کاربرد دستگاه قلاویززن در صنعت

31 اسفند 1400

همان طور که از نام دستگاه پیداست دستگاه قلاویز زن برای کاربرد های خاص قلاویز تجهیزات و قطعات صنعتی ساخته شده است. این دستگاه برای کاربران مزایا بسیاری دارد. همراه باشید تا به صورت متمرکز در باره کاربرد قلاویززن در صنعت صحبت کنیم.

دستگاه قلاویززن بیشتر برای تولیدات تجهیزات فلزی مورد استفاده قرار می گیرد که افزایش کیفیت محصول با توجه به فناوری های جدید در بین تولید کنندگان این محصول مشاهده می شود. استفاده از انواع دریل برای قلاویز زنی مناسب نبوده و باید از دستگاه اختصاصی این کار استفاده شود.

 

منظور از قلاویز زنی چیست؟

دستگاه قلاویز عموما برای ایجاد رزوه استفاده می شود که با توجه به کاربرد های آن باید کیفیت مطلوبی را برخوردار باشد. در ساخت این دستگاه از فولاد کربنی استفاده می کنند. دستگاه قلاویز باید خروجی مطلوبی با توجه به درخواست مشتریان داشته باشد. اگر رزوه بی کیفیت باشد، باعث آسیب دیدگی دستگاه قلاویززن می شود. در ادامه بیشتر در مورد کاربرد قلاویززن در صنعت صحبت می کنیم.

 

 

منظور از قلاویز زنی چیست؟

 

قلاویز دستی

دستگاه قلاویز به دو صورت دستی یا برقی بوده که با توجه به نیاز کاربران و شرایط کارگاه خریداری می شود. استفاده از این دستگاه نیاز به تجربه داشته که رزوه و قلاویز با کیفیتی داشته باشید. در صورت افزایش تجربه امکان استفاده از این محصول را خواهید داشت. در زمان خرید دستگاه به نوع دستگاه امکان استفاده آسان و بی عیب و نقص را برای شما فراهم نماید.

اگر قصد فعالیت با تجهیزات صنعتی را دارید، حتما از لباس و تجهیزات ایمنی استفاده نمایید. در ادامه بحث کاربرد قلاویززن در صنعت، به انواع دیگر دستگاه قلاویززن می پردازیم.

قلاویززن بادی

انتخاب نوع دستگاه قلاویززن به کاربرد شما بستگی دارد. دستگاه قلاویززن پنوماتیک یا به عبارت دیگر بادی برای عملیات قلاویز کاری ساخته شده است که نیروی مورد نیاز برای رزوه گیری و قلاویز دستگاه از طریق کمپرسور باد تامین می شود. در نظر داشته باشید عملیات قلاویز کاری اکثراً با دریل های ستونی استفاده می شود. در نتیجه اگر قصد کاهش هزینه های انجام کار را دارید، می توانید قلاویززن پنوماتیک را خریداری نمایید.

 

قلاویززن هیدرولیکی

یکی از متداول ترین روش های قلاویز تجهیزات صنعتی، استفاده از دستگاه قلاویز هیدرولیکی بوده که امکان تولید قطعات خودرو، تولید اکسترود، تولید کاغذ آسیاب و غیره را امکان پذیر می کند. این دستگاه بسیار هوشمندانه طراحی شده است که بازو دستگاه می تواند ناحیه کار و ارتفاع را پوشش داده و از برخورد ضربه محکم و سایر آسیب ها جلوگیری نماید. انعطاف پذیری دستگاه نیز به تکنسین یا اپراتور دستگاه کمک می کند که عملیات قلاویز زنی با دقتی را انجام دهد.

قلاویز الکتریکی

دستگاه قلاویززن الکتریکی انواع مختلف با توجه به قیمت و کاربرد آن مورد ارزیابی و خرید قرار می گیرد. به عنوان مثال می توانیم به امکان تغییر سرعت چرخش، قطر، ضرب، بازوی مفصلی، تعادل و قابل تنظیم بودن دستگاه اشاره نماییم. یکی از نکات جالب توجه دستگاه کاهش سر و صدا و مصرف برق در زمان انجام کار است. تعادل و سیالات تجهیزات مورد نظر توسط فنر های گاز قابل تنظیم بوده و با  اتصال بر روی بلبرینگ ها انجام می شود. قبل خرید به کاربرد قلاویززن در صنعت بپردازید.

 

قلاویز الکتریکی

 

قلاویززن کلاچی پیشرو

یکی از بهترین گزینه های خرید برای فعالیت های مختلف صنعتی، دریل ستونی قلاویززن کلاچی  پیشرو بوده که جز تجهیزات وارداتی مجموعه پیشرو دریل محسوب می‌ شود که با گارانتی و پشتیبانی مادام العمر برای کاربران ارائه می شود.

از نکات جالب توجه دستگاه قلاویز، رزوه و قلاویز بر روی استیل تا سایز 8 و بر روی چدن تا سایر 12 بوده و موتور دستگاه از طریق کلاچ های دستگاه قابلیت جابجایی دارند. سرعت دستگاه قابل تنظیم در سه دور بوده که از طریق تسمه های دستگاه انجام می شود.

ویژگی ها و کاربرد قلاویززن در صنعت

امکان قلاویز تمام تجهیزات فلزی با دستگاه قلاویز زن کلاچی پیشرو دریل امکان پذیر بوده و برای دسترسی کاربران مختلف به صورت تک فاز ساخته شده است. این دستگاه دارای ۷۰ سانت ارتفاع بوده و کمتر از ۴۵ کیلوگرم وزن دارد. امکان جابجایی آن برای کاربران امکان پذیر است.  

اگر قصد مشاهده انواع دریل های ستونی مانند دریل گیربکسی پیشرو، دریل ایستاده و غیره به صورت اختصاصی را دارید، با کارشناسان فروش مجموعه پیشرو دریل در ارتباط باشید.