ابزارسازی پیشرو چه نوع اسپیندل هایی تولید می کند؟

18 بهمن 1401


در این مقاله انواع اسپیندل پیشرو را معرفی خواهیم کرد. کارخانه پیشرو دریل با تجربه فراوان در زمینه ابزارسازی فعالیت دارد. در صورتی که تمایل دارید از قیمت پیشرو دریل اطلاع کسب نمایید می توانید با کارشناسان سایت پیشرو دریل تماس داشته باشید. 


دریل های مولتی اسپیندل را بشناسیم


شرکت پیشرو دریل با تولید دریل هایی با انواع اسپیندل پیشرو بر آن شده است که در زمینه تولید قطعات صنعتی راندمان را بالا ببرد. این کار دقت و کیفیت محصولات را افزایش داده و تعداد تولید نیز بالاتر می رود. با انواع اسپیندل پیشرو می توان انواع سوراخ کاری و فعالیت های دیگر را با دقت زیادی انجام داد. تنظیم سرعت، گشتاور و درجه چرخش را می توان برای این ابزار تخصصی نام برد. با تولید این اسپیندل ها به کار گیری نیروهای انسانی کاهش یافته و در نتیجه امکان بروز خطا نیز پایین می آید. 


شرایط خرید و استفاده از انواع اسپیندل پیشرو


نکته مهم این است که تهیه و استفاده از انواع اسپیندل پیشرو برای کارگاه های کوچک که تولیدات خود را در تیراژ بالا انجام نمی دهند، اصلا مناسب نمی باشد و از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه نیست. در صورتی می توان از این ابزار استفاده نمود که تیراژ تولیدات بسیار بالا باشد. شک نداشته باشید که با به کار گیری این اسپیندل ها درصد خطا به حداقل می رسد و می توان تولیدات را به تیراژ بالا رساند. 

 

شرایط خرید و استفاده از انواع اسپیندل پیشرو


کاربرد عملی و مزایای انواع اسپیندل پیشرو


انواع اسپیندل پیشرو را می توان برای قلاویز کاری و باز و بسته نمودن پیچ های گوناگون مورد استفاده قرار داد. چون به صورت همزمان نمی‌توان این فعالیت ها را با دقت و به صورت دستی انجام داد. اما با یک اسپیندل می توان کلیه این فعالیت ها را در عرض چند ثانیه و با دقت به انجام رساند. این ابزار تخصصی علاوه بر بالا بردن سرعت تولید، تیراژ را نیز افزایش می دهد، همچنین دقت انجام کار را نیز بالا می برد. این ویژگی های خاص انواع اسپیندل پیشرو باعث می شود که در دراز مدت هزینه هایی مثل برق و تولید ضایعات رو به کاهش برود.  


انواع اسپیندل پیشرو


گفتنی است که در کل دو نوع اسپیندل ثابت و متغیر وحود دارد. انواع اسپیندل پیشرو در دریل های ستونی و دستگاه های فرز و سایر دستگاه‌های مربوطه قابل استفاده هستند.  


مولتی اسپیندل خاص


یکی از انواع اسپیندل پیشرو مدل خاص می باشد که از فولاد آب دیده و حرارتی تولید می شود. کاربرد این ابزار برای ایجاد سوراخ و قلاویز آن هم با دقت بسیار بالا مورد توجه تولید کنندگان و مشتریان است. با کمک مولتی اسپیندل می توان چندین سوراخ و قلاویز را با دقت بسیار بالا و فاصله و ترتیب مشخص ایجاد نمود. اساس و پایه این ابزارهای تخصصی علم و دانش روز می باشد. 


مولتی اسپیندل خطی یا هم راستا


از انواع اسپیندل پیشرو می توان مدل خطی را نام برد.‌ این ابزار تخصصی نیز از فولاد آب دیده و حرارتی تولید می شود و به جهت ایجاد سوراخ و قلاویز زنی با دقت بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. این اسپیندل ها محورهای متعددی دارند و برای دریل های ستونی و دستگاه های فرز بسیار کاربرد دارند. عدم استفاده از نیروهای انسانی و کاهش خطا، کاهش زمان انجام کار و مقرون‌ به صرفه بودن هزینه ها از جمله مزیت های استفاده از این مدل اسپیندل می باشد. با این ابزار می توان قطر ابزار محور ها را با توجه به نیاز و مدل طراحی تغییر داد. این دستگاه حتی برای کارگاه های کوچک نیز مناسب می باشد که در دریل ستونی قرار می گیرد.‌

 

 


مولتی اسپیندل دوار یا گرد از انواع اسپیندل پیشرو


نوع دیگر از انواع اسپیندل پیشرو مدل گرد یا دوار است همانند دو‌ مدل قبل از فولاد آب دیده و حرارتی تولید می شود. با این ابزار می توان فرایند سوراخ کاری و قلاویز زنی را به صورت گرد انجام داد. 


سخن پایانی


گروه پیشرو دریل این مقاله را به شناخت انواع اسپیندل پیشرو اختصاص داده است. معرفی این ابزار کمک زیادی به تولید کنندگان  این حرفه می کند. بهترین کیفیت را می توانید در کارخانه پیشرو دریل مشاهده نمایید. از این رو پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از قیمت دریل پیشرو‌ و سایر ابزارهای تولیدی این کارخانه، با گروه فروش ارتباط داشته باشید.