نحوه کار دریل گیربکسی

31 فروردین 1400

دریل گیربکسی از محصولات و ابزاری است که شما می توانید در سایت پیشرو دریل مشاهده و سفارش دهید. دریل گیربکسی پیشرو با کیفیت بسیار بالا توجه بسیاری از افراد متخصص را به خود جلب نموده است. برای اطلاع از قیمت دریل پیشرو با واحد فروش تماس بگیرید و تمام اطلاعات لازم را جویا شوید.

آیا با دریل گیربکسی آشنا هستید؟

دریل گیربکسی ابزاری است که دارای بک جعبه دنده بوده و همین باعث افزایش گشتاور می شود. این تغییر باعث می‌شود کیفیت و کارآیی این دریل به میزان زیادی افزایش پیدا کند. در اصل باید گفت که با همین نیروی محرکه ثابت و جعبه دنده می توانید گشتاور بسیار بیشتری نسبت به دریل های معمولی داشته باشید. این ابزار را می توان در جاهایی مورد استفاده قرار داد که سوراخ کاری ها قدرتی هستند. این دریل قادر است سوراخ

هایی ایجاد کند که قطر بیشتری دارند و این کار به راحتی انجام خواهد شد. زمانی که می خواهید با اجسامی از جنس فولاد یا استیل کار کنید می توانید این دریل قدرتی را مورد استفاده قرار دهید و این کار را با کمترین میزان قدرت انجام دهید. امروزه دریل های گیربکسی به گونه ای طراحی شده اند که با دو سرعت کار می کنند. دور کند و دور تند برای سوراخ کاری ها می توانند بهترین عملکرد را داشته باشند.

عملکرد دریل گیربکسی

در این قسمت یک نکته مهم را درباره دریل گیربکسی بیان می کنیم. ماشینی را در نظر بگیرید که در سربالایی و مکان های سخت قرار است حرکت کند. در این شرایط شما باید از دنده سنگین استفاده نمایید. همین حالت برای دریل های گیربکسی نیز صادق است‌. هنگامی که جنس کار شما سخت و قطر سوراخ کاری نیز زیاد باشد، باید دریل را روی سرعت کم بگذارید که حالت قدرتی پیدا کند. با این کار می توانید به راحتی و بدون این که فشاری به دریل وارد شود سوراخ کاری نمایید. در حالت دیگر اگر سرعت در کار برایتان اهمیت دارد و قرار است تعداد زیادی سوراخ را ایجاد نمایید و برای این کار زمان کمی دارید، می توانید دریل را روی دور تند بگذارید. در این موارد اکثرا از مته های ریزتر استفاده می شود و قطر سوراخ ها کمتر خواهد بود. این دریل ها برای سوراخ کاری در فلز و کاشی بسیار مناسب و کاربردی است. همچنین می توان دریل را روی حالت قدرتی گذاشت و برای سوراخ کاری های قوی، قلاویز کردن و باز کردن پیچ مورد استفاده قرار داد.‌ قابل ذکر است که حداکثر سرعت در دریل های گیربکسی حدود ۲۸۰۰ دور در دقیقه می باشد. پس متوجه شدیم که این دریل ها را می توان در حالت سرعتی یا قدرتی تنظیم کرد.

 

عملکرد دریل گیربکسی

 

منظور از گیربکس چیست؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که منظور از کلمه گیربکس در این نمونه از دریل چیست؟ کارایی گیربکس یا جعبه دنده این است که بین نیروی محرکه ای که به دستگاه وارد می شود و قدرت خروجی از دستگاه توازن و تعادل به وجود می آورد. تعادل به وجود آمده به وسیله به دلیل درگیری دنده ها انجام خواهد شد. دنده ها به صورت ثابت یا قابل تغییر در کنار هم در این دستگاه قرار گرفته اند. در مورد دریل گیربکسی، نیز همین عملکرد را مشاهده می نمایید. به این گونه که به کمک جعبه دنده یا گیربکس، نیروی محرکه به قدرت با سرعت تبدیل خواهد شد و در هر موقعیت با توجه به شرایط نوع قدرتی و سرعتی ر می توان انتخاب نمود. از این رو به مدل گیربکسی، دریل چند سرعته نیز می گویند. به همین دلیل و با توجه به ساختار، نام دریل گیربکسی را برای این دستگاه انتخاب نموده اند. تفاوت این دریل ها با دریل های معمولی در همین عملکرد متفاوت می باشد. در دریل های معمولی این ساختار وجود ندارد و نمی توان سرعت و قدرت را تغییر داد. از این رو برای کارهای سخت و سطوحی که سختی زیاد دارند مناسب نیستند‌. اما در دریل های گیربکسی این عملکرد کار را برای شخص بسیار راحت ساخته است.

سخن پایانی

در این مقاله که کارخانه پیشرو دریل برای افزایش اطلاعات شما تدارک دیده است، با دریل گیربکسی آشنا شدیم. از ساختار آن ها و نحوه عملکردشان صحبت نمودیم. دریل گیربکسی پیشرو از محصولات تولیدی ما می باشد که بسیار با کیفیت است و کار را برای شما عزیزان راحت خواهد کرد. قیمت دریل پیشرو را می توانید از واحد فروش سایت بپرسید و در مورد نحوه سفارش با آن ها صحبت نمایید.