انواع دریل گیربکسی کدامند؟

09 بهمن 1401

دریل گیربکسی ابزاری بسیار کاربردی و مهم برای سوراخ کردن اجسام مختلف می باشد. این ابزار حتی می تواند پیچ های بلند را به راحتی باز و بسته می کند. دریل گیربکسی پیشرو از محصولات بسیار با کیفیت کارخانه پیشرو دریل است که آسایش و آرامش در کار را به شما هدیه می دهد. برای آشنایی با انواع دریل ساخت پیشرو به سایت مراجعه فرموده و با آن ها آشنا شوید.

 

دریل گیربکسی در نگاهی کوتاه

گفتنی است که انواع دریل گیربکسی می تواند بهترین عملکرد را در مقایسه با دریل های ستونی داشته باشد. دریل های معمولی توانایی ایجاد سوراخ در سطوح سخت را ندارند. از این رو با طراحی دریل های گیربکسی این امکان به وجود آمد. این دریل قوی مته شش سر دارد و با عملکردی چرخشی سوراخ کاری را انجام می دهد. تنوع زیادی در دریل ها وجود دارد چون با برندهای مختلف در بازار مشاهده می‌شود. باید گفت که طراحی این دریل ها به گونه ای است که با سرعت پایین اما گشتاور و نیروی چرخشی بالا بهترین عملکرد را نشان می دهد و در سطوح مختلف نفوذ می کند. این دریل تقریبا شبیه به دریل چکشی است‌.

 

آشنایی با ویژگی های دریل گیربکسی

یکی از ویژگی های مهم دریل گیربکسی تنظیم دو‌ حالت هنگام کار می باشد. برای تنظیم این دو حالت باید از شاسی های تعییه شده در قسمت جلویی موتور استفاده نمود. این دو حالت در واقع سرعتی و قدرتی می باشند. با این شاسی ها به راحتی می تواند سرعت دستگاه را کاهش داده و قدرت آن را بیشتر کنید.

 

دریل گیربکسی چه کاربردهایی دارد؟

اگر نیاز به سوراخ های عمیق با قطر زیاد داشته باشید می توانید از انواع دریل گیربکسی به خوبی استفاده نمایید.  سطوحی مثل فولاد و استیل که سختی بالایی دارند با این دریل به راحتی سوراخ می شوند. چون این دریل ها قدرت زیادی دارند و می توانند با قدرت زیاد و سرعت کم این کار را انجام داد. از کاربردهای مهم دیگر این دریل باز و بسته کردن مهره و پیچ هایی است که بلند و بزرگ می باشند. بنابراین حتی در سطوح بسیار سخت نیز می توانید پیچ‌ را وارد کنید. حتی برای قلاویز کاری نیز کاربرد زیادی دارد.

 

 

دریل گیربکسی چه کاربردهایی دارد؟

 

 

با انواع  دریل گیربکسی آشنا شویم.

با توضیحاتی که درباره دریل گیربکسی ارائه شده است، شما با این ابزار آشنا شده اید و می توانید با خرید این ابزار کیفیت در کار را مشاهده نمایید. در این قسمت شما را با انواع  دریل گیربکسی آشنا خواهیم کرد. سپس شما می توانید با توجه به نیاز خود مدل مناسب را خریداری نمایید.

دریل گیربکسی ۷۵۰ وات توسن مدل 0022D

این مدل دریل گیربکسی بسیار قدرتمند است و باید گفت که با قدرت ۷۵۰ واتی می تواند عملکرد خوبی را ارائه دهد. در حالت بی باری سرعت گردش آن ۲۸۰۰ دور بر دقیقه است. کلید دیمردار که در این ابزار تعبیه شده است می تواند سرعت این دستگاه را تنظیم و کنترل نماید‌. با اهرم موجود در این ابزار می توان دو‌ حالت چکشی و چرخشی را به وجود آورد. در حالت چکشی ضربه های زیادی از این دستگاه تولید می شود که حدود ۴۴۸۰۰ ضربه در دقیقه است. وجود یک دسته ارگونومیک در این دستگاه باعث می شود دست شما تعریق نداشته باشد و این کار را برای شما راحت تر می سازد. در این دریل یک کلید قفل کن وجود دارد که در مواقعی که استفاده طولانی از دستگاه می شود از روشن و خاموش کردن آن جلوگیری می کند. از وسایل جانبی این دستگاه می توان خط‌کش عمق سنج و آچار مخصوص باز و بسته کردن سه نظام را نام برد. در سطوحی مثل چوب، فولاد و بتن می توان به راحتی از این ابزار استفاده نمود.‌

 

دریل گیربکسی رونیکس مدل 2220

این مدل دریل گیربکسی با داشتن گیربکس پر قدرت دو سرعته صنعتی و موتور قدرتمند ۱۰۵۰ واتی می تواند باعث راحتی کار شما باشد. در موتور این دستگاه آرمیچر و بالشتک های صنعتی نیز تعبیه شده اند. کلید راستکرد و چپگرد و موتور قوی این دستگاه را در رده های پر قدرت قرار داده است. سه نظام این دریل ها قادر است که سوراخ کاری هایی با قطرهای متفاوت ایجاد کند. کلید قفل کن، این دستگاه را برای کارهای مداوم و طولانی هموار می سازد.

 

دریل پیچ گوشتی مدل CIDLI20025

این دریل گیربکسی شارژی بوده و در مصارف خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. گیربکس دو سرعته در این دستگاه قابلیت کنترل و تنظیم دارد. ضربه های این دریل از صفر تا ۶۰۰۰ و در حالت دیگر از صفر تا ۲۲۵۰۰ ضربه در دقیقه است. این ابزار برای باز و بسته کردن پیچ ها بسیار کاربردی می باشد. کلید اصلی این دستگاه قادر است سرعت را کم و زیاد کند. همچنین یک سه نظام اتوماتیک در این دریل وجود دارد.

 

سخن پایانی

در این مقاله از گروه پیشرو دریل با دریل گیربکسی آشنا شده اید. دریل گیربکسی پیشرو همانند سایر محصولات تولید شده در کارخانه پیشرو دریل کیفیت را به شما هدیه می دهد. درباره دریل ساخت پیشرو می توانید سوالات خود را با کارشناسان ما مطرح بفرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت دارید.