تفاوت دریل ستونی کلاچ دار با قلاویز زن

31 اسفند 1400


دریل ستونی کلاچ دار و قلاویز زن از تجهیزات مورد نیاز در صنعت بوده و به صورت دستی و گیربکسی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر تمایل دارید اطلاعاتی در مورد تفاوت دریل ستونی کلاچ دار با قلاویز زن به دست آورید، تا آخر همراه ما باشید.


دریل ستونی    


دریل های ستونی به صورت تسمه ای بوده و در حالت ایستاده یا عمودی مورد استفاده قرار می گیرد. برای افزایش قدرت دریل ستونی از ضخامت یک و نیم سانتی متری استفاده می شود. به دلیل عدم تحرک دریل از قدرت سرعت و دقت بالایی برخوردار است. برای انواع سوراخکاری فلز، چوب و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.


یکی از موارد مهم در زمان انتخاب توجه به نوع برق مصرفی دستگاه است که برخی به حالت سه فاز و برخی به حالت تک فاز مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه دریل ستونی کلاچ دار که خریداری می کنید، باید از قدرت و استحکام بسیار بالایی برخوردار بوده و بتواند بدون وارد شدن ضربه یا آسیب فعالیت مورد نظر شما را انجام دهد.


 
دریل ستونی کلاچ دار


دریل ستونی کلاچ دار، در انواع فلزکاری مورد استفاده قرار می گیرد. این دریل از دقت سوراخ کاری بهتری نسبت به دریل های متحرک برخوردار بوده و از فلکه و تسمه در تولید آن استفاده شده است. دریل ستونی کلاچ دار به صورت ثابت مورد استفاده قرار گرفته و امکان جابجایی آن وجود ندارد. با اتصال تجهیزات مورد نیاز به دریل ستونی می توانید از دستگاه استفاده نمایید. با سوراخکاری توسط دریل ستونی کلاچ دار دیگر درصد خطای شما به کمترین میزان حالات خود خواهد رسید.


دریل ستونی قلاویز زن


دریل ستونی قلاویز زن قابلیت  قلاویز زنی به صورت مجزا برخوردار بوده و می توانید از قلاویز ۱ تا ۸ بر روی انواع فلزات از جمله استیل و قلاویز ۱۲ بر روی فلزات سخت مانند چدن استفاده نمایید. قلاویز زن قابلیت جابجایی داشته و از انعطاف پذیری مناسبی برخوردار است. اگر می خواهید از قدرت سرعت و کاهش مصرف برق برخوردار شوید، می توانید انواع فاز آن را خریداری نمایید. نوع تک فاز آن نیز در شرکت پیشرو در موجود است.


کاربرد قلاویز زن در صنعت


دستگاه قلاویز زن در صنعت خودرو بیشترین کاربرد را دارد و می توانید در ساخت و ساز های صنعتی نیز مورد استفاده قرار دهید. این دستگاه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به صورت معمول از فولاد کربنی در ساخت آن استفاده می شود. در نتیجه قطعات مورد نیاز را با قدرت و سرعت بالای سوراخکاری نماید. دقت انجام شده در انجام این قطعه اهمیت بسیاری دارد و می توانید برای دستگاه های پیشرفته صنعتی نیز استفاده نمایید. 


برای خرید دریل ستونی کلاچ دار یا قلاویز زن به فروشگاه پیشرو دریل در سراسر ایران مراجعه نمایید. اگر سوالی در مورد کارکرد، کاربرد و موارد دیگر در مورد دستگاه قلاویز زن و دریل ستونی دارید، با کارشناسان سایت پیشرو ریل در ارتباط باشید.


 
استفاده از دریل ستونی گیربکسی


دریل های ستونی به شکل گیربکسی و ساده طراحی می شود. در نتیجه برای برخی از فعالیت های خاص مورد استفاده قرار می‌ گیرد. دریل گیربکسی را می توانید با سرعت و قدرت و دور دلخواه روشن کرده و مورد استفاده قرار دهید. تنظیم سرعت و دور دستگاه باعث می شود با تمرکز بیشتری اقدام به انجام فعالیت مورد نظر نمایید.
دریل گیربکسی دارای منافع معایب و مزایای بسیاری بوده که هنگام خرید باید تمام موارد آن را در نظر داشته باشید. برای اطلاعات انواع دریل گیربکسی پیشرو دریل و نوع کارکرد آن ها، به سایت و فروشگاه پیشرو دریل مراجعه کرده تا با تجهیزات و جزئیات دستگاه بیشتر آشنا شوید.

 

 


دریل ستونی کلاچ دار با قلاویز زن


عوامل مختلفی بر دستگاه دریل ستونی کلاچ دار، تاثیر دارد که باید در هنگام خرید به جزئیات دستگاه دقت نمایید. از جمله موارد مهم نوع اتصال برق بوده که از صفات مورد استفاده قرار دهید. همچنین ابعاد دستگاه، قدرت دستگاه، استفاده از نوع ساده و استفاده از اسپیندل، میز صلیبی و غیره در هنگام خرید دریل ستونی اهمیت دارد. پیشنهاد می کنیم در زمان خرید به تمام موارد گفته شده دقت نمایید. بحث امروز ما در مورد تفاوت دریل ستونی کلاچ دار با قلاویز زن بود.