دریل گیربکسی با قلاویز زن چه تفاوتی دارد ؟

31 اسفند 1400

تفاوت دریل گیر بکسی با قلاویز زن پیشرو موضوع مقاله حال حاضر از سایت پیشرو دریل است. این شرکت با کادر مجرب این افتخار را دارد که محصولات بسیار با کیفیت خود را روانه بازار می کند.‌ قیمت دریل پیشرو در سایت موجود می باشد و همچنین می توانید با کارشناسان ما مشورت نمایید. 

درباره دریل گیربکسی چه می دانید؟

دریل گیربکسی نوع قدرتمندی از دریل ها است که عملکرد آن با تبدیل نیروی محرکه به سرعت یا قدرت صورت می گیرد. کارکرد این دستگاه به این شکل است که با افزایش سرعت، قدرت آن کاهش یافته اما با کاهش سرعت، قدرت بیشتری از دستگاه می توان داشت. گیربکس در جلوی موتور قرار گرفته است و باعث کاهش و افزایش سرعت و در نتیجه قدرت آن خواهد شد. دریل های گیربکسی دو‌ عملکرد سرعتی و قدرتی از خود نشان می دهند.

قابل ذکر است که کاربر این امکان را دارد که با سرعت کم نهایت قدرت را از این دریل دریافت کند. در کارهایی مثل قلاویز کاری، باز کردن لوله با فنر، سوراخ کاری سطوح بسیار سخت و سایر فعالیت های این چنینی دریل گیربکسی بهترین انتخاب می باشد. نکته مهم دیگر این است که وزن این دریل ها نسبت به نمونه های معمولی بیشتر است که دلیل آن تعداد دنده ها می باشد. این دریل ها با تغییر سرعت و قدرت کارهای متفاوتی را برای کاربران انجام خواهند داد. این نمونه از دریل تنها به مته شش سر متصل می شوند. اما برای تشخیص تفاوت دریل گیربکسی با قلاویز زن بهتر است هر دو مدل را بهتر بشناسیم.

 

درباره دریل گیربکسی چه می دانید؟

 

دریل قلاویز زن چه خصوصیاتی دارد؟

در راستای آشنایی با تفاوت دریل گیربکسی با قلاویز زن، بر آن شدیم که توضیح مختصر و مفیدی درباره دریل قلاویز زن ارائه دهیم. سه مدل از این دریل ها در بازار موجود است که شامل نوع برقی، بادی و هیدرولیک است. در مقاله های دیگر از این سایت تمام نمونه ها را توضیح داده ایم. این دریل را می توان به صورت دستی و اتوماتیک تنظیم‌ نمود. دریل قلاویز زن ابزاری بسیار مهم در صنعت خودروسازی و‌ ساخت و ساز های صنعتی به شمار می رود.

همچنین از این ابزار برای تراشکاری در صنعت خودرو سازی و دیگر فعالیت های صنعتی استفاده می شود. برای ایجاد روزنه از این دستگاه بهره برداری خواهد شد. سایز کوچک قلاویز سرعت کار آن را افزایش می دهد. در کل می توان سرعت رفت و برگشت و قلاویز زنی را تنظیم نمود. همین امر باعث می شود که کیفیت کار به میزان زیادی بالا برود و این یکی از مزیت های مهم این دستگاه می باشد. یکی از دلایل قدرتمندی این دستگاه، استفاده از فولاد کربنی در ساختار و طراحی آن می باشد. حتی در برخی از مدل ها این امکان وجود دارد که عمق قلاویز زنی را نیز تنظیم نمود.

تفاوت دریل گیربکسی با قلاویز زن چیست؟

تفاوت دریل گیربکسی با قلاویز زن  از نظر شکل ظاهری، وزن، هزینه و عملکرد این دو ابزار معلوم هستند. اما هدف کارکرد آن ها در واقع یکسان می باشد. دریل گیربکسی در حین کار بیشترین نیروی تحویل داده شده را در حالت عمود وارد می سازد. این دریل عملکردی ضربه ای و چرخشی دارد. دریل قلاویز زن برای سوراخ کاری و فعالیت های دیگر استفاده خواهد شد. در دریل گیربکسی استفاده از مته محدود می باشد. اما در دریل قلاویز زن سه سایز از مته ها مورد استفاده قرار می گیرد و بنا بر اندازه مورد نیاز برای سوراخ کردن و ایجاد حفره می توان مته را تعویض نمود.

دریل گیربکسی کوتاه تر و ضخیم تر است و یک سوکت شش ضلعی به جای سری یا چاک دریل در آن وجود دارد. اما دریل قلاویز زن بزرگ و سنگین می باشد و در سری یا چاک دریا آن می توان انواع مختلف مته ها را جا داد و اندازه های مختلف را مورد بهره برداری قرار داد. در این صورت سوراخ های ایجاد شده تنوع بیشتری در اندازه دارند و مناسب با نیاز می توان مته ها را تعویض نمود. در واقع می توان گفت که بعد عملکردی این دو نمونه از دریل با هم تفاوت دارد. دریل گیربکسی همچنین کلاج قابل تنظیم ندارد. 

سخن پایانی

برای آشنایی شما با انواع دریل ها از جمله دریل گیربکسی پیشرو و قلاویز زن پیشرو و سایر مدل ها از شما دعوت می شود به سایت شرکت پیشرو دریل مراجعه نمایید. در این سایت و از واحد فروش می توانید قیمت دریل پیشرو، انواع مختلف و متعدد و همچنین کارآیی آن ها سوال بپرسید.