انواع دریل صنعتی

31 اسفند 1400

دریل های صنعتی در انواع مختلف با بررسی کاربرد های آن طراحی و ساخته می شود. انواع دریل صنعتی با توجه به قیمت، قدرت،  و سرعت آن سنجیده شده و مورد استفاده قرار می گیرد. انواع دریل صنعتی برای سوراخکاری اجسام و محیط ها استفاده می شود. دریل مناسب باید از قدرت و سرعت استانداردی برخوردار بوده و بتواند بدون مشکل فلز، چوب و بتن را سوراخ کاری نماید. با اتصال تجهیزات همراه دریل می توان برای کاربرد های مختلفی نیز مانند فرزکاری، ساییدن، عمود بری و غیر مورد استفاده قرار دهید.
 


اجزا مهم دریل صنعتی


دریل ها دارای قسمت های مختلفی بوده که از انواع کلید روشن خاموش کن، کلید تنظیم سرعت چرخش، کلید قفل کن و غیره برای تمرکز بیشتر بر روی جسم سوراخکاری مورد استفاده قرار می گیرد. دریل ها دارای سه نظام بوده که برای قفل کردن مته از سر دریل مورد استفاده قرار می گیرد.  همچنین انواع دریل صنعتی دارای قسمت های تخصصی مانند آرمیچر، بالشتک، زغال گیر و موتور بوده که نه از انواع متریال برای ساخت قطعات و اجزای اصلی دریل استفاده می شود.

 


انواع دریل صنعتی


•    دریل گیربکسی


یکی از انواع پرکاربرد دریل های صنعتی، دریل گیربکسی است. دریل دارای تفاوت‌های بسیاری با دل های دیگری است در کنار موتور دستگاه از گیربکس اختصاصی و بهره می برند. می توان با کلید تنظیم سرعت، سوراخکاری منظم و دقیق را انجام دهید. برای باز و بسته کردن انواع پیچ های مختلف نیز از دریل گیربکسی استفاده می کنند. 


حالت چکشی دریل گیربکسی از قدرت بالایی برخوردار است. برای مشاهده انواع دریل گیربکسی به سایت پیشرو دریل و محصولات منتخب مراجعه نمایید. اگر قصد خرید انواع تجهسزات صنعتی مانند مولتی اسپیندل، اوان دریل ستونی، میز صلیبی داریدف به نمایندگی های پیشرو دریل مراجعه نمایید.

 

 

دریل گیربکسی
 


•    دریل ستونی


دریل های ستونی حالت صنعتی داشته و کاربرد های خانگی یا نیمه صنعتی ندارد. در بیشتر کارگاه های صنعتی و خودرو سازی برای سوراخکاری انواع فلزات و چوب از انواع دریل صنعتی استفاده می کنند. به عبارت دیگر دریل ستونی ثابت بوده و قابلیت جابجایی ندارد. به همین دلیل از دقت بالایی در هنگام سوراخ کاری برخوردار است. 


می‌ توانید برای عملیات ‌های مختلف سوراخ کاری با انواع مته مورد نظر استفاده نمایید. دریل های ستونی بیش از 50 کیلوگرم وزن داشته و امکان جابجایی آن در قسمت های مختلف کارگاه نیز به سختی امکان پذیر است. برای کاربرد آسان دستگاه می توانید از میز صلیبی پیشرو دریل خریداری نمایید.


•    دریل فرز ستونی


اگر تمایل به فرزکاری توسط دریل های مجهز را دارید، می توانید از دریل فرز ستونی استفاده نمایید. دریل فرز ستونی پیشرو دریل از قدرتمند ترین دریل های ستونی بوده که قابلیت فلز کاری دارد. می توانید از انواع سه نظام سایز ۱۶ الی ۲۵ استفاده کرده و به حالت تک فاز یا سه فاز خریداری نمایید. با اتصال تجهیزات همراه برای انواع کاربرد های مختلف مورد استفاده قرار دهید.


•    دریل ستونی قلاویز زن کلاچی


برای قلاویز کاری انواع فلزات مختلف مانند استیل، چدن و سایر فلزات می‌ توانید از دریل ستونی قلاویز زن کلاچی استفاده نمایید. این محصول یکی از تجهیزات صنعتی پیشرو دریل بوده که برای قلاویز کاری ۱ الی ۸ بر روی استیل و سایز ۱۲ بر روی چدن می توانید مورد استفاده قرار دهید.  امکان جابجایی تسمه دستگاه وجود داشته و می توانید در انواع تک فاز و سه فاز خریداری نمایید. وزن دستگاه دریل ستونی قلاویز زن کلاچی ۴۵ گرم بوده و از از ۵۵۰ وات قدرت برخوردار است.

 

دریل ستونی قلاویز زن کلاچی
 


•    دریل حدیده زن


یکی دیگر از انواع دریل صنعتی، دریل ستونی حدیده زن پیشرو بوده که با نام تجاری شرکت ابزار سازی پیشرو ساخته شده است. این دستگاه چند کاره برای سوراخکاری انواع تجهیزات و اجسام صنعتی مورد استفاده قرار گرفته و همچنین می توانید از قابلیت های قلاویز زنی و حدیده زنی آن نیز استفاده نمایید. 


جمع بندی


می توانید انواع دریل صنعتی با توجه به کاربرد و خود را بر روی دریل نصب کرده و مورد استفاده قرار دهید. یکی از امتیازات دستگاه دریل ستونی قلاویز زن و حدیده زن پیشرو، دقت و سرعت آن بوده که قطعات با کیفیتی تولید می کند. برای معرفی سایر دریل های صنعتی با مقالات و محصولات جدید شرکت پیشرو دریل همراه باشید. کیفیت تجهیزات صنعتی در کارگاه و کارخانه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورت خرابی باعث توقف تولید می شود.