تا ۲۵ کیلو گرم می باشد. دستگاه را می توان در جهت های افقی و عمودی تنظیم و رگلاژ نمود.

سخن پایانی

در این مقاله از گروه تخصصی پیشرو دریل درباره تاریخچه میز صلیبی گفتگو‌ شده است. میز صلیبی ابزاری بسیار کاربردی و مهم در انواع صنایع به شمار می رود. گروه پیشرو دریل با تولید میز صلیبی پیشرو کیفیت و دقت را به کاربران هدیه خواهد داد. هر گونه مشکل و سوال را می توانید با گروه کارشناسی ما در میان بگذارید.