دلایل ساخت و کاربرد مولتی اسپیندل در صنعت

31 اسفند 1400

امروزه برای فعالیت های صنعتی از مولتی اسپیندل استفاده می شود. مولتی اسپیندل به عنوان تجهیزات صنعتی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. همراه ما باشید تا در مورد دلایل ساخت و کاربرد مولتی اسپیندل در صنعت صحبت نماییم.

دستگاه مولتی اسپیندل چیست

مولتی اسپیندل برای انجام فعالیت‌ های صنعتی مانند سوراخکاری، قلاویز زنی و غیر استفاده می شود. هدف از استفاده از مولتی اسپیندل ایجاد حفره های همزمان با فاصله یکسان و قطر تنظیم شده است. تنظیم فاصله و سوراخکاری توسط نیروی انسانی انجام میشد اما به دلیل بروز خطا و عدم یکسان بودن مشکلات متعددی به وجود آورد که امروزه از مولتی اسپیندل های اتوماتیک استفاده می شود.

 

مزایا استفاده از انواع مولتی اسپیندل در صنعت

یکی از مهم ترین ویژگی های مولتی اسپیندل، افزایش تولیدات کارگاه یا کارخانه مدنظر است که به جای اندازه گیری و سوراخ کاری به صورت تک به تک از مولتی اسپیندل استفاده می شود که خطای تولید را تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش می دهد. افزایش تیراژ، کاهش نیروی انسانی و کاهش ضریب خطای انجام کار از مزایای مولتی اسپیندل محسوب می شود.

در ادامه به سایر دلایل ساخت و کاربرد مولتی اسپیندل در صنعت می پردازیم.

معایب استفاده از انواع مولتی اسپیندل در صنعت

تنها ایراد مولتی اسپیندل هزینه بالای اولیه تولید است که برای هر قطعه صنعتی باید مولتی اسپیندل منحصر به فرد بر اساس اندازه های لازم ساخته شود. سعی کنید از هر مولتی اسپیندل با تعداد بالا تولید نمایید که در صورت خرابی یا شکست دستگاه باعث توقف خط تولید نشود.

برای خرید دریل ستونی، دریل ایستاده پیشرو، میز صلیبی و دریل گیربکسی با کارشناسان فروش مجموعه پیشرو دریل در ارتباط باشید. محصولات دیگر صنعتی نیز در مجموعه پیشرو دریل ساخته می شود شود که می تواند در صنعت برای کاربران کاربردی باشد.

 

معایب استفاده از مولتی اسپیندل در صنعت

 

ساخت مولتی اسپیندل متغیر

مولتی اسپیندل متغیر کاربرد های فراوانی در صنعت داشته و ویژگی های منحصر به فردی دارد. می توانید در سایت پیشرو دریل نمونه های مختلف برای تولید سفارش نمایید. تمامی محورهای حرکتی مولتی اسپیندل در نوع متغیر قابل تغییر بوده و می ‌توانید محور ها را از همدیگر تنظیم نمایید. اگر تعداد محور ها بیش از دو عدد باشد، می ‌توانید برای سوراخکاری و قلاویز زنی در سایز مختلفی مورد استفاده قرار دهید.

مولتی اسپیندل ثابت

مولتی اسپیندل ثابت دیگر نوع مولتی اسپیندل های تولید شده مجموعه پیشرو دریل بوده که هزینه های کمتری در زمان تولید نسبت به مولتی اسپیندل متغیر دارد. در صورت نیاز می توانید مولتی اسپیندل خاص ابزار پیشرو را سفارش داده و خریداری نمایید. انواع مولتی اسپیندل به صورت خطی و دوار ساخته می شود که هر کدام کاربرد های انحصاری در صنعت دارند.

اگر آشنایی با انواع مولتی اسپیندل و کاربرد های هر یک ندارید، پیشنهاد می کنم مقالات سایت پیشرو دریل و صفحه محصولات مجموعه را مطالعه نمایید تا ویژگی های منحصر به فرد هر محصول آشنا شوید. در ادامه با دلایل ساخت و کاربرد مولتی اسپیندل در صنعت همراه ما باشید.

 

سوراخکاری دقیق با مولتی اسپیندل

در کارگاه‌های صنعتی مولتی اسپیندل برای سوراخ کاری و فرز کاری قطعات صنعتی استفاده می شود. بیشترین کاربرد این قطعه در صنایع خودروسازی و صنایع فلزی بوده بوده و باعث افزایش سرعت کار مجموعه می شود. با کاهش تعداد تکنسین های دستگاه باعث کاهش هزینه ها، افزایش سرعت کار شده است.

در نظر داشته باشید دستگاه مولتی اسپیندل برای تجهیزات دیگری مانند سی ان سی نیز کاربرد دارد که می توانید بر حسب نوع فعالیت خود مولتی اسپیندل مجزا خریداری نمایید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه خرید دریل ایستاده، خرید دریل ستونی، میز صلیبی، دریل گیربکسی پیشرو، دلایل ساخت و کاربرد مولتی اسپیندل در صنعت و غیره به سایت پیشرو دریل مراجعه نمایید.

سفارش و خرید مولتی اسپیندل پیشرو دریل

در قدم اول نقشه ساخت دستگاه مولتی اسپیندل بر اساس متریال و ویژگی‌ های قطعه خود را به مجموعه پیشرو دریل ارائه نمایید. نقشه ساخت باید به همراه دستور ساخت و توضیحات کامل بوده و برای اطلاعات بیشتر و سفارش کالا نمونه را به مجموعه پیشرو دریل ارسال کرده تا بررسی شود. بعد از بررسی و طراحی امکان ساخت مولتی اسپیندل وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد دلایل ساخت و کاربرد مولتی اسپیندل در صنعت با سایت پیشرو دریل همراه باشید.