انواع اره آتشی و کاربرد آن ها

31 اسفند 1400

اره آتشی جز تجهیزات صنعتی پرکاربرد در انواع فعالیت های صنعتی و کارگاهی محسوب می شود. برای آشنایی با انواع اره آتشی و کاربرد آن ها، همراه ما باشید.

معرفی اره آتشی

 

انواع اره آتشی برای برش سریع قطعات مکانیکی استفاده شده و در صنایع مختلفی از جمله کارخانجات و صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از اره آتشی نیاز به میز اختصاصی بوده و برای دقت انجام کار از گیره های نگهدارنده مخصوصی استفاده می شود. با توجه به اینکه دور دستگاه به شدت بالا است، پس استفاده از نگهدارنده برای جلوگیری از لق تجهیزات برش داده شده الزامی است.

 

برش انواع تجهیزات فلزی و غیر فلزی با اره آتشی

 

اره آتشی در صنایع مختلفی کاربرد داشته و برای فعالیت های عمرانی همچون مراحل زیرساخت و سبک کاری ساختمان عمدتاً مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به شکل طراحی اره آتشی، برای کاربرد های متنوع در ساختمان استفاده می شود. برای برش انواع فلزات باریک و ضخیم می توانید از انواع تیغه اره آتشی با توجه به ظرفیت و قدرت آن استفاده نمایید.

همچنین اگر قصد برش انواع تجهیزات غیر فلزی را دارید، می توانید از تیغه های مناسب این کار استفاده نمایید. سعی کنید اصول استفاده از اره آتشی را در نظر داشته باشید تا از خرابی موتور دستگاه و کند شدن تیغه آن جلوگیری نمایید. در ادامه به اصول و انواع اره آتشی می پردازیم.

 

قدرت و سرعت انواع اره آتشی

 

هرچه قدرت و سرعت موتور اره آتشی بیشتر باشد، قطعات ضخیم تر را بهتر و آسان تر برش می زنند. اگر سر و کار شما با تجهیزات ضخیم و فلزات سخت است، از اره آتشی قدرتمند تر خریداری نمایید. همچنین تیغه اره اهمیت بالایی داشته و بهتر است تیغه هایی را خریداری کنید که از جنس فولاد سخت ساخته شده است.

انواع اره آتشی را می توانید برای کاربرد های خانگی و شخصی نیز مورد استفاده قرار دهید. در این صورت می توانید نوع تک فاز آن را خریداری کرده که مشکلی از بابت اتصالات آن نداشته باشید.

 

قدرت و سرعت انواع اره آتشی

 

کلاهک اره آتشی

 

کلاهک اره آتشی کاربرد های مختلفی دارد که اگر دستگاهی را خریداری می‌ کنید که مجهز به کلاهک حفاظتی است، باعث تمرکز بیشتر و ایمنی آن می شود. حتماً سعی کنید از اره های کلاه دار حفاظتی خریداری نمایید تا از خطر های مختلفی جلوگیری شود.

 

انواع اره آتشی بر حسب قدرت

 

اره های آتشی بر حسب قدرت آن ها در دو نوع تک فاز و سه فاز ساخته می شود که در برخی از آن ها صورت اختصاصی برای برش آهن مورد استفاده قرار می گیرد. به صورت کلی اره کاربرد عمومی داشته و در برش انواع تجهیزات ساختمانی و آهنگری می توانید مورد استفاده قرار دهید. برای خرید انواع تجهیزات صنعتی مانند فنر دریل پیشرو و میز صلیبی به فروشگاه پیشرو دریل مراجعه نمایید.

 

عوامل موثر در قیمت انواع اره آتشی

 

قیمت اره آتشی با توجه به قدرت، سرعت، نوع موتور، تیغه و تک فاز یا سه فاز بودن آن متفاوت است. عموماً اره سه فاز را برای کارگاه های صنعتی بزرگ  خریداری می کنند. حتماً در زمان خرید به کاربرد اره آتشی دقت کرده و دستگاهی را خریداری کرده که برای کاربرد شما طراحی شده باشد.

 

اره های پرکاربرد در صنعت

 

اره های آتشی در انواع فلزی، رومیزی با قطر و تیغه های مختلفی ساخته می شود که تیغه اهمیت بسیار بالایی در برش قطعات فلزی دارد. در نظر داشته باشید بر حسب قدرت، سرعت و نوع تیغه اره آتشی وزنی متفاوت خواهد داشت. اره آتشی وزن حدودی ۲۰۰ کیلوگرم را خواهد داشت که در صورت افزایش قدرت دستگاه وزن آن کمی بیشتر خواهد بود.

 

 

اره های پرکاربرد در صنعت

 

جمع بندی

 

انواع اره آتشی دستگاه خطرناکی بود که بسیار تیز و برنده است. به همین دلیل باید نکات ایمنی در زمان استفاده را رعایت نمایید. استفاده از دستکش، لباس کار، کفش و عینک ایمنی ضروری است. بحث امروز ما در مورد انواع اره آتشی و کاربرد آن ها بود. سعی کردیم اره های آتشی پر کاربرد در صعنت را بررسی نماییم. اگر قصد اطلاعات بیشتر در مورد انواع دریل ستونی، دریل گیربکسی پیشرو و سایرت تجهیزات صنعتی باداوام دارید، با کارشناسان سایت پیشرو دریل در ارتباط باشید.