زاویه زنی در اره های صنعتی چه کاربردی دارد؟

31 فروردین 1400

زاویه زنی در اره های صنعتی به جهت فارسی بر کردن و ایجاد اشکال هندسی کاربرد زیادی دارد. در این مقاله از گروه پیشرو دریل در این زمینه مطالب مفیدی را ارائه خواهیم داد. پشتیبانی دریل پیشرو مشتریان عزیز اعتماد را به همراه دارد. قیمت دریل پیشرو را می توانید از واحد فروش استعلام بگیرید. 


زاویه زنی در اره های صنعتی مثل فارسی بر


ابزارهای متعددی در کارگاه های نجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند که برای زاویه زنی نیز کاربرد دارند. زاویه زنی در اره های صنعتی برای ساخت کابینت ها، کمدها، وسایل تزئینی و می توان گفت به طور کل در دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار می گیرند. افرادی که در صنعت چوب و کارگاه های تولید وسایل چوبی کار می کنند باید به طور حرفه ای با ابزار فارسی بر و زاویه زن کار کنند. البته باید گفت که کار با این دستگاه ها زیاد سخت نیست. افراد علاقمند با دقت و تمرکز و تمرین زیاد می توانند در این حرفه فعالیت کنند. اما نکته اصلی هنگام کار با این دستگاه ها رعایت نکات ایمنی می‌باشد. در بازار می توانید اره فارسی بر برای برش آهن نیز بیابید. 

 

زاویه زنی در اره های صنعتی فارسی بر

 


نکات مهم هنگام کار با اره فارسی بر


یکی از ابزار مهم زاویه زنی در اره های صنعتی، همان فارسی بر است که در قسمت قبل راجع به آن مطالبی ارائه شد. در این قسمت نکات مهمی را بیان خواهیم کرد که باید هنگام کار با این اره صنعتی رعایت نمایید. یکی از نکات مهم پوشیدن لباس مناسب است که با تیغه ارتباطی نداشته باشید. از آن جایی که امکان دارد تکه های چوب به پای شما آسیب بزند بهتر است از کفش مناسب استفاده نمایید. نکته بسیار مهم این است که قبل از شروع کار، حتما دستگاه را روی یک سطح صاف قرار دهید. اگر گرد و خاک و براده چوب در اطراف دستگاه قرار دارد حتما آن‌ها را پاک نمایید. امر مهم دیگر سالم بودن تمام تیغه ها و قطعات است که باید از آن مطمئن شوید.

اگر قرار است از قطعات بزرگ چوب استفاده نمایید و برش بزنید، حتما از اره فارسی بر کشویی استفاده نمایید. این نکات مهم کار با این ابزار را برای شما راحت تر می سازد. قطعه ای که قرار است روی آن کار کنید را اندازه گیری نموده و حتما علامت گذاری کنید. در این جا باید به اندازه تیغه نیز توجه کرده و بر حسب آن اندازه گیری روی چوب را انجام دهید. پس از این کار باید قطعه مورد نظر را برش زده و با دست راست خود نگه دارید. دقت کنید که بدنتان اصلا در مسیر برش قرار نگیرد. سپس دستگاه را روشن نموده و برش را با نهایت دقت انجام دهید. اگر قصد دارید که زاویه زنی را انجام دهید، باید ابتدا زاویه مورد نظر را تنظیم نمایید. 


اره عمود بر


این اره نیز از اره های بسیار مهم برای کار با چوب و فلز می باشد. این ابزار را می توان برای برش های مستقیم و همچنین ایجاد منحنی ها با زاویه های ۴۵ درجه مورد استفاده قرار داد. این اره در دو نوع صنعتی و نیمه صنعتی در بازار وجود دارد و می تواند قطعه های چوبی را با ضخامت کم برش بزند‌ و همچنین برش های خاص را انجام دهد. 


زاویه زنی در اره های صنعتی مثل اره افقی بر


این اره را می توان برای برش لوله ها و پروفیل ها به کار برد. نقطه قوت این اره دارا بودن تیغه های مختلف می باشد. از این تیغه های متنوع می توان برای برش مواد و قطعاتی مثل چوب و فلز استفاده نمود. یکی از ویژگی مهم این اره برش قطعه های عرضی چوب است. زاویه زنی در اره های صنعتی را می توان از این اره انتظار داشت چون دارای گونیا و فرمان تغییر زاویه تیغه می‌باشد. برای برش صفحات بزرگ که ضخامت محدود دارند و دوراهه زنی صفحات می توانید روی این اره حساب ویژه ای باز کنید. 


سخن پایانی
انواع ابزارهای تخصصی و ویژه را می توانید با گروه صنعتی پیشرو دریل تجربه کنید. در این مقاله درباره زاویه زنی در اره های صنعتی صحبت نمودیم و اره های مختلف برای این کار را معرفی نمودیم. کارشناسان ما به شما این اطمینان را می دهند که همیشه از پشتیبانی دریل پیشرو برخوردار هستید. همچنین واحد فروش قیمت دریل پیشرو را در اختیار شما عزیزان می گذارد.