3 نکته مهم قبل از خرید دریل ستونی

31 اسفند 1400

انتخاب دریل ستونی مناسب در صنعت اهمیت بسیار بالایی برای کاربران و صنعتکاران دارد. بررسی 3 نکته مهم قبل از خرید دریل ستونی را پیشنهاد می کنیم که طبق نیاز خود اقدام به خرید نمایید.

دریل ستونی یکی از ابزار های قدرتمند برای سوراخکاری، قلاویزکاری، فرزکاری و غیره بوده و برای سوراخکاری انواع موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. دریل ستونی تولید شده باید دارای مته با قطر و مقاومت بالایی باشد که تحمل سوراخکاری اجسام سخت را داشته باشد. تکنیک های مختلفی برای افزایش طول عمر دستگاه وجود دارد که بهتر است در زمان استفاده دقت نمایید اما حال با ما همراه باشید تا 3 نکته مهم قبل از خرید دریل ستونی را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

 

3 نکته مهم قبل از خرید دریل ستونی

سرعت دریل ستونی اهمیت بسیار بالایی دارد. ابزارآلات برقی مانند دریل ستونی در سرعت و قدرت مختلفی در بازار ساخته شده است. قدرت و سرعت دستگاه به انواع فلزات و اجسامی که برای سوراخکاری استفاده می شود، بستگی دارد. قبل از خرید  دریل ستونی حتما نوع مصرف خود را در نظر داشته باشید. دریلی را خریداری کنید که قیمت مقرون به صرفه ای داشته و برای کاربرد شما مناسب باشد.

اگر قصد خرید دریل ستونی، دریل پیشرو، میز صلیبی، دریل قلاویز زن کلاچی و دریل گیربکسی را دارید، با تخفیفات ویژه از نمایندگی ‌های مجموعه پیشرو دریل دریافت نمایید. در ادامه با بررسی 3 نکته مهم قبل از خرید دریل ستونی همراه ما باشید.

 

3 نکته مهم در خرید دریل ستونی

 

ابعاد و میز دریل ستونی

دریل ستونی در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید شده است. برخی از دریل های ستونی به شکل رومیزی طراحی می شود که فضای کمتری را اشغال نماید. برخی دیگر به شکل زمینی بوده و ابعاد و اندازه بزرگتری دارد که گاهی اوقات وزن دریل ستونی به بیش از ۱۵۰ کیلوگرم می رسد. در نتیجه وزن دستگاه بسیار حائز اهمیت است.

با اینکه دریل قابلیت جابجایی ندارد اما می توانید داخل کارکاه جا به جا نمایید. برای مشاهده انواع دریل های ستونی به سایت پیشرو دریل مراجعه نمایید. با توجه به نوع مصرف دستگاه دریل مناسب را خریداری نمایید. در ادامه بحث 3 نکته مهم قبل از خرید دریل ستونی به نوع مصرف برق دریل ستونی می پردازیم که مبحث مهمی تلقی می شود.

نوع برق مصرفی دستگاه

بسیاری از افراد بدون توجه به نوع مصرف دریل، اقدام به خرید محصول می نمایند. دریل های ستونی در دو نوع تک فاز و سه فاز ساخته شده است. انتخاب آن به نوع دسترسی و انشعابات برقی شما بستگی دارد. انتخاب نوع برق یکی از 3 نکته مهم قبل از خرید دریل ستونی محسوب می شود.

در بسیاری از مناطق صنعتی امکان استفاده از برق سه فاز وجود دارد. اگر دسترسی به برق سه فاز دارید، برای کاهش مصرف برق از نوع سه فاز خریداری نمایید. اگر دسترسی به برق ۳ فاز ندارید، پیشنهاد می کنیم نوع تک فاز را خریداری کنید. هر دو محصول قیمت تقریباً یکسانی دارند اما برای مشاهده انواع دریل های ستونی کاربردی با کارشناسان و بخش فروش مجموعه پیشرو دریل در ارتباط باشید.

 

سایر موارد مهم در خرید دریل ستونی

دریل ستونی دارای قسمت های مختلفی بوده که در زمان خرید باید به اجزای تشکیل شده دریل ستونی و برند آن دقت نمایید. به خاطر اینکه دریل ستونی یکی از تجهیزات صنعتی است، از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده اما برند تولید شده نیز اهمیت دارد. برند دریل ستونی و سایر تجهیزات صنعتی باید خدمات پس از فروش داشته و از ضمانت معتبری برخوردار باشد.

پس از خریددریل، به میز دریل توجه نمایید. این دستگاه دارای سه نظام بوده که انواع دریل ها در آن نصب می شود. سه نظام دریل باید قطر و گنجایش استاندارد داشته باشد. یکی از برند های محبوب در زمینه تولید محصولات صنعتی، برند پیشرو دریل بوده که سابقه بسیار بالایی در تولید تجهیزات سوراخکاری دارد. دریل ستونی، دریل گیربکسی، دریل 16 پیشرو و میز صلیبی بخشی از محصولات مجموعه است.

 

سایر موارد مهم در خرید دریل ستونی

 

نکات ایمنی دستگاه

دریل ستونی را در منطقه خشک و فضای سرپوشیده قرار دهید. در صورت قرار گرفتن در منطقه مرطوب ممکن است در زمان کوتاهی دچار پوسیدگی یا اتصال برق شود. قبل از استفاده دستگاه، از اتصال سیم برق اطمینان حاصل نمایید. نصب اشتباه تجهیزات جانبی دریل باعث خراب شدن یا آسیب رسیدن به بخش های مختلف می شود. قبل از روشن کردن دستگاه از جایگذاری استاندارد تجهیزات جانبی مانند انواع مته اطمینان حاصل نمایید. همچنین استفاده از عینک مناسب فعالیت های صنعتی، دستکش و لباس کار نیز پیشنهاد می شود. تمامی تجهیزات ایمنی به عنوان تجهیزات پیشگیری از خطر در فعالیت‌ های صنعتی شناخته می شود.

بحث امروز ما در مورد 3 نکته مهم قبل از خرید دریل ستونی بود. برای اطلاعات بیشتر مقالات سایت را مطالعه نمایید.

مقالات مرتبط:نکات ایمنی هنگام کار با دریل ستونی

                  نکات ایمنی برای خرید دریل پیشرو