لوله مانیسمان چیست؟

31 اسفند 1400

یکی از انواع لوله با کیفیت برای صنایع و فعالیت های مختلف، لوله مانیسمان بوده که از استحکام و عمر بالایی برخوردار است. برای آشنایی با لوله مانیسمان با ما همراه باشید.

 

لوله مانیسمان

 

اگر نگاهی به تولیدات صنایع فلزی و فولادی داشته باشیم، محصولات فولادی در ویژگی ها و انواع مختلفی تولید می‌ شود که در ساختمان سازی و صنایع دارویی و انتقال سیالات مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از انواع مستحکم لوله های مانیسمان بوده که برای کاربرد های اختصاصی مورد استفاده قرار می گیرد. در پاراگراف بعدی به کاربرد های لوله مانیسمان اشاره می کنیم.

 

کاربرد لوله مانیسمان

از لوله مانیسمان برای استیل کردن خطوط صنایع دارویی و غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر نگاهی به خطوط فشار قوی برق داشته باشید، متوجه لوله مانیسمان می شوید. همچنین جهت انتقال سیالاتی مانند هیدرولیک نیز استفاده می شود. با توجه به استحکام و قدرت لوله می توان برای انتقال نفت و گاز نیز استفاده کرده و کاربرد های فراوانی دیگری را نیز می توان نام برد.

کاربرد لوله مانیسمان

 

انواع لوله

لوله های مانیسمان در دو دسته فلزی و غیر فلزی به کار می رود و کاربرد نوع فلزی آن بیشتر از نوع غیر فلزی است. می توان در انواع فولادی، چدنی، مسی، آلومینیومی و غیره مورد استفاده قرار دهید. همچنین لوله های غیر فلزی لوله مانیسمان نیز شامل لوله های شیشه های پلیمری، سفالی و بتنی است که با توجه به کاربرد های آن دارای جنس متفاوتی بوده و طراحی و ساخت متفاوتی دارد.

 

استاندارد های ساخت لوله

با توجه به اینکه لوله لوله مانیسمان در صنایع مختلفی کاربرد دارد، باید طبق استاندارد های جهانی ساخته و تولید می شود. در غیر این صورت استاندارد نبوده و برای فعالیت های مختلف قابل استفاده نخواهد بود. استاندارد ها و ویژگی لوله های مانیسمان عبارتند از قطر، ضخامت طول لوله بوده و در ابعاد و بازه های از پیش تعیین شده در بازار به فروش می رسد.

 

شاخه های لوله مانیسمان در ابعاد ۶ متری و ۱۲ متری تولید می شود که قطر آن ها تا ۳۶ میلیمتر قابل افزایش خواهد بود. در نظر داشته باشید هرچه قطره لوله کاهش یابد، اندازه وزن آن نیز کاهش خواهد یافت. برای اطلاع از انواع دریل ایستاده پیشرو و دریل 16 پیشرو با سایت گروه پیشرو دریل همراه باشید.

 

قیمت لوله های تولیدی

لوله های تولید شده در انواع ضخامت های مختلف بوده و از فلز یا محصولات پلیمری ساخته می شود. هر کدام از محصولات با توجه به متراژ قطر و ضخامت میله متفاوت بوده و باید برای استعلام قیمت دقیق محصول با کارشناسان سایت پیشرو دریل در ارتباط باشید.

 

مراحل تولید لوله

در مرحله اول ساخت لوله مانیسمان از انواع فلز به عنوان ماده اولیه استفاده می شود. طبق استاندارد های جهانی و درخواست مشتری طراحی و شکل داده می شود. شمش های برش داده شده را به داخل کوره های گرما انتقال داده تا درجه حرارت مناسبی برای شکل دهی برسند. شمش ها را میان دو غلطک برای گرد کردن لوله ها استفاده می کنند.

در ادامه از دستگاه مخصوصی برای گرم کردن مجدد استفاده کرده که همزمان با گرم شدن فرم گیری شود. در نظر داشته باشید پس از اتمام کار اگر لوله تاب داشته باشد دوباره مراحل را انجام داده تا به صورت صاف و یکدست تولید شود.  بعد از طی کردن مراحل آخر تولید لوله های مانیسمان، برای بسته بندی و بارگیری ارسال می شود.

 

مراحل تولید لوله

 

 

سخن آخر

لوله های مانیسمان محصولات پرکاربرد برای صنایع گوناگون بوده و بیشتر مصارف آن ها در نیروگاه ها، پتروشیمی و فرایند های شیمیایی مختلف بر حسب نیاز مشتریان تولید می شود. در نظر داشته باشید فرایند ساخت لوله مانیسمان پیچیده بوده و باید طبق استاندارد های جهانی زیر نظر کارشناسان مربوطه انجام شود. برای اطلاع از دریل پیشرو و میز صلیبی پیشرو همراه ما باشید.

 

با توجه به اینکه این محصول بسیار حساس بوده، باید در ساخت آن تمام نکات ریز را در نظر داشت تا لوله با بهترین کیفیت برای مشتریان تولید و ارسال شود. برای آشنایی با انواع محصولات مجموعه پیشرو دریل مانند دریل ستونی، دلر پیشرو، میز صلیبی با سایت پیشرو دریل همراه باشید. بحث امروز ما در مورد لوله مانیسمان بود. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان سایت در ارتباط باشید.