کاربرد دریل رادیال در انواع صنایع

31 فروردین 1400

دریل رادیال وظیفه سوراخ کاری روی صفحه های بزرگ را به صورت نقطه به نقطه برای شما انجام می دهد. سایت پیشرو دریل برای آشنایی شما با این ابزار مقاله ای را به نگارش در می آورد و توضیحات کاملی را ارائه می دهد.

 

اطلاعات لازم درباره دریل رادیال

دریل رادیال نیز همانند دیگر دریل ها وظیفه سوراخ کردن و تغییر شکل را بر عهده دارند. حرکت این ماشین دریل به صورت چرخشی بر روی گیربکس است. این گیربکس توانایی چرخش در جهت های مختلف را دارد. در زمینه قالب سازی از این دریل استفاده می شود و از مته ۴۰ استفاده می شود. قیمت این دریل پایین تر بوده و به دلیل ابعاد کمی که دارد در مکان هایی که فضای کم دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت خرید دریل گیربکسی پیشرو کلیک کنید.

 

در چه صنایعی از دریل رادیال استفاده می شود؟

از آن جایی که دریل رادیال راه با کارایی های مختلف تولید می کنند، در صنایع گوناگون می توان از آن استفاده نمود. بهره برداری از این دریل در صنایعی همچون نفت، گاز و پتروشیمی بسیار چشمگیر است. همچنین در ساخت سوله ها و استراکچر و سازه های فضایی این دریل کاربرد زیادی دارد. قالب سازی یکی دیگر از کاربردهای مهم این دریل می باشد چرا که می تواند باعث تغییر شکل شود. در صنعت خودرو سازی، این دریل جزء ابزارهای مهم به حساب می آید و همچنین در صنعت ریخته گری و سایر موارد کاربرد این دریل مشخص است. مورد دیگر استفاده از این دریل برای ساخت لوله ها و سازه های بزرگ است. در بازار ایران نیز حدود ۲۵ سال است که از این دریل استفاده می شود.

 

 در چه صنایعی از دریل رادیال استفاده می شود؟

 

نکات مهم جهت خرید دریل رادیال

هنگام خرید دریل رادیال باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید که بعدا دچار نشکل نشوید. طراحی بدنه و عنصر ریخته گری را به دقت مورد بررسی قرار دهید. حتما مراقب باشید که اجزای دستگاه با هم هم خوانی داشته باشند به عنوان مثال قطر ستون، طول بازو، گیربکس و تعداد دور باید همگام با هم باشند. نکته مهم دیگر بحث گارانتی و خدمات پس از فروش است. پس در انتخاب شرکت مورد نظر دقت بفرمایید. همچنین باید دستگاه، قطعات یدکی داشته باشد. باید بررسی کنید که برند مورد نظر شما در بازار داخلی محبوبیت دارد و فروش آن ها به چه میزان است. حتما قیمت را در نظر بگیرید و به شرایط فروش دقت کنید. 

 

نکته مهم برای صنعتگران

همان گونه که گفته شد در صنایع گوناگون از دریل رادیال استفاده می شود. اما نکته مهم این است که در تمام صنایع نباید از یک مدل دریل استفاده نمود بلکه نوع مته و سوراخ بسیار مهم است. برای هر مدل از سوراخ کاری اندازه مته استاندارد در نظر گرفته شده است. گیربکس هنگام سوراخ کاری و زمانی که در انتهای بازو واقع می شود، بیشترین حجم فشار به ستون و بازو را تحمل می کند. کند بودن مته و حجم عمیق سوراخ کاری از دلایل کاهش کارایی و در نتیجه عمر دستگاه می باشد. پس صنعتگران باید اساس کار و حجم تولید خود را اندازه بگیرند و مشخص کنند که از چه متریالی قرار است استفاده نمایند. پس از آن باید دستگاه و مته مناسب را انتخاب نمایند. در این صورت سرمایه شما به سودآوری می رسد.

مزیت مهم دستگاه دریل رادیال

یکی از مهم ترین مزیت های دریل رادیال این است که هنگام کار می توان قطعه مورد نظر را با استفاده از فیکسچر روی زمین ست کرد و پس از آن سوراخ کاری را انجام داد. این نوع عملکرد برای مواقعی بسیار کاربرد دارد که قطعه ی کار بزرگ و بسیار سنگین باشد.

 

استفاده از دستگاه دریل رادیال هیدرولیک چه مزایایی دارد؟

کار با دریل رادیال هیدرولیک کار را برای اپراتور بسیار آسان می سازد. سهولت کار اهمیت زیادی دارد و سرعت تولید را بالاتر می برد. نکته مهم دیگر این است که دریل رادیال در تمام مراحل و پروسه ماشین کاری فشار یکسان دارد. نتیجه این فرایند، عملکرد مناسب و عمر طولانی دستگاه خواهد بود. قفل کردن با استحکام بیشتری انجام می شود و کیفیت سوراخ کاری بالاتر می رود.

 

استفاده از دستگاه دریل رادیال هیدرولیک چه مزایایی دارد؟

 

دستگاه را از لحاظ مشخصات فنی بیشتر بشناسیم.

دقت در سوراخکاری بسیار اهمیت دارد. از این رو در ساخت قطعات حساس دستگاه دریل رادیال از ماشین های دقیق استفاده می شود. این کار دقت ماشین را به میزان زیادی افزایش خواهد داد. دسترسی به کنترل های الکتریکی و مکانیکی بسیار راحت است چرا که در یک قسمت تعبیه شده اند. برای زیبا ساختن ظاهر دستگاه، رنگ آمیزی با تکنولوژی جدید انجام می شود‌. از آن جایی که مقاومت دستگاه بسیار ضروری می باشد، قطعات اصلی را از فولاد می سازند. این کار مقاومت و عمر دستگاه را افزایش می دهد‌. این دریل قفل هیدرولیک دارد و همین امر کار با دستگاه را سهولت می بخشد و بازدهی بالا می رود.

 

سخن پایانی

شرکت پیشرو دریل انواع مختلف ابزارها را ارائه می دهد از جمله این دستگاه ها دریل رادیال می باشد. قیمت دریل پیشرو را می توانید با مراجعه به سایت ما و صحبت با کارشناسان و مشاوران دریابید. اما این اطمینان را به شما می دهیم که دریل پیشرو با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار می گیرد.