خرید مولتی اسپیندل

31 فروردین 1400

 

مولتی اسپیندل یکی از ابزار های تخصصی و پیشرفته در حوزه تولید تجهیزات صنعتی بوده که در انواع مختلف بر حسب نیاز مشتریان ساخته می شود. در ادامه به معرفی مولتی اسپیندل پرداخته و نکاتی در مورد خرید مولتی اسپیندل می پردازیم.

 

مولتی اسپیندل پیشرو چیست

اگر تا به حال به کارگاه های صنعتی و تولید تجهیزات خودرو مراجعه کرده باشید، انواع مولتی اسپیندل را مشاهده می کنید. این دستگاه عملیات فراوانی برای تکنسین ها و کارگر های خط تولید داشته و برای باز و بسته کردن پیچ، انواع سوراخکاری و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از مزایای این دستگاه تنظیم سرعت، گشتاور، درجه چرخش و غیره بوده که برخی از عملیات توسط نیروی انسانی تنظیم می‌ شود. هدف از تولید این دستگاه کاهش استفاده از نیروی انسانی و کاهش احتمال بروز خطا است.

دلایل خرید مولتی اسپیندل

برخی افراد در کارگاه های کوچک اقدام به تولید تجهیزات و قطعه های فلزی و صنعتی می کنند که نیاز به تیراژ بالا ندارند. دستگاه مولتی اسپیندل برای این افراد مناسب نبوده و توجیه اقتصادی ندارد. اگر محصولاتی که تولید می‌کنید، در تیراژ بالا ساخته می شود، برای تطابق و عدم خطا از نظر اقتصادی می توانید این دستگاه را با توجه به نیاز خود سفارش دهید. می توانید با خرید مولتی اسپیندل، خطا ها و مشکلات را به حداقل خود کاهش داده و در تیراژ بالا با توجه به نیاز خود تولید نمایید.

کاربرد عملی دستگاه مولتی اسپیندل

اگر قصد قلاویز کاری یا باز و بسته کردن پیچ های مختلف یک قطعه به صورت همزمان را دارید، پروسه و عملیات دستی آن با استفاده از نیروی انسانی زمان بد بوده و باید در چند مرحله انجام شود. در حالی که می توان با یک دستگاه مولتی اسپیندل تمام عملیات باز و بسته کردن پیچ، انواع سوراخ کاری، قلاویز کاری و غیره را در عرض چندین ثانیه بدون نیاز به نیروی انسانی و تکنسین‌های تولید انجام دهید.  سرعت تولید چند برابر روش قبلی بوده و هزینه های نیروی انسانی نیز به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

 

کاربرد عملی دستگاه مولتی اسپیندل

 

مزایا مولتی اسپیندل

علاوه بر افزایش تعداد تیراژ و سرعت تولید محصولات صنعتی، باعث افزایش دقت انجام کار می شود. در نتیجه کاهش هزینه های تولید را در دراز مدت به همراه داشته و عواملی مانند هزینه برق مصرفی و ضایعات تولیدی نیز به کمترین حال خود می رسد. مولتی اسپیندل دارای دقت بالا در سنسورهای خود بود و به عنوان یک دستگاه کارآمد در صنعت محسوب می شود. در نظر داشته باشید سفارش و خرید دستگاه مولتی اسپیندل کمی گران خواهد بود اما شاهد افزایش تولید محصولات خود می شوید.

ایرادات مولتی اسپیندل

برای افزایش تولید تجهیزات صنعتی می توانید از مولتی اسپیندل اختصاصی استفاده نمایید. در نظر داشته باشید تجهیزات صنعتی به دلیل استهلاک ممکن است دچار شکستگی یا خرابی شود. برای جلوگیری از توقف خط تولید می توانید از دستگاه مولتی اسپیندل جداگانه نیز استفاده نمایید. در صورت خرابی می توانید جایگزین کنید. اگر از هزینه ‌های اولیه سفارش و خرید مولتی اسپیندل فاکتور بگیریم، عیب خاصی برای کاربران ندارد.

کار با مولتی اسپیندل

مولتی اسپیندل دستگاهی بوده که با اتصال به تجهیزات صنعتی و برقی دیگر مانند دریل ستونی قابل استفاده است. لازم به ذکر است که برخی مولتی اسپیندل های بزرگ تر در کارخانجات خودروسازی دارای تجهیزات صنعتی منحصر به فردی هستند. شما می ‌توانید برای کارگاه ها و تولیدی های تجهیزات صنعتی خود از انواع دریل ستونی استفاده نمایید.

در زمان فعالیت با تجهیزات صنعتی موارد ایمنی شخصی را رعایت نمایید که دچار حادثه کاری نشوید. برای اطلاع از آموزش صحیح کار با دستگاه و موارد مهم ایمنی مقالات سایت پیشرو دریل را مطالعه نمایید..

جمع بندی

شرکت پیشرو دریل یکی از پیشگامان تولید مولتی اسپیندل در کشور ایران بوده که تحت نظر و مشاوره کارشناسان با تجربه متخصص انجام می‌شود. برای سوراخکاری، قلاویز کاری، تراش و غیره می توانید از این دستگاه استفاده نمایید. برای سفارش محصولات صنعتی مانند دریل ایستاده پیشرو، میز صلیبی، قلاویز زن کلاچی و اطلاع از قیمت دریل پیشرو به سایت پیشرو دریل مراجعه کرده و در صورت تمایل با کارشناسان شرکت در ارتباط باشید.