فنر دریل ستونی چه کاربردی دارد؟

03 دی 1401

آشنایی با فنر دریل ستونی هدف این مقاله از سایت پیشرو دریل می باشد. در گروه تخصصی ما انواع ابزار ازجمله دریل ستونی تولید و  روانه بازار خواهد شد. در مورد آگاهی از قیمت این ابزار ها می توانید با واحد فروش ارتباط برقرار کرده و استعلام بگیرید. کارشناسان و مشاوران ما همیشه آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود.

دریل ستونی را بیشتر بشناسیم

دریل ها برای فرایند سوراخ کاری مورد استفاده قرار می گیرند. این فرایند بر روی سطوح مختلف انجام می گیرد. دریل ستونی از ابزاری است که برای سوراخ کاری های بسیار دقیق کاربرد دارد و در کارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این دریل ها به دو شکل رومیزی و ایستاده در بازار وجود دارند. دریل های ستونی از قطعات مختلف ریز و درشت تشکیل شده اند که فنر دریل ستونی یکی از این اجزا می باشد. در ادامه این جزء مهم را توضیح خواهیم داد.

اطلاعات مهم درباره فنر دریل ستونی

فنر دریل ستونی از اجزای مهم این دستگاه می باشد که به نام فنر حلزونی نیز شناخته می شود. عملکرد این فنر آن جا خودش را نشان می دهد که هنگام کار با دریل ستونی اهرم را پایین می آوریم و عمل سوراخ کاری را روی ماده مورد نظر انجام می دهیم‌. در واقع این فنر باعث می شود که دستگاه به آرامی به حالت اولیه خود برگردد. این فنر در اندازه های مختلف وجود دارند. قطرهای گوناگون از این فنرها وجود دارد که هر کدام را می توان برای نوع خاصی از دریل مورد استفاده قرار داد. نکته مهم درباره فنر دریل ستونی این است که باید از مقاومت و استحکام زیادی برخوردار باشند.

برای رسیدن به این هدف از فلزات سختی مثل فولاد استفاده می کنند. اما این نکته را یادآور شویم که این فنر ها پس از مدتی ضعیف می شوند که در نتیجه این اتفاق محور دستگاه به راحتی بالا نمی رود. اما این مژده را بدهیم که این فنر ها را می توان به راحتی تعویض نمود. فنر در محیط های صنعتی و غیر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

فنر دریل ستونی ۱۶ چگونه است؟

یکی از انواع فنر دریل ستونی می باشد که در بازار وحود دارد. این فنر را می توان رایج ترین فنر در بازار به حساب آورد. این فنر را می توان برای دریل ستونی سایز شانزده استفاده نمود. در مورد اندازه این فنر به این صورت است که قطر بیرونی آن ۶۰ میلی متر است. همچنین عرض این فنر حدود ۱۰ میلی متر می باشد. عملکرد این فنر بسیار مناسب می باشد.

 

فنر دریل ستونی 16 چگونه است؟

 

فنر حلزونی چیست؟

یکی از انواع فنر دریل ستونی، فنر حلزونی می باشد. این فنر از تسمه ای با مقطع مستطیل شکل تولید شده است. این فنر برای ذخیره سازی انرژی دوار و آزاد سازی آن به صورت گشتاوری به کار می رود. فنر نیرو ثابت از رایج ترین و شناخته شده ترین انواع فنر حلزونی می باشد. این فنر در برابر باز شدن فنر نیرویی تقریبا ثابت برای مقاومت خود اعمال می سازد. از این رو باید گفت که هنگامی که فنر باز می شود، تنشی ثابت در برابر نیروی اعمال شده مقاومت می کند.

سوراخ های تعبیه شده در انتهای فنرهای اسپیرال باعث می شوند که به تجهیزات دیگر متصل شوند‌. از این رو هنگام اعمال نیرو جهت فشردن، فنر حلزونی عملکردی مثل فنر کششی نشان می دهد. عملکرد این فنرها با ابعاد متریال استفاده شده مثل ضخامت تسمه، عرض تسمه و طول تسمه ارتباط دارد.  عملکرد فنرهای حلزونی بسیار پیچیده هستند و می توان گفت که صنعتگران محدودی شناخت کامل از آن دارند.

 

القاب مختلف این فنرها

فنر دریل ستونی را با القاب و اسامی دیگری نیز می شناسند. از این جمله اسامی می توان فنر اسپیرال، فنر حلزونی، فنر مارپیچ، فنر کوکی، فنر ذغالی، فنر ساعت، فنر سیم جمع کن، فنر برگردان و فنر استند را نام برد. هر کدام از این اسامی دز واقع همان فنر دریل می باشد.

سخن پایانی

در این دانشنامه درباره فنر دریل ستونی توصیحاتی ارائه شده است که شما را با این ابزار مهم آشنا می سازد. گروه پیشرو دریل با تولید دریل ستونی و سایر نمونه های دریل کیفیت را به شما عرضه می دارد و احتمالا این ابزار آخرین وسایلی هستند که برای کارگاه خود خریداری می نمایید. در مورد قیمت دریل پیشرو می توانید با واحد فروش تماس بگیرید.