کدام نوع کار را می توان در دستگاه دریل ستونی انجام داد؟

31 اسفند 1400

آشنایی با کاربرد دستگاه دریل ستونی به شما کمک خواهد کرد که زمان تهیه این تحهیزات تصمیم درستی بگیرید. این دریل برای سوراخ کاری دقیق در فلزات و چوب کاربرد دارد. گروه پیشرو دریل این نوشتار را برای شما ترتیب داده است و اطلاعات مهم را به نگارش در آورده است. کارخانه پیشرو دریل نیز سفارشات شما را با کادر مجرب خود اجرا می نماید. اما کارشناسان ما در مورد قیمت دریل پیشرو آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

آشنایی بیشتر با دستگاه دریل ستونی

دستگاه دریل ستونی به دو صورت در بازار وجود دارد. شما با توجه به نوع فعالیت خود می توانید نمونه زمینی یا رومیزی را انتخاب نمایید. طراحی این دستگاه به گونه ای است که می توانید برای سوراخ کردن فلزات، چوب و پلاستیک آن را به کار ببرید. نکته مثبت دستگاه دریل ستونی این است که مته های مختلف را می توانید تغییر دهید و سوراخ هایی با قطرهای گوناگون ایجاد نمایید. اما این مسئله را یادآور شویم که خرید این دستگاه برای همه ضروری نمی باشد. چرا که برای سوراخ کاری های مهم فلزات و چوب این دستگاه کاربرد زیادی دارد اما در موارد جزئی نجاری و تعمیرات منزل اصلا نیاز به این دستگاه حس نمی شود. در واقع باید گفت که این دریل ها برای کارهایی که به دقت زیاد نیاز دارند بسیار کارامد و مهم می باشند.

 

دلیل ترجیح دستگاه دریل ستونی

گفتنی است که دستگاه دریل ستونی از نظر قیمت بالا هستند. از نظر وزن نیز سنگین بوده و به جهت ابعاد فضای زیادی در کارگاه های تولیدی اشغال می نماید. اما اگر دقت و قدرت دستگاه برای شما و کارتان اهمیت دارد باید این مشکلات را نادیده گرفته و از آن بهره ببرید. همه می دانید که دریل های دستی نیاز مبرم به قدرت دست شخص کاربر و دقت او دارد و لرزش دست می تواند کار را خراب کند. اما دریل های ستونی این مشکل را کاملا رفع کرده و کاری با دقت و سرعت به شما تحویل می دهد و همچنین نیازی به قدرت دست ندارد.

 

دستگاه دریل ستونی چگونه کار می کند؟

قابل ذکر است که یک مکانیزم چرخشی به نام اسپیندل، حرکت دریل ستونی را انجام می دهد. در انتهای این اسپیندل مته قرار دارد که بر روی سه نظام واقع شده است. حرکت آن‌ به صورت عمودی و دوار می باشد. همین طراحی و مکانیزم باعث دقت در سوراخ کاری می شود. یک مکانیزم مهم دیگر در دستگاه دریل ستونی امکان توقف عمق است و به همین دلیل می توانید سوراخ ها را با عمق ثابت انجام دهید.

 

دستگاه دریل ستونی چگونه کار می کند؟

 

بررسی نکات مهم درباره دستگاه دریل ستونی

دستگاه دریل ستونی مخصوصا از نوع زمینی کارایی و قدرت و ظرفیت و دقت زیادی دارد اما وزن بیشتری دارد و به سختی جا به جا می شود. توان این دستگاه ها بسیار بالا بوده و همین امر قدرت آن ها را نشان می دهد‌. قدرت و ارتفاع موتور بستگی به سایز سه نظام دارد. هرچه سایز سه نظام بزرگ تر باشد، موتور قوی تر بوده و کارایی بهتری دارد. این دستگاه ها با سرعت های متفاوت کار می کنند و نکته جالب این جا است که در برابر مواد سخت کارایی بهتری ارائه می دهند‌. پس هرچه دریل ها بزرگ تر و سنگین تر باشند و در واقع صنعتی تر باشند، سرعت بیشتری را نشان می دهند.

مسئله دیگر این است که میز و محل دقیق سوراخ کاری را می توان تنظیم نمود. در برخی مدل ها می توان آن ها را تا زاویه ۴۵ درجه تغییر موقعیت داد و زوایای مختلفی را برای سوراخ کاری در نظر گرفت. در بعضی از مدل ها چراغ های ال ای دی تعبیه شده است و یا مجهز به راهنمای لیزری هستند که به این وسیله می توان محل دقیق سوراخ کاری را تشخیص داد. این موارد دقت کار را بسیار بالا می برد.

 

سخن پایانی

در کارخانه پیشرو دریل شما می توانید انواع دریل را مشاهده و انتخاب نمایید. دریل ستونی یکی از این تجهیزات مهم می باشد که درباره آن توضیحاتی نیز ارائه شد. در مورد دریل قلاویز زن پیشرو از هر مدل و نمونه ای می توانید با واحد فروش صحبت نمایید. همچنین کارشناسان ما با توجه به‌ نوع فعالیت شما، بهترین گزینه را به شما معرفی خواهند کر