انواع مختلف دریل ایستاده

08 بهمن 1401

آشنایی با انواع مختلف دریل ایستاده از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که امروزه در صنایع مختلف از جمله چوب و سایر موارد کاربرد زیادی از این دریل ها را مشاهده می کنید. در کارخانه پیشرو دریل انواع مختلف دریل ها از جمله دریل ایستاده با بهترین کیفیت تولید و عرضه می شود. برای سفارش و خرید فقط کافی است به سایت پیشرو دریل مراجعه نمایید. 


دریل ایستاده چگونه ابزاری است؟


برای همه واضح و مشخص است که دریل ها در صنایع مختلف کاربرد دارند. از کارگاه های کوچک گرفته تا کارخانه های بزرگ از دریل ها استفاده می کنند. این دریل به صورت ستونی می‌باشد و برای سوراخ کردن مورد استفاده قرار می گیرد. برای قطعاتی از جمله پلاستیک، بتن، چوب و فلز این دریل را به کار می‌برند و مشخص است که این دریل کاربردهای زیادی دارد. پس با این حساب آشنایی با انواع مختلف دریل ایستاده بسیار مهم است.

کار با دریل ایستاده بسیار راحت است و می توان ارتفاع آن را تنظیم نمود. اما برخی از مدل های این دریل میز کار دارد و این امر کار را برای اپراتور بسیار راحت تر می سازد. در این دریل می توان اندازه های مختلف مته ها را به کار برد و به این صورت سوراخ هایی با قطرهای متفاوت را می توان ایجاد کرد. این نکته را به یاد داشته باشید که این دریل برای مصارف خانگی اصلا مناسب نیست چرا که هم ابعاد بزرگی دارد و هم این که وزن آن زیاد است. عملکرد این دریل بسیار سریع است و در نهایت کار بسیار با کیفیتی را تحویل می دهد.

 

 دریل ایستاده چگونه ابزاری است؟

 

 

 

اجزای تشکیل دهنده انواع مختلف دریل ایستاده


دریل ها برای سوراخ کاری در صنایع مختلف بسیار ضروری هستند و باید برای این کار از دریلی قوی و دقیق استفاده نمود. انواع مختلف دریل ایستاده این شانس را به ما می دهند که با انواع مواد کار کنیم و به نتیجع برسیم. اما برای این که راندمان کار بالا برود آشنایی با اجزای تشکیل دهنده دریل ایستاده نیز اهمیت دارد. 


میز کار از اجزای مهم دریل ایستاده 


در انواع مختلف دریل ایستاده، میز کار از مهم ترین اجزا به حساب می آید‌. برای این که کار با این دریل راحت تر باشد و دقت بیشتری نیز به کار برود، باید از میز کار استفاده نمود.‌ ارتفاع این دریل ها را می توان تنظیم نمود. 


کله گی دریل ایستاده


کله گی در دریل ایستاده می تواند تسمه و فلکه را در بالای این دستگاه نگه دارد.  تسمه حرکت را در این دستگاه منتقل می سازد و باعث اتصال دو فلکه می شود. 


پایه و بدنه در انواع مختلف دریل ایستاده


انواع مختلف دریل ایستاده دارای پایه و بدنه می باشند. این دو قسمت از چدن ساخته می شوند و پایه ها را برای اطمینان بر روی زمین محکم می سازند. 


عمق سنج و اهرم


با عمق سنج می توان عمق سوراخ های ایجاد شده را مشخص نمود. اما اهرم باعث سوراخ کاری می شود. در واقع حرکت اصلی را در سوراخ کاری، همین اهرم ها انجام می دهند. 


دریل ایستاده مدل M16 


این مدل از انواع مختلف دریل ایستاده می‌باشد که در واقع پر کاربرد ترین نمونه نیز به شمار می رود. این دریل وزن زیادی دارد و می توان ارتفاع آن را تنظیم نمود. دقت در این دریل به معنای واقعی نشان داده می شود. 


دریل ایستاده مدل M25S


این دستگاه نیز از انواع مختلف دریل ایستاده می باشد که بسیار سنگین است. کله گی این دستگاه چرخش خیلی خوبی دارد. 


دریل قلاویز زن کلاچ دار


آشنایی با انواع مختلف دریل ایستاده این مزیت را دارد که می توان تشخیص داد که در چه شرایطی از کدام مدل استفاده کرد. این دریل برای کارگاه های بزرگ صنعتی بسیار کاربرد دارد و دو کلاچ باعث چرخش اسپیندل می شوند. 

 

اجزای تشکیل دهنده انواع مختلف دریل ایستاده


سخن پایانی


در این مقاله از گروه پیشرو دریل انواع مختلف دریل ایستاده را به شما معرفی کردیم. اگر قصد دارید سفارش خود را برای خرید دریل ایستاده ثبت نمایید می توانید تقاضای خود را با کارشناسان ما مطرح سازید. در کارخانه پیشرو دریل کیفیت حرف اول را می زند ‌و پس از خرید محصولات ما دیگر نیازی به نگرانی نیست چرا که با کیفیت ارائه شده می توانید به راحتی و با خیال آسوده به کار خود بپردازید و کیفیت را به مشتریان خود ارائه دهید.