بهترین نوع سیستم قلاویز زن

27 دی 1401

بهترین نوع قلاویززن پیشرو را در این مقاله از سایت پیشرو دریل به شما معرفی خواهیم کرد. دریل قلاویززن پیشرو و سایر تولیدات این گروه با بهترین کیفیت به شما تقدیم خواهد شد. با کاربردهای انواع قلاویززن پیشرو آشنا خواهید شد و این امر به انتخاب شما کمک زیادی خواهد کرد. 


قلاویززن پیشرو را بهتر بشناسیم.


قلاویززن را می توان به عنوان ابزاری معرفی نمود که قادر است داخل سوراخ های ایجاد شده را دنده نماید. این ابزار را می توان‌ به صورت دستی یا ماشینی در بازار تهیه نمود. دندانه های مارپیچ در این قلاویززن ها وجود دارند که زاویه آن ها ۵۵ یا ۶۰ درجه می باشد. همچنین به موازات محور قلاویز شیارهایی وجود دارد که برای هدایت براده به کار خواهد رفت.

هنگام استفاده از قلاویززن باید آن را به صورت عمود وارد سوراخ مورد نظر کرد. در واقع شیوه کار به این گونه است که ابتدا قلاویز را با قدری فشار وارد سوراخ کرده و دنده های اولیه را باید برش زد.‌ اگر غیر از این را انجام دهید سوراخ گشاد خواهد شد.‌ در ادامه شما را با بهترین نوع سیستم قلاویززن آشنا خواهیم کرد.


معرفی بهترین نوع سیستم قلاویززن


یکی از کاربردهای مهم قلاویززن در صنعت خودرو سازی و ساخت ‌و ساز های صنعتی می باشد. روزانه فناوری و تکنولوژی در خال پیشرفت می باشد. برای رسیدن به این پیشرفت ها و افزایش کیفیت کار باید ابزاری با کیفیت و کارآمد را تولید نمود.‌ بنابراین قلاویززن پیشرو پا به عرصه میدان می گذارد.‌ قلاویززن ها قدرت بیشتری نسبت به دریل ها دارند. یکی از دلایل کیفیت بالای دریل قلاویززن پیشرو استفاده از فولاد کربنی می باشد. شرایط مختلف کاری تولید کنندگان را بر آن داشته است که انواع دریل قلاویززن را تولید نمایند. در این مقاله بهترین نوع  سیستم قلاویززن را مرور خواهیم کرد. 

 

معرفی بهترین نوع سیستم قلاویززن


آشنایی با قلاویززن پنوماتیک


در باب آشنایی با بهترین نوع سیستم قلاویززن،  مدل پنوماتیک یا قلاویززن بادی را به شما معرفی می کنیم. در این ابزار، اسپیندل قلاویززن، بازو، واحد مراقبت، پایه سوار شونده و هد قلاویز گیر کلاج دار تعبیه شده است. از موارد استفاده از این نوع قلاویززن که در واقع به بادی معروف است، برای تولید قطعات مهم و قالب ها می باشد. این دریل در واقع نیروی محرک خود را از طریق کمپرسور تامین می نماید. به کار بردن قلاویززن پنوماتیک در صنعت می تواند سرعت کار را بیشتر کرده و احتمال شکستن ‌و معیوب شدن قطعه کار را کاهش دهد.

در واقع کاهش زمان و هزینه از ویژگی های مهم این دریل می باشد. قابلیت دیگر این قلاویززن نصب شدن بر روی میز کار می باشد و از این رو می توان به راحتی آن‌ را جا به جا نمود. هدهای کلاج دار تعبیه شده در این دستگاه از شکستن قلاویز جلوگیری می کند. 


قلاویززن هیدرولیکی یکی از بهترین نوع سیستم قلاویززن


یکی از ابزار های بسیار کاربردی را می توان دستگاه قلاویززن هیدرولیکی دانست. در صنایع مختلفی از این ابزار استفاده خواهد شد. به عنوان مثال در صنعت تولید قطعات خودرو، تولید آسیاب های غلتکی و سایر صنایع از این قلاویززن استفاده می شود. در این دستگاه چند بازوی پانتوگراف تعبیه شده است که قادر هستند در سطح عمود و مناسب سوراخ هایی ایجاد نمایند. همچنین این بازوها می توانند ضریات محکم و دقیق را به صورت مداوم انجام دهند. 


دستگاه قلاویز زن الکتریکی


یکی از یهترین نوع سیستم قلاویززن، مدل الکتریکی می باشد که مدل های مختلفی دارد. هر کدام از این مدل ها ویژگی های خاص و منحصر به فرد دارند. سرعت چرخش لا می توان تنظیم نمود. همچنین با به کار گیری کلاج های قابل کنترل سر و صدا به میزان زیادی کاهش می یابد و همچنین مصرف برق به کمترین میزان مصرف خود می رسد. 


معرفی قلاویززن تمام اتوماتیک


با توجه به توضیحات ارائه شده از ابتدای مقاله، می توان گفت که هر کدام از این مدل ها نی توانند بهترین نوع سیستم قلاویززن باشند. در مورد قلاویززن تمام اتوماتیک باید گفت که روغن کاری این دستگاه نیز به صورت خودکار انجام میشود. همچنین می توان عمق سوراخ را تنظیم نمود. در این دستگاه سیستم بسیار دقیقی به کار گرفته می شود و کنترل زیادی خواهد داشت بنابراین با این سیستم می توان در بدترین شرایط نیز محصولات با کیفیتی را تولید و بازار کرد. در صنایع نظامی و صنایع رادار و موشک ابن قلاویززن استفاده های زیادی خواهد داشت. 


نکات مهم درباره خرید انواع  قلاویززن


هنگام خرید انواع قلاویززن بابد یک سری از نکات مهم را رعایت کنید. قیمت محصول نکته بسیار مهم به شمار می رود. در واقع نوع کالا و ابزار کاربردی آن ها را معین می سازد. قیمت متعددی از این ابزارها در بازار مشاهده می شود.  نکته مهم دیگر این است که باید مراقب افراد سودجو نیز باشید. 

 

نکات مهم درباره خرید انواع  قلاویززن


سخن پایانی


در این مقاله، تیم پیشرو دریل بهترین نوع سیستم قلاویززن را به شما عزیزان معرفی نموده است. گروه ما با تولید قلاویززن پیشرو، کیفیت را به شما هدیه می دهد. مشاوره با کارشناسان و متخصصان گروه ما راهکارهایی را برای شما در پیش خواهد داشت.