موارد مهم قبل از استفاده سنباده نواری

31 اسفند 1400

یکی از تجهیزات پرکاربرد در صنعت، سنباده نواری بوده که بیشتر برای صاف و سیقل اشیا و مترایل های مختلفی کاربرد دارد. برای آموزش موارد مهم قبل از استفاده سنباده نواری همراه ما باشید.

سنباده نواری در واقع ابزار چند کاره ای بوده که برای سنباده زنی سطوح ناهموار، برش و تراز کردن سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. سنباده نواری با توجه به نوع سنباده در انواع فلز، آلومینیوم، پلاستیک و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه سعی می‌کنیم به انواع سنباده نواری کاربرد آنها به شکل دقیق تر و موارد مهم قبل از استفاده سنباده نواری را بررسی نماییم.

 

مزایا سنباده نواری

از نظر قدرت و سرعت سنباده نواری رقیب ندارد و می توانید برای فعالیت های مرتبط از دنباله نواری استفاده نمایید. یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب سنباده، نوع نوار دستگاه بوده که با توجه به نوع متریال شما مورد استفاده قرار می گیرد. برای استعلام قیمت سنباده نواری و اطلاع از انواع نوار های پرکاربرد در سنباده کشی، با کارشناسان فروش کارخانه پیشرو دریل همراه باشید.

 

نکات مهم در زمان خرید تسمه سنباده

یکی از مهم ترین نکات در خرید تسمه سنباده، طول و عرض تسمه بوده که می ‌تواند بر حسب سفارش مشتری در طول و عرض مشخصی تولید و ساخته شود. نوع اتصال نیز اهمیت دارد و باید با توجه به نوع دستگاه شما سفارش گذاری شود. برای بررسی انواع دستگاه سنباده کشی و خرید نوار سنباده بهتر است با کارشناسان پیشرو دلیل در ارتباط بوده و بتوانید مشاوره های لازم برای خرید تسمه سنباده را داشته باشید. همچنین به نوع پارچه پشت نوار جنس دانه بندی آن نیز توجه نمایید.

 

نکات مهم در زمان خرید تسمه سنباده

 

کاربرد نوار سنباده در انواع اشیا فلزی و غیر فلزی

سنباده نواری را می‌توانید بر روی انواع فلزات آهنی مانند استیل، آلومینیوم، آلیاژ های ترکیبی فلزات، برنج و مس و غیره مورد استفاده قرار دهید. همچنین اگر نوع فعالیت شما صیقل اشیاء غیر فلزی مانند چوب، چرم، پلاستیک، سنگ مرمر، شیشه، کریستال و غیره است، می توانید از سنباده نواری استفاده نمایید. در نظر داشته باشید سنباده های نواری در انواع مختلف تولید شده است که باید نوع کاربردی آن را برای فعالیت خود انتخاب نمایید.

 

انواع سنباده

سنباده های نواری در اشکال مختلف از جمله سنباده های دیسکی، فیبری، پشت دار، رولی و غیره تولید می شود. سنباده تولید شده با توجه به اندازه های دانه بندی آن متفاوت خواهد بود. به طور عمومی نوار سنباده در حالت ثابت و سیار نصب شده و استفاده سنباده نواری برای پلیسه گیری، براده برداری و پرداخت بر روی اجسام در ابعاد و اشکال گوناگونی مورد صورت می گیرد.

اگر قصد خرید سنباده نواری، میز صلیبی، دریل گیربکسی پیشرو را دارید به فروشگاه های تخصصی پیشرو دریل در سراسر کشور مراجعه نمایید. برای استعلام قیمت کالاها نیز با کارشناسان فروش پیشرو دریل در ارتباط باشید.

موارد مهم قبل از استفاده سنباده نواری

قبل از اقدام به خرید دستگاه سنباده نواری نوع کاربری خود را مشخص نمایید. سنباده های نواری در صنعت انواع مختلفی داشته و با توجه به کاربرد مشتریان تولید و ساخته می شود. دستگاه های سنباده نواری در دو شکل سیار و ثابت مورد استفاده قرار گرفته و برای راحتی و تمرکز هر چه بیشتر مشتریان ساخته شده است. بعد از انتخاب نوع دستگاه سنباده نوار دستگاه را انتخاب نمایید. نوار دستگاه نیز با توجه به اندازه دستگاه و کاربرد آن در دسترس کاربران و مشتریان قرار می گیرد. همچنین می توانید انواع و اشکال سنباده نواری به صورت مکانیکی یا دستی را خریداری نمایید.

موارد ایمنی هنگام کار با دستگاه

قبل از شروع به کار برای استفاده سنباده نواری از اتصالات دستگاه اطمینان حاصل کرده و می توانید برای امنیت بهتر پریز و سیم رابط دستگاه را نیز مورد بررسی قرار دهید. پیش از استفاده به مدت چند ثانیه روشن کرده تا از کارکرد آن اطمینان حاصل کنید. استفاده از دستکش و لباس ایمنی ضروری است و با توجه به اینکه ممکن است براده های تولید شده به قسمت های مختلف کارگاه پرت شود، امکان آسیب دیدن چشم در برابر براده ها و تراش ها وجود دارد.

 

موارد ایمنی هنگام کار با دستگاه

 

می توانید از عینک های صنعتی استفاده نمایید. پس از استفاده دستگاه را تمیز کرده و برای کاربرد دیگر دستگاه را آماده نمایید. با این کار عمر دستگاه افزایش می یابد.

جمع بندی

برای سفارش تجهیزات صنعتی مانند دریل ستونی، دریل ۱۶ پیشرو، قلاویز زن کلاچی و دریل ایستاده با کارشناسان فروش مجموعه پیشرو دریل در ارتباط باشید. بحث امروز ما در مورد موارد مهم قبل از استفاده سنباده نواری بود. امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.