میز صلیبی بال اسکرو

31 فروردین 1400

میز صلیبی بال اسکرو از وسایل مکانیکی است که کاربرد بسیار مهمی دارد. در سایت پیشرو دریل می توانید انواع مختلف بال اسکرو را مشاهده نمایید. کارخانه پیشرو سال ها تجربه خود را برای تولید این ابزار به کار گرفته و با کمک متخصصان مجرب خود بهترین کیفیت را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. میز صلیبی نیز از جمله تولیدات این شرکت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ما مراجعه کرده و مطالب مربوطه را مطالعه بفرمایید.

درباره بال اسکرو چه می دانید؟

بال اسکرو از ابزارهای مهم مکانیکی است که در حین کار کمترین میزان اصطکاک را به وجود می آورد و قادر است حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل نماید. وظیفه بال اسکرو این است که نیرو ها را انتقال داده و اشیا را به حرکت در بیاورد. برای این کار نیروی چرخشی و کوچک را به نیروی پرتابی یا فشاری تبدیل می سازد.

توضیحات بیشتر در مورد میز صلیبی بال اسکرو

میز صلیبی بال اسکرو توسط پیچ های توپی هدایت می شوند و دقت بسیار بالایی دارند‌. در تمام تجهیزات تولیدی و ماشین آلات صنعتی می توان از این ابزار استفاده نمود. ساختار این میزها بسیار جمع و جور است و یک ریل به شکل U و میز اسلاید دارند. طراحی این میز به گونه ای است که در داخل ریل قرار دارد و دو ردیف توپ فولادی با قطر بزرگ در تماس با مسیر وجود دارد. ابن طراحی کاملا تخصصی و با دقت بالا انجام گرفته و استحکام بسیار زیادی دارد. حتی تحت بارهای نوسانی و پیچیده می تواند فعالیت کند‌. از این میز شش سایز با توجه به عرض ریل وجود دارد. در واقع سایزها بین ۲۵ تا ۱۳۰ میلی متر هستند. برای کاربردهای خاص می توان نوع بال اسکرو، موتور و حسگرها را به صورت سفارشی طراحی نمود.

میز صلیبی بال اسکرو بسیار سبک و جمع و جور است و از آلیاژهای آلومینیومی ساخته شده اند‌. استحکام این آلیاژ بسیار بالا است. یک میز کشویی نیز وجود دارد که در مسیر ریل U  شکل حرکت خواهد کرد.‌ قبلا گفته شد که پیچ‌ های توپی در این میزها وجود دارند. این پیچ ها با دقت زیاد، موقعیت مطمئن و دقیق را تضمین می سازند. عمر این میزها طولانی است و نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی ندارند. طراحی‌ های خاصی از این میزها وجود دارد و می توان ارتفاع را کم و زیاد کرد. طراحی موازی که پیچ های توپی را در خود جای داده، دقت و ظرفیت را تضمین می کند. اندازه های مختلفی از میزها در دسترس هستند. آلیاژ آلومینیوم ضمن این که استحکام و مقاومت زیادی به این ابزار می دهد، همچنین در برابر خوردگی و زنگ زدگی نیز مقاوم می باشد.

 

 

 

مزایای بال اسکرو شامل چه مواردی می باشند؟

پس از توضیحات کامل درباره میز صلیبی بال اسکرو، مزایای این ابزار را عنوان خواهیم کرد بال اسکرو مزیت های زیادی دارد. عملکرد و کارایی این ابزار بسیار عالی است و باعث راندمان بالا خواهد شد. ظرفیت این ابزار در مقابل بارهای سنگین خیلی زیاد است و می تواند آن ها را تحمل نماید و دلیل این امر استفاده از قطعات فولادی می باشد. نکته مهم دیگر این است که به دلیل استفاده از توپ هایی با قطر بزرگتر از فضای بین پیچ و مهره ها، واکنش شدید بین پیچ و مهره ها به وجود نمی آید. بنابراین نتیجه این ساختار دقت عملکرد این ابزار می باشد.

معایب بال اسکرو

در این قسمت از مقاله در مورد میز صلیبی بال اسکرو، باید یک سری از معایب این ابزار را نیز بیان کنیم. بال اسکرو از نظر هزینه و قیمت بالا می باشد. مرتب باید این ابزار را روغن کاری نمود. این کار برای این است که دقت بالای این ابزار حفظ شود و روان سازی صورت بگیرد. نکته دیگر این است که بال اسکرو ها سیستم قفل خودکار و سیستم دستی برای اپراتور و کاربر ندارند. این را نیز باید ذکر کنیم که اگر قطعه ای از این ابزار خراب شود، روی عملکرد کلی سیستم تاثیر می گذارد.

 

 

سخن پایانی

کارخانه پیشرو دریل  در راستای تولید ابزارهای خاص از جمله میز صلیبی بال اسکرو و دریل ایستاده سال ها تجربه دارد. شما می توانید با حضور در سایت ما درباره میز صلیبی اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. تماس با کارشناسان ما راه ارتباطی محکمی خواهد بود و راهنمایی های زیادی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.