دریل های صنعتی چه کاربردی دارند؟

31 فروردین 1400

 

دریل های صنعتی برای حفاری و سوراخ نمودن سطوح سفت به کار می رود و به افراد کمک شایانی می کند. در گروه پیشرو دریل می توانید با مشاوره و پشتیبانی دریل پیشرو، با خیال راحت نیاز خود را برطرف نمایید. در مورد قیمت نیز می توانید با گروه فروش ما صحبت بفرمایید.

درباره دریل های صنعتی بدانیم.

حفاری های مختلف فرایند برش است که برای سطوح متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. از مته می توان برای برش و سوراخ نمودن به شکل دایره ای در مواد جامد استفاده نمود.‌ مته ها ابزاری هستند که با حرکات دوار و به صورت چند نقطه ای کار می کنند. زمانی که این ابزار را روی سطح کار قرار داده و فشار می دهید، با سرعتی زیاد از حدود صد تا هزاران دور در دقیقه به چرخش می افتد. لبه برش در مقابل قطعه کار قرار گرفته و جالب این جاست که در خین سوراخ نمودن براده ها از سوراخ جدا می شود. این کار های مربوط به سطوح سخت با دریل های صنعتی به راحتی انجام می شود.

 

درباره دریل های صنعتی بدانیم

 

 

حفاری تیتانیوم با دریل های صنعتی

با دریل های صنعتی می توان حفاری تیتانیوم را بر روی سنگ ها انجام داد. تفاوت این جا است که این کار با حرکات برش دایره ای صورت نمی گیرد. برای سوراخ کردن به این روش ابتدا مته را به داخل سوراخ همراه با حرکات کوتاه و سریع و به صورت تکراری فشار می آورند. در ادامه باید با عمل چکش زدن از بیرون سوراخ یا از داخل آن این کار را انجام داد. برخی از مته ها را می توان برای حفاری های افقی به کار برد. این دریل ها را دریل دریفتر می نامند. در برخی موارد از بیت هایی با شکل های خاص استفاده می شود که از آن ها برای سوراخ هایی با سطوح مقطع غیر دایره ای به کار می رود. به عنوان مثال می توان‌ برای مقطع های مربعی از این بیت ها استفاده نمود.

سوراخ کردن به صورت نقطه ای

از دریل های صنعتی می توان برای سوراخ کردن نقطه ای استفاده نمود. به عنوان مثال  این ابزار برای آهنگری یا ریخته گری و برای کارهای دقیق بر روی سطوح نا هموار کاربرد دارند. در این روش سطح ایجاد شده با روش حفاری امکان دارد بین ۳۲ تا ۵۰۰ اینچ باشد. در این روش برای خنک کردن مته، افزایش عمر ابزار، افزایش سرعت مار، افزایش پرداخت نمودن سطح و کمک به بیرون ریختن تراشه ها از سیال برش استفاده خواهد شد. روش استفاده از این سیال ها به این صورت است که قطعه کار را با مایع خنک کننده و روان کننده یا استفاده از مه پاش خنک می نمایند. برای این که کار با کیفیت بهتری انجام شود بهتر است که کار مورد نظر را در نظر بگیرید و پس از ارزیابی های مختلف، سایز مته را انتخاب نمایید.

با این روش به راحتی می توانید تصمیم بگیرید که کدام مته مناسب خواهد بود. این را باید یادآور شویم که انواع مختلفی از مته ها وجود دارند و هر کدام نیز کاربرد خاص خود را دارند. به عنوان مثال مته های زیر زمینی این توانایی را دارند که حفاری بیش از یک قطر را انجام دهند. دریل بیل می تواند سوراخ های بزرگتری را ایجاد نماید. یک نکته مهم درباره حفاری نقطه ای این است که سوراخ ایجاد شده فقط تا حدی در قطعه کار حفر خواهد شد که فقط برای هدایت کردن فعالیت های بعدی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

سوراخ کردن به صورت نقطه ای

 

حفاری مرکزی با دریل های صنعتی

برای این کار، دریل های صنعتی باید مته مرکزی داشته باشند که یک ابزار دو‌ فله ای به حساب می آید. این مته  برای سوراخ های مرکزی سینک در یک قطعه‌ کار کاربرد دارد.

حفاری کردن سوراخ های عمیق

این سوراخ های عمیق در واقع عمقی بیشتر از ده برابر قطر سوراخ دارند. نکته مهم درباره این سوراخ ها این است که باید برای حفظ صافی آن ها تجهیزات خاصی را به کار برد.

سخن پایانی

در سایت پیشرو دریل، انواع دریل های ستونی  و  صنعتی را می توانید مشاهده نمایید. همچنین برای پشتیبانی دریل پیشرو می توانید روی مشاوران و کارشناسان ما حساب باز کنید. قیمت دریل پیشرو در واحد فروش مشخص شده است و می توانید به راحتی استعلام بگیرید.