سیستم پنوماتیک در اره چیست؟

31 فروردین 1400

سیستم پنوماتیک در اره چیست؟ اره پنوماتیک، نوعی اره بادی بوده که به کمک نیروی باد سوراخکاری می کند. همراه ما باشید تا در مورد سیستم پنوماتیک در اره سخن بگوییم.
برخی از لوازم صنعتی به جای نیروی مستقیم برق، از نیروی باد برای دریل کاری و فعالیت‌ های صنعتی دیگر استفاده می شود.  نیروی دی اکسید کربن فشرده که در سیلندر های کوچک قابل حمل و نقل ذخیره می شود، قابل استفاده است. ابزار های پنوماتیک مزایا و معایب مختلفی دارند که باید با توجه به نوع فعالیت خود اره بادی یا برقی مناسبی خریداری شود.


 
کاربرد های اره پنوماتیک


اره  پنوماتیک مزایای بسیاری داشته و اغلب از سیستم نسبتاً پیچیده و بادوام ساخته شده است که برای برش انواع پلاستیک، فایبرگلاس، فلز و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. اگر در صنایع صافکاری، نقاشی، خودرو سازی، قطعه سازی، فعالیت ها و صنایع چوبی فعالیت می کنید، اره پنوماتیک یا بادی را پیشنهاد می کنیم. این اره قابلیت جابجایی داشته اما باید به همراه کپسول های باد استفاده شود.

 


مزایا سیستم پنوماتیک در اره


•    کاهش مصرف انرژی


دستگاه اره  با سیستتم پنوماتیک  با نیروی باد کار می کند. تنها مصرف انرژی برای پر کردن فشار باد مخزن پنوماتیک است. شما ساعت ها بدون نیاز به صرف انرژی برق می توانید به آسانی از اره پنوماتیک استفاده نمایید. به صورت کلی اره پنوماتیک نسبت به اره های برقی از کاهش انرژی برخوردار است.


•    قدرت دستگاه


اره بادی در اندازه های مختلفی با توجه به نیاز کاربران طراحی می شود. قدرت باد ورودی برای حرکت موتور از اهمیت بالایی برخوردار است. هر چقدر قدرت باد ورودی اره بیشتر باشد، قدرت موتور دستگاه نیز افزایش خواهد داشت. برای مشاهده انواع محصولات بادی صنعتی، می توانید به شرکت پیشرو دریل مراجعه کرده و محصول مورد نظر را با توجه به نوع نیاز خود تهیه نمایید. در ادامه به سایر ویژگی های سیستم پنوماتیک در اره اشاره می کنیم.


•    امنیت و سهولت استفاده


تمامی ابزار های پنوماتیک از قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای برخوردار بوده و همچنین استفاده از آن نسبت به ابزار های برقی بسیار آسان است. در زمان استفاده تمام موارد ایمنی را رعایت نمایید. همچنین امنیت این دستگاه نسبت به دستگاههای مشابه برقی بسیار بالا بوده و با توجه به استاندارد های جهانی ساخته و طراحی می شود.


•    استهلاک بسیار کم


با توجه به اینکه ابزار های صنعتی دائماً در حال استفاده بوده، ممکن است پس از مدت ها استفاده دچار استهلاک شود و کارایی اولیه خود را از دست دهد. ابزار های پنوماتیک با استفاده از نیروی باد بوده و از استهلاک بسیار ناچیزی برخوردار است. اگر دستگاه شما دچار ایراد یا اشکال می شود، هزینه تعویض یا خرید نمونه مشابه آن بسیار مقرون به صرفه تر از نمونه برقی آن خواهد بود. با انجام برخی از فعالیت ها پس از استفاده مانند روغن کاری دستگاه، می توانید سال ها از دستگاه استفاده نمایید.
 


•    قابل حمل


برخی از اره های برقی دارای وزن بسیار بالا بوده که حمل و نقل و آن بسیار سخت است. اره پنوماتیک از وزن بسیار ناچیزی برخوردار بوده که به راحتی قابل حمل است. می توانید به همراه کپسول های بازی مورد استفاده قرار دهید. نمونه های بسیاری در مجموعه پیشرو دریل وجود دارد. اگر قصد آشنایی بیشتر با ابزار های پنوماتیک دارید، پیشنهاد ما بازدید از مجموعه پیشرو دریل و محصولات انحصاری این مجموعه است.


برای آشنایی با معایب سیستم پنوماتیک در اره ادامه مطالب را مطالعه کنید. اگر قصد خرید دریل قلاویز زن پیشرو، دریل ایستاده و میز صلیبی پیشرو را دارید، به نمایندگان مجموعه پیشرودریل مراجعه نمایید.

 


بررسی معایب دستگاه ها وسیستم های پنوماتیک


برای استفاده از کلیه ابزار های بادی، نیاز به هوای فشرده دارید که باید کپسول های هوا با گنجایش مورد نظر را خریداری نمایید. برای ابزار های بادی رطوبت بسیار مضر بوده و باید از فیلتر های رطوبت گیر برای ورود هوا به داخل مخزن استفاده نمایید. همچنین تخلیه هوا از مخزن دستگاه نیز بسیار ضروری است.


مراقبت از دستگاه


در نظر داشته باشید برای افزایش عمر دستگاه بهتر است به صورت منظم دستگاه را روغن کاری نمایید. در زمان استفاده باید از شیلنگ فنری یا مناسبی استفاده شود که قدرت لازم برای انتقال نیرو را داشته باشد. با رعایت برخی نکات می توانید از سیستم پنوماتیک در اره به آسانی استفاده نمایید و دیگر نیازی به تجهیزات گران قیمت برقی برای فعالیت ‌های مختلف را نخواهید داشت. در سایت پیشرو دریل محصولات صنعتی مانند دریل 16 پیشرو، قلاویززن پیشرو وجود دارد. برای استعلام قیمت دریل پیشرو با شماره های مجموعه تماس حاصل نمایید.