تفاوت میز صلیبی تک جهته با دو جهته

31 اسفند 1400

در زمان خرید دریل ستونی یا تجهیزات وابسته، نیاز به میز صلیبی خواهید داشت. اگر قصد استفاده صحیح از میز صلیبی دارید، با بررسی تفاوت میز صلیبی تک جهته با دو جهته همراه ما باشید.

میز صلیبی در دو نوع تک جهته با دو جهته با توجه به سفارش مشتری ساخته و ارسال می شود. هر کدام دارای کاربرد های خاصی بوده و مزایای منحصر به فردی را برخوردار هستن. برای انجام فعالیت ‌های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه سعی می ‌کنیم به ویژگی ها تفاوت میز صلیبی تک جهته با دو جهته و کاربرد های هر دو میز اشاره می کنیم. در آخر نیز به قیمت میز صلیبی تک جهته و دو جهته اشاره می کنیم.

 

میز صلیبی تک جهته

میز صلیبی تک جهته یا به عبارت دیگر در یک جهت ابزار های صنعتی بوده که در جهت طولی قطعات حرکت می کند. این دستگاه در ابعاد و اندازه های مختلفی با توجه به صنعت و اجسام مورد نظر ساخته می شود. هدف از ساخت میز صلیبی تک جهته، دقت انجام کار بود که با افزایش ضریب دقت برش یا سوراخکاری همراه می‌شود.

برای انجام فعالیت های دیگر مانند فرزکاری، قلاویز زنی، سوراخکاری با ابعاد و قطر مختلف می توانید از میز صلیبی استفاده نمایید. در نظر داشته باشید میز صلیبی تک محور از دانش روز جهان با استفاده از آلیاژهای فلز قدرتمند ساخته شده است که به صورت اتوماتیک بتوانید در فعالیت های صنعتی مورد استفاده قرار دهید. در ادامه تفاوت میز صلیبی تک جهته با دو جهته نیز مورد بررسی قرار می دهیم.

ابعاد میز صلیبی

میز صلیبی را می‌توانید در ابعاد و اندازه هایی که در ادامه بررسی می کنیم، خریداری نمایید که امکان حرکت میز با توجه به ابعاد نیز وجود دارد. نوع اول 100 * 200 بوده که قابلیت حرکت 100 میلی متری را دارا است. نوع دوم 200 * 300 بوده که این نوع میز صلیبی تک جهته را می توانید در عرض و 150 میلی متری حرکت دهید. آخرین نوع میز صلیبی از نظر ابعاد، میز صلیبی 300 * 400 است که برای فعالیت های بزرگ تر مورد نیاز است. محدوده حرکتی نوع سوم میز صلیبی 200 میلی متر ارزیابی شده است.

میز صلیبی دو جهته

میز صلیبی دو جهته با اهداف مختلفی در استاندارد های جهانی ساخته می‌ شود. به میز های صلیبی دو جهته میز کشویی نیز گفته می ‌شود.  این میز قابلیت حرکت در جهت طول و عرض اجسام را برخوردار می باشد. میز های صلیبی از آلیاژ چدن و ماردون ساخته می‌ شود که به میز های تمام فولاد مشهور است.

برای انواع سوراخکاری فرز کاری و دریل کاری فلزات مختلف می توانید استفاده نمایید. دقت انجام کار در میز صلیبی دو جهته بسیار بالا بوده و با توجه به نیاز کاربران ساخته شده است. با بررسی تفاوت میز صلیبی تک جهته با دو جهته در ادامه همراه باشید.

 

 

ساختار و ابعاد میز صلیبی دوجهته

میز صلیبی از قسمت های مختلفی برای راحتی کاربران ساخته شده است و می توانید در ابعاد مختلفی خریداری نمایید. توجه نمایید که تنوع میز دو جهته نسبت به میز صلیبی تک جهت با توجه به درخواست مشتریان بیشتر است. یکی از تفاوت میز صلیبی تک جهته با دو جهته محسوب می شود.

دستگاه میز صلیبی در ابعاد 200، 300، 400، 500 ساخته شده است. اگر قصد خرید  انواع تجهیزات صنعتی مانند دریل ایستاده پیشرو را دارید، با سایت پیشرو دریل جهت بررسی انواع میز صلیبی تک جهته و دو جهته همراه باشید.

تفاوت میز صلیبی تک جهته با دو جهته

نوع حرکت میز از اصلی ترین  تفاوت میز صلیبی تک جهته با دو جهته محسوب می شود. میز های صلیبی دو جهته از تنوع بیشتری نسبت به تک جهته برخوردار بوده و برای کاربرد های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به نوع ساخت میز دوجهته، از قیمت بیشتری نسبت به نوع دیگر آن برخوردار است.

اگر می خواهید میز صلیبی با کاربرد محدود تری با قیمت مقرون به صرفه خریداری کنید، میز صلیبی جهت را پیشنهاد می کنیم. از لحاظ کیفیت هر دو محصول در یک کیفیت مطلوب بوده و تفاوتی وجود ندارد. تنها تفاوت دریل میز صلیبی دو جهته با تک جهت تنوع حرکتی آن است. برای اطلاعات بیشتر در مورد محصولات صنعتی مانند دریل ستونی، دریل گیربکس، با سایت پیشرو دریل همراه باشید.