میز صلیبی سینوسی

31 اسفند 1400

میز صلیبی سینوسی که در کارخانه پیشرو تولید و روانه بازار می‌شود، با کیفیتی بسیار بالا تولید و عرضه می‌شود. میز صلیبی پیشرو از محصولات بسیار کاربردی می‌باشد که دقت آن ۰/۰۲ است. در ادامه این مقاله از سایت پیشرو دریل قصد داریم میز صلیبی را توضیح دهیم.

مختصر درباره میز صلیبی سینوسی

در این قسمت خلاصه‌ ای درباره میز صلیبی سینوسی بیان می‌کنیم. این میزها برای فرز کاری و سوراخ کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای این کار از ماشین‌های فرز و دریل‌های پایه دار استفاده می‌شود. این ماشین‌ها قادر نیستند در جهت‌های طولی و عرضی حرکت داشته باشند. عملکرد این دستگاه به این صورت است که ابتدا میزهای صلیبی را روی میز دستگاه فرز محکم می‌نمایند. پس از آن باید قطعه‌ای که برای تراش در نظر گرفته‌ شده است را روی میز محکم نمود. در این مرحله می‌توان کار را شروع کرد. نکته مهم دیگر این است که میزهای صلیبی یک دستگیره دارند که به وسیله آن می‌توانند روی محور طولی و عرضی حرکت نمایند.

میز صلیبی ابزار کاربردی در صنعت

این میزها از ابزارهای بسیار مهم در صنایع تراشکاری، نجاری و سایر صنایع به شمار می‌رود. میز صلیبی سینوسی در اندازه‌ های مختلف در بازار وجود دارند که با توجه به استانداردهای جهانی ساخته می‌شوند. همچنین در طراحی و تولید این میزها نیاز کاربران نیز در نظر گرفته می‌شود. یکی از این میزها که جزء با کیفیت ترین نمونه‌ها در بازار ایران به حساب می‌آید، میز صلیبی دو محور مدل TP-300 می‌باشد. این میز با کیفیت دو‌ بخش رویی و زیرین دارد که ابعاد آن‌ها کاملا استاندارد است. این میز‌ها باعث می‌شوند که کاربران فعالیت‌ های تراش کاری و فرز کاری خود را روی قطعات مختلف به راحتی به انجام برسانند. یکی از قابلیت‌های مهم و کاربردی این میز صلیبی سینوسی این است که به طور هم زمان می‌توان حرکات طولی و عرضی و همچنین حرکات عقب و جلو را انجام داد.

ویژگی‌های میز صلیبی سینوسی

این میز دارای وزن تقریبی ۲۵ کیلوگرم است. حرکت طولی با این میز حدود ۲۰۰ میلی متر و حرکت عرضی نیز حدود ۱۵۰ میلی متر می‌باشد. ارتفاع آن تقریبا ۱۱۰ میلی متر است.

کاربرد میز صلیبی سینوسی

همان گونه که قبلا گفته شد کاربرد میز صلیبی سینوسی در نجاری و صنایع مرتبط با آن می‌باشد. این میز اندازه‌های مختلف دارد که همگی بر اساس استانداردهای جهانی ساخته شده‌ اند. البته قبلا نیز عنوان نمودیم که نیاز کاربران نیز در طراحی این میزها موثر می‌باشد. از این میزهای صلیبی برای فرزکاری یا برشکاری با دقت بسیار بالا استفاده خواهد شد. در دستورالعمل این میزها بیان شده که می‌توان از دریل‌ ایستاده یا  پایه دار برای دریل کاری استفاده نمود. نکته مهم دیگر در مورد میز صلیبی سینوسی این است که می‌تواند به عنوان پایه دستگاه فرز به کار برود. برای این که کار شما با ظرافت و دقت بسیار بالا انجام شود، همراه با میز و دستگاه، یک‌ کلامپ نگه دارنده قطعات نیز به شما تقدیم خواهد شد. سوراخ کاری و ظریف کاری بسیاری از قطعات پلاستیکی و چوبی را می‌توان با استفاده از میز صلیبی انجام داد.

 

کاربرد میز صلیبی سینوسی

 

میز صلیبی سینوسی از چه جنسی ساخته می‌شود؟

جنس میز صلیبی سینوسی از آلیاژ آلومینیوم می‌باشد. اما این نکته مهم را نیز بگوییم که برای داشتن دوام بالاتر برای استفاده کاربران و رضایت آن‌ها، از تکنولوژی‌های جدید آکسترود استفاده و میز آبکاری می‌شود. به صورت کلی باید گفت که این میز جنس بسیار مرغوبی دارد. همیشه هنگام استفاده و کار با این میز، کلیه موارد ایمنی را رعایت فرمایید. مطمئن باشید که با این کار هم عمر میز افزایش می‌یابد و هم سلامت اپراتور پشت دستگاه به خطر نمی‌افتد.

مزایای استفاده از میز صلیبی سینوسی

این میز علاوه‌ بر نکاتی که تا کنون گفته شد، مزایای دیگری نیز دارد که همگی اهمیت زیادی خواهند داشت. به عنوان مثال همه می‌دانید که هنگام کار دریل و فرز سرعت زیادی دارند، از این رو امکان دارد درجه و اندازه قطعه تغییر پیدا کند. بنابراین می‌توانید با استفاده از میز صلیبی سینوسی دقت کار را بالا برد. یکی دیگر از ویژگی‌ها و مزایای این میز امکان چرخش قطعه می‌باشد. به این صورت که پس از این که قطعه را روی میز نصب نمودید، برای هر گونه کاری می‌توانید آن را بچرخانید و فعالیت خود را به راحتی انجام بدهید. در انواع میزهای صلیبی می‌توانید حرکات مختلفی را انجام دهید. به عنوان مثال حرکت‌های طولی و عرضی یا دورانی و چرخشی را می‌توانید به راحتی انجام دهید. مزیت بسیار مهم این میزها استحکام بسیار زیاد آن‌ها می‌باشد. به همین دلیل می‌توانید روی کار خود تسلط، دقت و سرعت لازم داشته باشید. شما با توجه به گستردگی  کار می‌توانید از مدل‌های کارگاهی و خانگی کوچک تا نمونه‌های بزرگ صنعتی را تهیه نمایید. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که حتما باید میزی متناسب با نیاز و نوع کار خود را خریداری نمایید.

سخن پایانی

کارخانه پیشرو دریل با افتخار در زمینه تولید و عرضه انواع  میز صلیبی سینوسی فعالیت دارد. میز صلیبی پیشرو یکی از صدها محصولات با کیفیت پیشرو دریل می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میز صلیبی و آگاهی از قیمت و نحوه خرید می‌توانید با واحد فروش و کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.