بررسی ویژگی های مولتی اسپیندل خاص پیشرو

05 بهمن 1401


مولتی اسپیندل خاص پیشرو ابزاری صنعتی است که برای سوراخ کاری و همچنین قلاویز زنی مورد استفاده قرار می گیرد. برای آشنایی شما با این ابزار صنعتی این مقاله توسط سایت پیشرو دریل به نگارش در آمده است. در کارخانه پیشرو دریل تمام محصولات با پیشرفته ترین تکنولوژی ها و بالاترین کیفیت تولید و عرضه خواهد شد. جهت سفارش انواع محصولات از جمله دریل ستونی و ایستاده و انواع دریل می توانید با کارشناسان شرکت پیشرو دریل صحبت کنید. 


توضیحات بیشتر درباره مولتی اسپیندل خاص پیشرو


همان گونه که گفته شد، مولتی اسپیندل خاص پیشرو یک ابزار صنعتی است که از آن برای سوراخ کاری و قلاویز زنی استفاده می شود. از ویژگی های مهم این ابزار ایجاد چندین سوراخ و قلاویز با دقت زیاد و در فاصله و ترتیب مشخص می‌باشد. 


انواع مولتی اسپیندل


مولتی اسپیندل ها انواع مختلفی دارند. در این قسمت شما را با انواع مولتی اسپیندل خاص پیشرو آشنا خواهیم کرد. یکی از انواع این مولتی اسپیندل ها مدل خطی است. شیوه عملکرد این ابزار به گونه ای است که می تواند سوراخ کاری یا قلاویز زنی را در یک راستا انجام دهد‌. نوع دوم این اسپیندل ها مدل دایره ای یا گرد است. این ابزار قادر است سوراخ کاری یا قلاویز زنی را به صورت گرد ایجاد نماید. مدل دیگر مولتی اسپیندل قابلیت این را دارد که فاصله بین سوراخ ها یا قلاویزها را تنظیم نماید. تمام قطعات مولتی اسپیندل خاص پیشرو را با فولاد آب دیده می سازند و به شیوه حرارتی تولید می شوند‌. محصولات پیشرو تماما با تکنولوژی روز دنیا تولید می شوند. در کارخانه پیشرو طبق سفارش مشتری انواع مولتی اسپیندل را تولید می نمایند.


استفاده از مولتی اسپیندل خاص پیشرو


در کارگاه ها و کارخانه های مختلف که در زمینه تولید قطعات فعالیت دارند، از دستگاه های مولتی اسپیندل استفاده خواهد شد. این ابزار برای سوراخ کاری و قلاویز زنی کاربرد دارد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که برای هر نوع کارگاه یا کارخانه و بنا بر نوع قطعاتی که تولید می‌کنند دستگاه مولتی اسپیندل خاصی استفاده می شود. در واقع باید گفت که مدل قطعه و سوراخ های مورد نظر نوع مولتی اسپیندل خاص پیشرو را مشخص می سازد. در صنعت خودرو سازی به دلیل رشد زیاد و روز افزون این صنعت و نیاز زیاد به قطعات از دستگاه های مولتی اسپیندل استفاده زیادی خواهد شد. 


مولتی اسپیندل خاص پیشرو چه مزایایی دارد ؟


پس از آشنایی با مولتی اسپیندل خاص پیشرو قصد داریم که مزایای این ابزار را برای شما عنوان کنیم. این ابزار در زمینه سوراخ کاری دقت بسیار زیادی دارد. می توان گفت که این دقت حدود یک هزارم میلی متر می باشد. استفاده از این مولتی اسپیندل ها سرعت تولید را بسیار بالا می برد و می توان تعداد بیشتری را تولید نمود. در واقع سوراخ های موجود در قطعه می تواند سرعت تولید را تعیین نماید و در صورت استفاده از این مولتی اسپیندل ها سرعت به میزان زیادی افزایش می یابد. در شرایطی که از این ایزار صنعتی استفاده شود، نیاز کمتری به نیروی انسانی می باشد و این مسئله می تواند هزینه های تولید را به میزان زیادی کاهش دهد. در نتیجه خطاهای انسانی نیز کاهش یافته و ضایعات بسیار کمتری تولید می شود. 

 

مولتی اسپیندل خاص پیشرو چه مزایایی دارد ؟


معایب مولتی اسپیندل خاص پیشرو


در قسمت قبل تمام مزایای مولتی اسپیندل خاص پیشرو را بیان نمودیم. اما این ابزار نیز همانند سایر ابزار آلات صنعتی معایبی دارد. از آن جایی که برای تولید هر قطعه باید از یک مولتی اسپیندل خاص استفاده نمود، سرمایه اولیه باید بسیار زیاد باشد. چرا که این مولتی اسپیندل ها باید جداگانه و به صورت خاص طراحی و تولید شوند. البته این نکته را فراموش نکنید که در ادامه راه چون تولید بسیار زیاد می شود و سرعت تولید نیز افزایش می یابد، هزینه هایی که برای سرمایه گذاری اولیه استفاده شده بر می گردد. مشکل دیگر این است که در صورت خراب شدن دستگاه، خط تولید متوقف می شود و در صورت وجود دستگاه دیگری در انبار باید آن را جایگزین نمود. 


مهم ترین ویژگی های دستگاه مولتی اسپیندل خاص پیشرو

 


با دستگاه مولتی اسپیندل خاص پیشرو می توان با زاویه های مختلف سوراخ کاری را در قطعات انجام داد. در این دستگاه می توان دور محور خروجی را کم و زیاد نمود. همچنین می توان با چند دیسک و با قدرت و سرعت مورد نیاز ماشین کاری را انجام داد. با این دستگاه می توان در گام های مختلف قلاویز زنی را انجام داد. از آن جایی که بدنه این دستگاه را از آلومینیوم می‌سازند وزن دستگاه کم است و دستگاه سبکی به حساب می آید. نکته مهم دیگر این است که بدون پیاده سازی چرخ دنده ها می توان آن ها را روغن کاری و گریس کاری نمود. در این دستگاه قطعات کاملا مطابق با استانداردهای جهانی مورد استفاده قرار می گیرد. 


سخن پایانی


شرکت پیشرو دریل در زمینه تولید و عرضه انواع دریل ایستاده و ابزار صنعتی از جمله قلاویززن کلاچی و مولتی  اسپیندل خاص پیشرو فعالیت دارد. کیفیت این محصولات بسیار بالا بوده چون از به روز ترین تکنولوژی ها استفاده می شود‌. در صورتی که در سفارشات خود انتظار خاصی از کارخانه پیشرو دارید آن ها را با کارشناسان مربوطه در میان بگذارید.