مته دریل ها از چه جنسی ساخته می شود؟

31 اسفند 1400

مته دریل ها از چه جنسی ساخته می شود؟ یکی از موارد مهم در انتخاب و خرید انواع مته، توجه به جنس مته و استحکام آن است. مته برای کاربرد های مختلفی ساخته می شود که هر کدام باید مترال منحصر به فردی داشته باشد. در ادامه به صورت مفصل به انواع مته و جنس مته ها می پردازیم.

ساخت مته

انواع مته دریل ها در صنعت از فلزات مختلفی ساخته می شوند و کاربردهای مختلفی برای کاربران دارند. در زمان خرید مته باید نوع کاربری خود را در نظر داشته باشید و مته ای را انتخاب کنید که مناسب کار شما بوده و دوام و استحکام مناسبی را داشته باشد. استفاده نابجا از مته باعث بروز خطرات مختلف از جمله شکستگی آن می شود. در ادامه به ویژگی های مته مناسب و انواع مته در صنعت می پردازیم.

 

ساخت مته

 

مته دریل الماسه

یکی از پرکاربرد ترین مته های مورد استفاده در صنایع ساختمانی، مته دریل الماسه بوده که از سخت ترین مواد موجود فولادی در ساخت آن ها استفاده شده است. این مته با ذرات الماس پوشانده شده است و عملکرد آن کمی متفاوت با دیگر مته ها خواهد بود. در نظر داشته باشید مته الماسه با خورد کردن محیط باعث سوراخ کاری می شود اما مته های دیگری که در صنعت فلزکاری و یا سوراخکاری انواع چوب مورد استفاده قرار می گیرد. با سایش محیط سوراخ کاری انجام می شود.

 

مته فولادی کربنی

یکی از مته های ارزان قیمت فولادی مته دریل با فولاد کم کربن بود که حداکثر از ۱۵ درصد کربن برای ساخت آنها استفاده می شود. در نظر داشته باشید مته های کم کربن نیاز به تیز شدن دارند و برای کاربردهای خاصی استفاده می شود. همچنین متن های پر کربن نیز از ۵۰ درصد کربن و فولاد در ساخت آنها استفاده می شود.

این متن ها نیاز به تیز شدن مجدد ندارند و برای سوراخکاری انواع چوب و فلز می تواند مناسب باشد. در نظر داشته باشید مته های کربنی و فولادی مناسب مصارف خانگی است.

 

مته تندبر

یکی از ابزار های صنعتی در زمینه برش اجسام، مته دریل فولادی سرعت بالا بوده که از تجهیزات و متریال اختصاصی استفاده می شود. این مته در مقابل حرارت مقاومت دارد. قیمت مته دریل فولادی کمی گران تر از سایر دریل ها بوده ولی طول عمر بهتر با توجه به عملکرد آن را خواهد داشت.

اگر قصد خرید مته  دریل های فولادی مقاوم در صنعت را دارید، می توانید به مجموعه پیشرو دریل مراجعه نمایید. این مجموعه تخصص فراوانی در تولید انواع محصولات صنعتی مانند دریل ستونی، میز صلیبی، دریل قلاویززن پیشرو و دریل گیربکسی پیشرو دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد ضخامت مته و یا استعلام قیمت محصولات ارائه شده به مجموعه پیشرو دریل مراجعه نمایید.

 

مته بلور الماسه

یکی از مته های چند لایه مناسب صنعت و مصارف خانگی، مته دریل کاربید بوده که برای فعالیت های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. ضخامت مته ها حدود ۵ میلی متر بوده و در زمان سرعت بالا تحمل گرمایی به نسبت بالایی دارد. در نظر داشته باشید استفاده از مته های کاربید مانند بلور الماس نیاز به مهارت دارد و در صورت استفاده نامناسب باعث شکستن و آسیب های جبران ناپذیر می شود.

 

مته خزینه

یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین مته دریل های مورد استفاده در در صنعت ساخت چوب، کابینت، mdf مته خزینه بوده که برای سوراخ کاری چوب به کار می رود. در نظر داشته باشید این مته ها دارای شکل ظاهری متفاوت ای بوده که باعث سوراخ کاری مته چوب می شود.

 

نکات مهم در زمان خرید مته

سعی کنید در زمان خرید مته دریل حتما به نوع فعالیت خود دقت نمایید. مته ای را خریداری کنید که در زمان انجام فعالیت دچار شکستگی یا آسیب های دیگری نشود. از اول نوع فعالیت خود را مشخص کرده و مته مناسب با توجه به قطر سه نظام دستگاه خود خریداری نمایید.

نکات مهم در خرید مته

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع مته، قیمت دریل پیشرو، قیمت میز صلیبی، دریل گیربکسی پیشرو و سایر تجهیزات مورد استفاده در صنعت با کارشناسان فروش مجموعه پیشرو دریل در ارتباط باشید.