نکات مهم در خرید دریل قلاویز زن

31 فروردین 1400

دریل قلاویز زن ابزاری مهم است که در فعالیت های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال در خودرو  سازی و صنایع سنگین دیگر از این ابزار استفاده خواهد شد. در سایت پیشرو دریل می توانید انواع مختلف ابزار را مشاهده و خریداری نمایید. کارخانه پیشرو دریل با به روز ترین دستگاه های صنعتی و تولیدی افتخار دارد که محصولات با کیفیتی را عرضه خواهد کرد.

در مورد دستگاه دریل قلاویز زن چه می‌دانید؟

دریل قلاویز زن ابزاری بسیار پر قدرت است که موارد استفاده زیادی دارد. امروزه فناوری و صنعت رشد زیادی داشته و محصولاتی با کارایی بهتر روانه بازار شده است. تولید کنندگان و کارفرمایان صنعتی نیز برای پیشرفت در کارهای خود از این ابزار استفاده خواهند نمود. این دریل ها از فولاد کربنی تولید می شوند و کیفیت بسیار بالایی دارند. سوراخ کاری در امور ساخت و تولید و در صنعت با این دستگاه امری بسیار ضروری است. کار با این دستگاه پیچیدگی های خاص خود را دارد و باید به صورت حرفه ای انجام شود تا نتیجه مطلوب داشته باشد. در اصل باید گفت که کار با این ابزار سخت است و حتما باید مهارت لازم از طریق آموزش های کافی و حرفه ای به دست بیاید. از این رو توصیه می کنیم که این کارها را به شخص متخصص بسپارید و با این کار دقت و کیفیت کار را بالا ببرید.

 

در مورد دستگاه دریل قلاویز زن چه می‌دانید؟

 

انواع دریل قلاویز زن

در بازار دو نوع از دریل قلاویز زن وجود دارد. این ابزار به صورت برقی و دستی وجود دارند. گفتنی است که نمونه دستی نمی تواند به کار شما کیفیت زیاد مطلوبی بدهد و کار با آن زمان زیادی می برد. البته شما باید با توجه به نیاز و نوع کار، این ابزار را مورد استفاده قرار دهید.

خصوصیات دریل قلاویز زن پنوماتیک

کاربرد این مدل از دریل قلاویز زن در قلاویز کاری قطعات مهم و قالب ها و قطعات سری می‌باشد. در مورد این ابزار باید گفت که دارای اسپیندل قلاویز زن، بازو، پایه و قلاویز گیر می باشد و نیروی محرک آن توسط یک‌ کمپرسور تامین خواهد شد. این دریل های بادی جایگزین خوبی برای نمونه های دستی هستند. کار با دریل های دستی بسیار مشکل است و به زمان زیادی نیاز دارد. همچنین دقت و تمیزی کار زیاد نیست و همچنین امکان دارد به دلیل سختی کار دریل شکسته و معیوب شود. اما این ابزار در هزینه و زمان صرفه جویی خواهند کرد. نکته مهم دیگر این است که می توان این ابزار را روی یک میز نصب نمود و آن را به راحتی جا به جا کرد. هدهای این ابزار کلاج دار هستند و بازوهای بلند دارد. از این رو‌ می توان قطعاتی را که روی فیکسچرها و گیره ها هستند نیز قلاویز کاری کرد.‌ همچنین این هدها از شکستن قلاویز جلوگیری می‌کنند.

دریل قلاویز زن هیدرولیکی

می توان گفت که دریل قلاویز زن هیدرولیکی از پرکاربردترین نمونه ها می باشد. از جمله کاربردهای گسترده  و مهم این ابزار می توان صنایعی مثل تولید کننده آسیبا غلتکی، تولید کنندگان پاور پرس، کاغذ آسیاب، قطعات خودرو و سایر صنایع سنگین دیگر را نام برد. در دستگاه یک بازوی پانتوگراف مفصلی تعبیه شده است که می تواند سوراخ های مختلفی را به صورت عمودی ایجاد نماید. این بازو قادر است نیروی گرانشی سر ضربه زن را جبران نماید و این کار را به واسطه فنر گاز انجام خواهد داد. این بازوهای پر کار همچنین کار را در سطح و ارتفاع گسترده ای انجام می دهند. در واقع باید گفت که انعطاف پذیری زیادی دارد و باعث می شود که دستگاه با مهارت های زیادی و بدون وقفه به کار خود ادامه دهد.

دریل قلاویز زن الکتریکی چگونه کار می کند؟

این ابزار سرعت زیادی به کار می دهند و کلاج های قابل تنظیم دارند‌. این نمونه از دریل قلاویز زن  کلاچی حداقل سر و صدا را ایجاد می نمایند و همچنین کاهش مصرف برق را هدیه می دهند. فنر های گاز آن قابل تنظیم بوده که همین امر در کنار اتصالات نصب شده روی بلبرینگ ها باعث تعادل در حرکات این دستگاه خواهد شد.‌

دریل قلاویز زن الکتریکی چگونه کار می کند؟

دستگاه قلاویز زن اتوماتیک

این ابزار مزایای زیادی دارد که از آن جمله می توان تنظیم عمق سوراخ، تشخیص خودکار، قلاویز کاری روی تمام مواد با دقت بالا و سایر موارد را نام برد. سرعت آن بالاتر از ۷۵۰ دور در دقیقه می باشد. یکی از کاربردهای مهم این ابزار در صنایع نظامی می باشد. در تولید رادار و موشک این ایزار کاربرد بسیار مهمی خواهد داشت. وقت و هزینه را تحت کنترل در می آورد و با کارایی بسیار بالایی که دارد می تواند پر صنایع دیگر نیز مورد بهره برداری قرار بگیرد.

سخن پایانی

همان گونه که می دانید روزانه علم و صنعت در حال پیشرفت می باشد. پس تولیدات و محصولات نیز سیر صعودی خواهند داشت. در واقع باید در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه روانه بازار شود‌. کارخانه پیشرو دریل با پیشرفت های زیادی محصولات خود را تولید و روانه بازار خواهد کرد. در صنعت، استفاده از دریل قلاویز زن پیشرو امری بسیار مهم می باشد.‌ قلاویز زن کلاچی نیز از مدل های پر کاربرد می باشد. در این مقاله از سایت پیشرو دریل نکات مهمی را عنوان نموده ایم.